18.07.19/06:48

ihanet

Başlatan Clockwork Avian, 05.06.07/23:08

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Clockwork Avian

İhanet
TÜRKİYE üzerine oynanan oyunlar artık gizlisi saklısı kalmamış bir şekilde sergileniyor. ABD'nin, AB'nin, Kuzey Irak'taki Kürtlerin, Kıbrıs'taki Rumların ardından Ermeni Patrikliği de iktidardaki İslamcı partiyi desteklediğini açıkladı! Dönek solcular İslamcı partiye sığındı, sığınamayanlar bağımsız milletvekilliğine soyundu ve hepsinin ortak derdi CHP'ye vurmak oldu. Şarlatanlık, maskaralık, iki yüzlülük diz boyu! Reşit Çağın , "İçlerine hicran olan Lozan'ın yerine Sevr'i reenkarnasyon yoluyla geri getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar" diyor:

"Amaçları toplumun ulusal, dinsel, ahlaksal değerlerini zayıflatarak kimlik bunalımı yaratmak; demokrasi, özgürlük, insan hakları gibi kutsal kavramları kullanarak toplumu sağ-sol, Türk-Kürt, dindar-laik gibi ayırımlarla birbirine düşürüp parçalanmaya hazır hale getirmek; güvenilen kurum ve kişiler hakkında asılsız haberler yayarak 'tuz da mı koktu' duygusunu uyandırmak; ulusal çıkarları gözeten partiler ve başkanları hakkında sürdürülen karalama kampanyaları ve hayali anketlerle kendilerine hizmet eden parti veya partilerin 'seçeneksiz' oldukları kanısını oluşturmak; devletin etkinliğini sıfırlayıp toplumu rahatça sömürmek ve yönlendirmek üzere ekonomi, sağlık, sosyal güvenlik, eğitim ve tarımda özelleştirmeyi telkin etmek ve hatta dayatmak; Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Kıbrıs'ta işgalci, PKK'ye karşı tahrik edici, evlere şenlik demokrasimizin devleti yıkmak üzere kullanılmasına karşı çıktığı için darbeci olarak suçlayıp etkisizleştirmek.

Bunların içimizden satın aldıkları siyasetçi, işadamı, gazeteci, yazar, dinci, aydın, bilim adamı gibi çeşitli kisveler altındaki ihanet takımı ile hem sahiplerini hem de onların kuklası siyasi güçleri memnun etmek üzere çalışma yöntemleri ise şöyle sıralanabilir:

'Türkiyeli' gibi uydurma terimlerle kimliğimizi tartışmaya açmak, tarihimizi kötüleyip özgüvenimizi sarsmaya çalışmak. Anadolu Müslümanlığını, besleme şeyhler, farklı kıyafetler, çeşitli ve uydurma tefsir ve kurallarla durup dururken sorunlu hale getirip inanç birliğini parçalamak. Akla gelebilecek her yolu deneyerek ülkenin güvencesi olan Türk Silahlı Kuvvetleri'ni tartışılır hale getirip yıpratmak. 'Ulus devlet bitti' yalanıyla, ekonomik, siyasal ve kültürel bağımsızlığı teslimiyetçiliğe dönüştürerek, öz kaynaklarımızın yağmalanmasında küresel güçlerin işini kolaylaştırmak."

Deniz Som / 05 Haz 2005 Cumhuriyet

kiya

Alıntı yapılan: Clockwork Avian - 05.06.07/23:08
İhanet
TÜRKİYE üzerine oynanan oyunlar artık gizlisi saklısı kalmamış bir şekilde sergileniyor. ABD'nin, AB'nin, Kuzey Irak'taki Kürtlerin, Kıbrıs'taki Rumların ardından Ermeni Patrikliği de iktidardaki İslamcı partiyi desteklediğini açıkladı!

Deniz Som / 05 Haz 2005 Cumhuriyet


nerede açıkladı? neden açıklamıyorsunuz? "yalancılık"la varacağınız yer neresi olacak?

dedim bir gün hesap sorar
bu millet hakkını arar
yalancılık neye yarar
dedi ki "babamdan kaldı!"......................aşık mahsuni şerif