16.07.19/10:13

Yahudi karşıtlığı

Başlatan Leonardo, 20.06.04/13:27

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Azrail

Bakıyorum Atatürk tabusu hala yıkılabilmiş değil memleketimizde :)

deniz

korkusu diyelim  :)

gokhanbaki

harun yahya gercegı soyluyor ayrıyetten arkadasım dedıgı gıbı hıtler yahudılerı katletmesının nedenı ekonomıyı bozmakla yetınmeyıp alman bırlesmesını engellıyo

ateþ hýrsýzý

Alıntıhayır.

yahudiler din temelinde tüm dünya da kendi çıkarları için örgütlenmiş durumdalar.

din görüşleri de yeryüzündeki en ortodoks görüşlerdir.

ayrıca faşisttir.

bizim en aşırı müslüman tipinden daha radikallerdir.

kendilerini savunma ve yok olmama mücadelesi içinde en saldırgan tavırları gösterebilmektedirler.

güçlüdürler. sermaye, kültür ve siyaseti istedikleri gibi yönlendirebilmektedirler.

şu an da yaşanan pek çok sorunun arka planında bir yahudi parmağı bulabilirsin.

...

bunlar benim görüşlerim. amacım yahudi düşmalığı değil, sorunları doğru teşhis etmektir.

Sevgili Amadeus,

Ben burada Leonardo'ya katılıyorum. Bence yukarıya yaptığım alıntıda düşüncelerin son dönemlerdeki anti-semitist rüzgarlardan ve komplo teorilerinden fazlaca etkilenmiş. Senin anti-semitist olmadığına adım kadar emin olmama karşın dezenformasyon algıyı zorlaştırıp doğru bilgiye ulaşmamızı engelliyor. Bundan sakınmanın tek yolu belki de etik önyargılarımıza ve sezgilerimize güvenmek...

Yahudi dininin etnik bir muhteva taşıdığı, siyonizmin ayrımcılığın ve ırkçılığın resmi ideolojisi haline geldiği de açıktır...ama dünyayı bir yahudi komplosu ile açıklama girişimi çok tehlikeli sonuçlar doğurmaya adaydır bu birincisi...

"Yahudi ortodoksisinin bizim en tehlikeli müslüman tipinden daha radikal olduğuna" inanmıyorum. İslami irrasyonalizmi yahudi fanatizmi ile kıyaslamak pek akıllıca değil...bu nazizm ile faşizmi kıyaslamağa benzer hepsi kendine göre tehlikeli akımlardır ve insanlığı felakete sürüklerler bu ikincisi...

"Yaşanan her olayın arkasında yahudi parmağı bulabilirsin" demek şahsen benim tüylerimi ürpetiyor. Küresel şirketlerin dünya çapında kirli işlere bulaştıklarını biliyoruz (bkz. Coca Cola, Mc Donalds, ITT, Exxon Mobil, Halley Burton, General Dynamics, General Electric vb...)  ama bunların yönetimindeki sermayedarlarını etnik kimliklerine göre  bir değerlendrmeye tabi tutuyorsak ok yaydan çıkmış demektir. Nazi almanyasında da anti-semitizm böyle başlamıştı tarihten öğrenmek gerekir. Bu küresel şirketlerin (Silah, petrol, Kimya, İlaç, Bilişim vb.) yönetim kurullarının tamamı yahudilerden bile oluşmuş olsa bu hiçbir şeyi değiştirmez. Sermayenin vatanı yoktur...burada küresel kapitalizmin çıkarları söz konusu. Hatta bu gidişi bazı Amerikan petrol, ilaç,  silah şirketlerinin stratejik komploları bile tersine geri çeviremez. Komplo teorilerine asla prim vermeyen biri olmama karşın 11 Eylül'ün Afganistan ve Irak savaşlarının amerikan derin devletinin ve onun hizmet ettiği savaş sermayesinin (buna petrol, silah, ilaç ve bilişim sektörleri de dahil) bir komplosu olduğuna artık neredeyse eminim, çünkü puzzle'ın parçalarını birleştirmesini bilen herkes bunu görebilir. Ne var ki bu saldırı küresel kapitalizmin çıkarlarına hizmet etmekten çok Amerikanizme (ABD yayılmacılığına) hizmet etmektedir. Bu durumdan küresel diğer aktörlerin de son derece rahatsız olduğu kuşku götürmez.

Burada gelmek istediğim şu ABD'nin İsrail siyonizmine sınırsız kredi açmasının nedeni tek değil.
Birincisi İsrail'in orta-doğuda müslüman bir coğrafyada ABD'nin petrol stratejisine koşulsuz destek verebilecek zaten izole ve müslüman olmayan tek devlet olması. İkincisi Stratejik ortaklığın ABD kadar İsrail'in de işine gelmesi.
Üçüncüsü ABD'de önemli bir güce sahip olan yahudi lobisi. Seçimlerde önemli bir güç olan bu lobiyi tüm yönetimler hesaba katmak zorunda.

Burada Leonardo'ya katılmadığım tek nokta İsrailin ABD için öneminin basit bir pazar olmasından kaynaklandığı düşüncesi. Tersine İsrailin önemi ABD nin ortadoğu ile ilgili planlarında stratejik ortak ve truva atı rolü oynamasından kaynaklanıyor. Yoksa 2,5-3 milyonluk bir pazar dünya devi ABD ekonomisi için bir şey ifade etmez.  

Son olarak Amadeus'un yukarıya aktardığı uzun yazı Demir Küçükaydın denen eksantrik bir marksist yazara ait ve ben kendi adıma ne onu ne de muarrızı kıdemli arıza (şimdinin anti-semitisti eskinin TİP lisi yakın geçmişin önce Öcalan sonra da Perinçek yandaşı ) Yalçın Küçük'ü de hiç mi hiç ciddiye almıyorum.

Sermayenin ve kapitalizmin kendi yasaları vardır ve bu yasalara  sermaye sahipleri de uymak zorundadır. Kar üzerine kurulu bir sistemi başka bir rasyonaliteye zorlayamazsınız, onun için konuyu yahudi komplosu olarak ele alıp bu konuda ciltlerce best seller kitaplar yazanlara rağmen ben tebessümümü muhafaza edeceğim...herkese de tavsiyem budur. Tersi durumda bir de bakarız ki hiç istemediğimiz halde anti-semitizmin rüzgarlarına kapılmış sürükleniveriyoruz...

sağlıcakla...

:ph34r:  

gatetodeath

abraham lincoln yahudiydi ,1 doların arka yüzüne bakacak olursan piramitin üstünde bir göz görürsün ..yahudilik ve tevrat hakkında az buçuk birşeyler bilene çok mesajlar var bunlarda ..yahudilerin elinde ise çarkın kolu ve döndürüyolarsaçarkı  ,küçücük israille sınırlı olduğunu düşünmek onların delilik olmaz da ne olur..binler loca ,rotary klupleri vs vs ...yahudiler içten dünyayı feth etmiş demek çok iddalı ama harbiden baya bir ağırlıkları var bu yadsınamaz bir gerçek ..merak ettiğim birşey var ,milyonlarca sol görüşlü insan hep kapitalizme sövdü ,sermayeyi elinde tutup emeği sömürenlere sövdü laf soktu iyide yaptı peki neden hiç yahudi localarına yada masonlara laf sokucu bir eylem olmadı ,karl marx yahudi diye mi yoksa :P şaka bir yana oldu da ben mi görmedim ??neyse diyeceğim o ki yahudiler harbiden derin devletlerde parmakları bulunan ve dünyada gücü ellerinde tutan localar ,gruplar ,teşkilatlar kurmuşlar ..bu paranoya değil sadece gerçekler ...evet helal olsun elemanlara ki ne helal ...gün ola devran döne kalınız salıcakla ...

ateþ hýrsýzý

Abraham Lincoln'un yahudi olduğunu da, 1 doların üzerindeki yahudi işaretlerini de ilk kez duymuyorum. Sana bir bu konuda biraz da yahudi para spekülatörü George Soroz'u okumanı salık veririm. Kendisi siyonizmin önemli düşmanıdır ve yahudi kuruluşlarınca neredeyse hain ilan edilmiştir. Ama söylediklerinin yanlış olduğunu zaten söyleyen yok önemli olan tüm bunların yanı sıra başka şeyleri de görüp bir bütünlük içinde değerlendirmek...ve rüzgarlara kapılamak.

"Nazi almanyasında da anti-semitizm böyle başlamıştı tarihten öğrenmek gerekir. Bu küresel şirketlerin (Silah, petrol, Kimya, İlaç, Bilişim vb.) yönetim kurullarının tamamı yahudilerden bile oluşmuş olsa bu hiçbir şeyi değiştirmez. Sermayenin vatanı yoktur...burada küresel kapitalizmin çıkarları söz konusu."

diyorum bir kez daha

yine sağlıcakla...

:ph34r:  

gatetodeath

tamam iyi diyorsun hoş diyorsun ,sermayenin vatanı yoksa küresel kapitalizmin vatanı dünya üzerindeki locaların bileşkesi olabilir mi  diyorum ben de sana _?_

ateþ hýrsýzý

Yani sen şimdi küresel kapitalizmini localardan ibaret mi görüyorsun? Locaların burada büyük gücü olsa bile onlar da kapitalizmin kendi yasalarına tabidirler o yasaların da dini milliyeti yoktur demek istediğim budur.

Argümanlarımızı sıralarken onları özgürlükçü bir söylemi hedefleyerek mi kullanıyoruz yoksa bizim argümanlarımız başka (ırkçı, dinci, politik vb.) ideolojilerin de malzemesi olabiliyor mu buna da bakmak gerekir...Bizi farklı bataklıklarda boğulmaktan kurtaracak olan bu duruştur.

yine sağlıcakla

gatetodeath

oke tek taraflı bakan bir zihniyet gibi söylemler oldu sanırsam yazdıklarım yada öyle anlaşıldı ama dediğim gibi locaların çok büyük etkisi var salt onların elinde olmasada, çarkı döndüren güçlerin en büyüklerinden biri...ben anladım demek istediğini ateş hırsızı ;) saolasın kal salıcakla ,geniş perspektifden bakmak daima en güzeli ...

Suntafa

Deniz kardeş çok afedersin, nedense senin yazılarına sık rastlıyorum ve hiç beklemediğim şeyler okuyup şaşırıyorum...

Alıntı yapılan: deniz - 20.06.04/13:39
yahudiler din temelinde tüm dünya da kendi çıkarları için örgütlenmiş durumdalar.
Yahudiler derken nedense hepsini bir kefeye koyup bütün hepsini harcamışsın...

din görüşleri de yeryüzündeki en ortodoks görüşlerdir.

Din görüşleri değil, içlerindeki dini kesim demen gerekiyordu...

ayrıca faşisttir.
Bir kısmı...

bizim en aşırı müslüman tipinden daha radikallerdir.
Dinci kesimlerinden bahsediyorsundur inşallah, bir genelleme olmamalı....

kendilerini savunma ve yok olmama mücadelesi içinde en saldırgan tavırları gösterebilmektedirler.
Bu gayet normal bir tavırdır, insani ve daha da ileri gideyim hayvani bir tavırdır, her tür yokolma mücadelesinde saldırganlaşır...

güçlüdürler. sermaye, kültür ve siyaseti istedikleri gibi yönlendirebilmektedirler.

Güçlü olabilirler, sermaya-kültür-siyasette de güçlü olabilirler ama hepsi değil, Yahudiler arasında da fakir-amele insanlar vardır. İçlerinde kültürü toplum yararına kullananlar da var değil mi?
Misal Einstein değil mi?

şu an da yaşanan pek çok sorunun arka planında bir yahudi parmağı bulabilirsin.
Yok daha neler..
Anti-semitist olup çıkmışsın sen...

Biraz daha sağduyulu olmanı beklerim...