20.07.19/11:20

bizde niye faşist parti yok..

Başlatan darkmoon, 06.09.06/15:23

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sapiens

Bir yanlışlık mı yaptım?
Yaptıysam özür dilerim
AÇıkça söylerseniz  hatamı bir daha tekrar etmem
Eğer hata olarak görmüyorsamda uygun açıklmayı yapmak isterim?
Saygılar ve iyi geceler

...σzαη...

zaten fasistiz biz...yani kendimiz fasistiz....partiye ne hacet......... :)

kiya

faşik parti neden yok?

hıımmm, şimdi şöle düşündüm de, faşik partiye ihtiyaç yok. şimdi aslında benim bu konuda şöle açılımlarım var, yani şimdi şöle söylersek aslında faşing, almanya'da di mi? yani bana göre faşik, yani diyorum ki faşing güzel bir olay, ben destekliyorum yani. yani şimdi ben her ne kadar birilerine faşik desem de, yani, yanlış anlaşılmasın, yani, benim kimseyi kırmak istemem yani. yani aslında hepimiz aynı şeyleri söylüyoruz gibi de, yani ben şimdi bu konuda çok ilginç bir konuya değineceem yani, şimdi şööle, faşik deyinci sanki hitler'ci gibin, puşt gibin bir şey oluyor yani, ama aslında yani, milletini, budununu sevmek yani, şimdi bunlar faşik olmaz yani, aslında şimdi çok ilginç bir şey aklıma geldi, sahi, güneşinden dil teorisi çıkaran bir memleketin çocukları yani, neyi yani, anlamıyorum ben abi ya, yani şimdi biz faşik mi oluyoruz yani memleket deyince yani, vatan yani, bunları fransız, ingiliz söyleyince alkışlıyorlar abi yani, biz söyleyince faşik oluyoruz yani, abi şimdi aslında şööle bu olay, şimdi bu almanlar yani faşik'i başlatmışlar yani, ama şimdi bizim olayımız başka yani, şimdi yani çok ilginç bir noktaya şeeettiriceem yani, biz orta asyadan zortlamışız yani, ama nasıl zortlamışız yani, şimdi gönktürkler yani, ne demiş şimdi peygamber efenimiz yani, komşularınızı seviniz yani, yani şimdi tamam sevelim de kardeşim yani, şimdi olay ölee deeil yani, şimdi biz diyoos ki, yanii, türk diyoosss yani, yani nesi kötü abiiiciiim yani, şimdi türk deyince kötü oluyoruz yanii, ama adamlar alman diyo, fransız deyo, hatta amerikan deeeyo kötü olmuyo yani, şimdi avrupa yani, ikiyüzlü abi bunlar yani, şimdi biz yapınca yapmayın diyolaar, kendileri yapınca oluyor yani. şimdi mesela çinliler yani, içten çökerttiler abi bizi yani, yani biz içimize karşı yani, dışarısı o kadar değil yanii, yani, faşik diyoruz yani, ama şimdi sormak lazım niye faşik, şimdi öyle faşik demekle olmuyor abi bu işler yani, şimdi ben diyorum ki bu faşing'de bir soyunuyo bu alman karılar, cillop gibin yani, abi sana ne diyiim, ağzının suyu akar yani, öyle böyle değil yani, aanadın mı?..........

...σzαη...

soyunmuyolar.....maske falan takiyolar....yüzlerini boyuyolar.......

bu arada getirdigim yorumla nefis dalga gecmissin ,ellerine saglik...

adnan

Alıntı yapılan: deniz - 06.09.06/22:22
mhp veya benzerleri neden faşist değil anlamadım.
faşist olmak için şiddet mi içermesi gerek ?

mhp zihniyeti uygun ortam bulduğunda aradığınız şiddeti üretebilcek potansiyeldedir. bunu herkes bilir.

tilki vardır baş keser kurdun adı çıkmış...

kendinden olmayanı adam yerine koymayan hatta bir tarihde kendinden olmayana yaşam hakkı bile tanımayan terör estiren solculardan daha faşist kim olabilir...
siz 80 öncesi solu ancak kitaplardan okudunuz ben yaşadım..
sol faşist düşünceyi ayan beyan iski de yönetimde gösterdi ne kadar solcu varsa o dönemde kadroya aldılar.. sadece kendilerinden olanı ...
küçük esnafın iş yerini sadece sagcı oldugu için bombalayan solcular
dükkanında sagcı oldugu için infaz edilen esnaflar
camii çıkışında cemaat a açılan ateşler bombalamalar
ya bu kara tarihiyle hala ne konuşuyorlar
insanların zihinlerinde propaganda yaparak kendilerini aklaya bilirler ama ellerindeki kan lekesi ömürlerinin sonona kadar çıkmayacak...

darkmoon

Alıntı yapılan: adnan - 07.09.06/10:49

meseleyi iyi özetlemişsin :)

prensesistar

ya arkadslar babam
ıhtılal zamanın sagcılarından kursun yaraları hala
acıkk bır suru ıskence gormus
bır suru olay mahkeme falan fılan
bırgun alparslan turkes gelmıs ve almıs
sımdı durum su kıı
acı cekmeyen yok babam da cok adam dovmus
ustune vurulmus sonra amırı memuru ıskence gormus
su an devlette bu ne perhız bu ne lahana tursusu
demı bende oyle dedım zamanında
bızım evde sag kıtaplardan cok
sol kıtaplar vardır cunku babam kale ıcten fethedılır der yanı su kı
ıı bır sagcı solculugu hepsınden ıı bılır ıı bır solcuda sagcılıgı o yuzden demokratık bır eylemde
fasızm sozu yer almaz cunku demokrası yogrulmustur bızım evın kutuphanesı gıbıdır bırazda

sımdı ne sacmaladı bu kız demeyın
mıllıyetcılık fasızm ıcerırse sag gorus bunu benımserse
o donemlere donerız
o donemlerde dovulen vurulan acı ceken saglar sollar vardı
yanıııı

adnan abının dedıgı gıbı ınsanız hepımız o yuzden hepımızın hayvanı durtulerı
var sıddet gıbııı buda bır yaptırımcılık olsa gerek

bu arada ben 21ımdeyım bılmedıgım seyler var torq abı okursanız saygılarımla

bu arada babam bızı hıc yonlendırmedı suleyman beyın dedıgı lafa
ıcerledıgınden bızı sız kendı yolunuzda akın nnehırlerım sıze yol cızemem yaslandım dedıı

iti ite kırdırmısss suleyman hazretlerııııı offf

laedri

bence alparslan türkeş hiç bir şey yapmadı onun sağ kolu olan devlet bahçelide aponun idamını onaylamayarak ne olduğunu gösterdi
bizde faşist parti yok çünkü biz siyaset yapmayı bilmiyoruz çoğu şeyi bilmediğimiz gibi
ve ben bu yüzden iki şeyden allaha sığınırım biri şeyten biri siyaset

Sapiens

ne olduğunu göstermiş sayın devlet bahçeli aponun idamını uygulamıyarak?

...σzαη...

Alıntı yapılan: adnan - 07.09.06/10:49
Alıntı yapılan: deniz - 06.09.06/22:22
mhp veya benzerleri neden faşist değil anlamadım.
faşist olmak için şiddet mi içermesi gerek ?

mhp zihniyeti uygun ortam bulduğunda aradığınız şiddeti üretebilcek potansiyeldedir. bunu herkes bilir.

kendinden olmayanı adam yerine koymayan hatta bir tarihde kendinden olmayana yaşam hakkı bile tanımayan terör estiren solculardan daha faşist kim olabilir...
siz 80 öncesi solu ancak kitaplardan okudunuz ben yaşadım..
sol faşist düşünceyi ayan beyan iski de yönetimde gösterdi ne kadar solcu varsa o dönemde kadroya aldılar.. sadece kendilerinden olanı ...
küçük esnafın iş yerini sadece sagcı oldugu için bombalayan solcular
dükkanında sagcı oldugu için infaz edilen esnaflar
camii çıkışında cemaat a açılan ateşler bombalamalar
ya bu kara tarihiyle hala ne konuşuyorlar
insanların zihinlerinde propaganda yaparak kendilerini aklaya bilirler ama ellerindeki kan lekesi ömürlerinin sonona kadar çıkmayacak...

neden savunma geregi duydun o zihniyeti.......?