18.07.19/06:47

Müslümanlıkla ilgisi olmayan saçmalıklar

Başlatan deniz, 06.09.04/16:00

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

liyenda

kurşun dökmek batıl inançtır ve dinimizde batıl inanca yer yoktur.İslamda örtünmek vardır kara çarşaf insanın kendi tercihidir . bunu dine ya da tüm inananlara yükleyemezsin

Tigris

Http://www.kurandakidin.net

Her şey net ve açık.. ( Site bilindik bir İslami site değildir, önyargısız yaklaşılması temennisi ile.. )

Tigris

İslamiyet sembolik diye bir şey söylemedim. Hatta İslamiyet bana göre dünya şartlarına uyan ve rayına sokan en iyi din ki, buna inandığım için müslümanım..

Demek istediğim şudur ki benim bir kitabım varsa ona inanır onu uygularım.
Zaten insan mantığı almayan ve sonradan uydurulmuş pek çok şey, insanı dinden ve islamdan soğutmaktadır.

Arkadaşın da saçmalık olarak belirttiği şey budur. Alınacak olan varsa tası toprağı alıp gider.
Ben alınmıyorum, gayet de mesut burdayım..

Tigris

Her insan başkasını karalayarak kendi eksiklerini kapatır, değerler konusunda da bu böyledir. Mantıklı olup olmadığı, doğru olup olmadığı sana kalmıştır.

Sen kabul etmediğin sürece kimse sana bir şey inandıramaz zaten.
Belki de her hakkında kötü şey söylediğinde kaçtığın için insanlar seni suçlu görüyor, ya da doğruymuş bak diyebiliyor.

Şimdi sende tasını toprağını topla git, bende hakkında ya da inandığın değerlere yapılan karalamalarına inanayım. (:

yeni raký

Alıntı yapılan: liyenda - 12.08.08/16:39
bir dine inanca inanlara nasıl bi saygısızlık ki saçmalık diyebiliyorsun.İnanmıyorsan saygılı ol.

bunun saçmalık olduğuna inanıp, sırf toplum istiyor diye söylememem kendime olan saygımı tüketmez mi. ve kendime saygı duymuyorsam sana nasıl saygı duyabilirim ki.

yeni raký

bunun ölçütü nedir ki ? yasaları kimler niçin koyarlar. saçmalıklarını tartıştığınız bir toplum sözleşmesinin bütünlüğü saçmalıktır diyorum. ve o toplum sözleşmesinde ister eğleneyim ister dalga geçeyim siz bana saygı duymuyorsanız ben size neden saygı duyayım. bu arada saygı insan haklarının neresinde kalır.

yeni raký

hacım biraz sosyoloji okursan demek istediğim daha net anlayabilirsin genel iradenin yanılabilirliği ve toplum sözleşmesinin mutlaklığında yatan muğlaklıkların açılımından söz ediyorum ben. saygı toplumsal bir uzlaşıdır. iki kişi arasındaki çıkarının üçünçü kişiler ile uyuşmasıdır peki bu çıkarların buluştuğu noktadaki doğru ne kadar doğrudur ve yol göstericidir.