20.07.19/00:50

Müslümanlıkla ilgisi olmayan saçmalıklar

Başlatan deniz, 06.09.04/16:00

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz

Müslümanlar din adına bi sürü aptallık ve lüzumsuz işler yapıyorlar.

Benim şu an aklıma gelenler:

Hafızlar var mesela. Yıllarca çocuklar kuran kurslarında kuranı baştan sonra ezberlerler. Arapça olarak ve içeriği bilinmeden 600 sayfalık bir metnin çocuklara ezberletilmesi o çocuklara zulüm değil midir?

marcos

Ben inanclara aptallik dememde...batila sacmaliklar derim.

foturo

Sana göre zulüm olabilir.. Ama gercek ne?

buz

Bir sürü insan bir sürü iş adına aptallık yapıyor.Adı üstünde insan,etiketi ne olursa olsun her an bir aptallık yapabilir.Yani aptallık inançsal ve ya ideolojik değil evrenseldir.Herhangi birinin aptallığı İslam'ı bağlamaz.Küçücük çocukları ingilizatı olarak okullarda yarıştırmak daha az zülüm değil ki hem.

gatetodeath

her ideoloji her din her fikir her hede hödö ..herneyse bünyesinde saçmalık taşır elbet ki saçma insanlarda var ; bunlar çıkıyor ortaya ama en saçma insan bunları beyin süzgeçinden geçirmeyerek direkt alıp uygulayandır,dogmayı yutandır...

klimunati

AlıntıMüslümanlar din adına bi sürü aptallık ve lüzumsuz işler yapıyorlar.

Benim şu an aklıma gelenler:

Hafızlar var mesela. Yıllarca çocuklar kuran kurslarında kuranı baştan sonra ezberlerler. Arapça olarak ve içeriği bilinmeden 600 sayfalık bir metnin çocuklara ezberletilmesi o çocuklara zulüm değil midir?

aptallık ve lüzumsuz işler yapdiklari tabirini dogru bulmuyorum ama tabiki ezberlediklerinin anlamini bilmeleri daha dogru birsey...

gerilla

AlıntıHafızlar var mesela. Yıllarca çocuklar kuran kurslarında kuranı baştan sonra ezberlerler. Arapça olarak ve içeriği bilinmeden 600 sayfalık bir metnin çocuklara ezberletilmesi o çocuklara zulüm değil midir?

kuranı arapça ezberleyen ve içeriğini bilmeyen bir kimse veya kuranı ezberletip içeriği hakkında bilgi vermeyen bir zihniyet olabilirmi?
buna nası kendini inandırırsın çözemen.

sana sadece gülüyorum :lol:  
Alıntısana katiliyorum haklisin cogu kuran i arabca ezberliyor ve türkce anlamini dogru dürüst bilmiyor!!

arkadaşlar hafızlardan bahsediyosunuz dikkatinizi çekeyim "hafızlar"

kuranı ezberlemek büyük bir arzu şevk ister yıllarca bu uğurda çalışan kimseler kuranın içeriğinden bihaber olabilirmi ?
bence çocuk yaşta kuran kursuna gönderilip elif-ba öğrenip sonra bi daha kitabı eline almayanlarla hafızları ayrı tutmak lazım

DeRiN

ya arkadaşlar bırakın artık şu saçma konuları... böyle bi zihniyet olsa bile bu zekanın dinle değil kişilikle ilgisi vardır , müslümanların aptallıkları yazman çok yanlış , böyle bi hata yapılıyorsa ki eğer (ben daha böyle bişeye rastlamadım) ; dinle ne alakası var ? kültürsüz bi insansa müslümanlığın bu olaydaki etkisi ne ? islam sana bütün kapılarını kapat , ilimden ve bilimden vazgeç demiyor ki ... Lütfen yazılarınıza ve konularınıza biraz daha dikkat ediniz ...

aycacim

küçük yaşta 632 sayfalık bi kitabı ezberlemek istiyo musun diye o çocuklara soruluyo mu acaba!

nurcan

bu küçük bir örnek ve gerçek durumu islama hakaret olarak almak yanlış bence
tam tersi din adına yapılan yanlışları söylemek lazım bu islamı doğru anlamak için gerekli