25.06.19/02:07

en baba devrimciler fahişeler, hırsızlar vs. midir ?

Başlatan deniz, 04.09.06/16:06

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

son tango

deniz

deniz

devrimciler neden fahişeler ve hırsızlarla aynı cümlenin içinde kullanılmaktan rahatsızlık duyarlar ??

deniz

evet oku. iyi oku hem de :)

konunun ilk mesajını iyi okursan fahişeler ve hırsızları anarşistler olarak tanımlayan herhangi bir kelime veyaima bulamazsın. hatta saldırmaktan orgazm olduğum marksist devrimcilerden de bahsetmiyorum.

genel ahlak kurallarına aykırı düşen tiplerin, dolayısıyla da ahlağın suç olarak tanımladığı unsurların, aslında toplumsal dönüşümde devrimci dediğimiz tiplerden daha fazla devrimci olduklarını anlatmaya çalışmıştım.

ama eski dostların kafasının, konuyu, bildik mecralara kaydırmak yönünde çalışacağını da tahmin etmedim değil  ;)

deniz

yeteri kadar iflah olmuş var zaten.

bırak biz de böyle olalım  ;)

nihilart

Çok eskiden, Ankara'da Hoşdere Caddesi'nde- bilenler bilir- bir apartmanın bahçe katında bulunmuş idim bir süre... pencereden bakarken dikkatimi çekti üstüste - günlerce, bir adam, her akşam aynı saatte, arabasını park ediyor, bond çantasını alıyor eline, geçerken  bulunduğum apartmanın bahçesindeki kediyi mütemadiyyen taşlıyordu... farkedince açtım pencereyi ve neden kediyi taşladığını sordum. her akşam kediyi neden taşlar bir adam? aldırmaz bir el hareketi yaptı " git işine be..." der gibi... ardından düşündüm bu adam belki bir baba, bir koca, çalışanları var belki de... arkadaşları ya da? bir kedinin varlığına tahammül edemez, taşlar? Nasıl bir babadır mesela???

deniz

nihilart

Düşündüm ki; aynı adamın "hayata dönüş operasyonunda" savaşa gider gibi silahlanan devletin güvenlik görevlilerinden, cezaevlerindeki sempatizanlarına " kendinizi yakın" diyen örgüt yöneticilerinden, soykırımlarda örneğin, mahkumları taşıyan aracın kaptanından ya da.... sivil toplum kuruluşlarının naif hümanist üyelerinden allahuekber cinnetlerinden ya da ... ne farkı vardı?

nihilart

Düşündüm ki; parmağında alyansı olan ve sosyal güvence kocasına hayır diyemeyen, "kurumlarımız ve komşularımız böyle istiyor" diye yatağında bir taş mezar gibi ertesi gün koluna takacağı altın bileziği hayal ederken bir kadının, devletin "vergi veren" bir kurumunda çalışan bir "fahişe" den ne farkı vardı?

nihilart

Düşündüm ki; parmağında alyansı olan, ya da bir kurumda çalışan, ya da bir soykırımda, ya da hayata dönüş operasyonunda, ya da bir örgütte... kadının karşılığı - erkeği de bu konu başlığını açan "erkek" arkadaşlar yazarlar nasıl olsa...