17.07.19/06:34

Yahudi karşıtlığı

Başlatan Leonardo, 20.06.04/13:27

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz

Alıntı yapılan: Suntafa - 16.04.07/01:25
Alıntı yapılan: deniz - 20.06.04/13:39
yahudiler din temelinde tüm dünya da kendi çıkarları için örgütlenmiş durumdalar.
Yahudiler derken nedense hepsini bir kefeye koyup bütün hepsini harcamışsın...

elbet içlerinde farklı olanları da var. ama ben genel israil ideali ve mevcut israil devletinden bahsediyorum. israil bir şeriat devletidir ve kanunları bahsettiğim ortodoks yahudilikle şekillendirilmiştir.
israilin kuruluşu bu fikirler ve çalışmalar üzerinedir. dünyadaki yahudi kurumları da bunu desteklerler..

KARGA

Alıntıelbet içlerinde farklı olanları da var. ama ben genel israil ideali ve mevcut israil devletinden bahsediyorum. israil bir şeriat devletidir ve kanunları bahsettiğim ortodoks yahudilikle şekillendirilmiştir.
israilin kuruluşu bu fikirler ve çalışmalar üzerinedir. dünyadaki yahudi kurumları da bunu desteklerler..

İsrail'in ulusal kimliği Musevilik üzerine kurulu olduğu için devletinin temelleri de bunun üzerine kuruludur, fakat İsrail devletinin yapısı parlamenter demokrasidir. Dünyanın en militarist toplumuna sahip olan bu ülkede yüzde 76'sı Musevi olan kesimin yüzde 12'si aşırı dincidir; aşırı dincilerin askere alınmamak gibi imtiyazlara sahip olup devlet eliyle özellikle yaşatılması, devletin şeriatçı olmasından kaynaklanmıyor; Ortodoks Yahudiler, tarihte yok olmaktan zor kurtulmuş Yahudi kimliğinin kaynağıdır, onun beşiği ve devamının garantisi niteliğindedir; Yahudi devleti bu ateşin sönmemesi için onu sürekli besliyor.

İsrail devletinin son derece zalim bir dış politikası vardır, fakat iç politika olarak tam bir Burjuva demokrasiye sahip olmakla Ortadoğu'da bunun yegane örneğini teşkil eder; toplumun tüm muhalif kesimlerinin söz hakkı vardır ve eşcinsel haklarına saygı gibi konularda da Ortadoğu'nun en hoşgörülü devletidir.

RDX

deniz seni tanımak ve amaçlarını öğrenmek çokta zor olmayacağa benziyor. israil ve dolayısı ile amerikaya hizmet etmedeğin kesin.başka hangi güç odakları kaldı.iran..
bakacağız,seni bencil idealist herif seni.  :D
bari konuyla ilgili bişe yazayım da ceza felan almayalım  :0 (19):
yahudiler iyidir,en az osmanlı kadar iyidir.
büyüyen herşey mutlaka küçük bir nokta olacaktır nasılsa,yahudi karşıtı değilim