16.07.19/22:22

Satırlar

Başlatan Anarres, 09.09.04/00:58

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

overdose

yağmur geceyle beraber bastırıyor iyice
bırak senin delilik hakkın kalsın seninle
benimki nasıl olsa kaldı seninle  

Anarres

Öylece bırakıp kendini; en yalın haliyle bedenin salınmasına izin vermelisin havada... Sonra belki kendine geldiğinde yere çakılabililirsin böylece...

Anarres

"Tek" kalmak, onu farkettiğinde verdiği rahatsızlık kadar batmıyor, içinde olup kavrayamadığında belkide... Ya da belki zor olan sadece onun kavranışıdır; içinde olmak akıyordur belki öylesine kendi döngüsünde...

Anarres

Ulaşmak istediğinde; önce öylece bırakıp gidebilmelisin onu. Döndüğünde ulaşabilesin diye sadece...

Anarres

Koşturuyor olmanın anlamsızlığı kendi içinde saklı belkide. Çünkü hiç sorgulamadın ilk adımını atarken; ve hareketin büyüsü sardığında seni sormadıklarını bile unuttun...

Anarres

Yanlışı algılarken kaybettiğin zamanlarda, çok daha fazla doğruyu kaçırıyorsun; üstelik bunları farketmediğin için o acı gülümsemede belirmiyor yüzünde... Herşey olması gerektiği gibi sanki...
Oysa sen sadece olanı, gerekene özdeş kılıyorsun canın daha fazla yanmasın diye...

buz

çok basit bir cümleyi söyleyebilmek için...öyle özledim ki kanım damarlarımda  tırmalayan topaklara dönüştü    ve  zamanın donuk yüzündeki avuntu vermez kalabalıktan nefesim kavruldu..demek için..bin türlü beden biçmek gerek hayat kumaşından sözlere giydirilmek üzere.

sadece çok özledim demek için..bir kaç bin çeşit intihar üretmek gerek.

sonunda hiç bir şey diyememekten nihayet ölmek gerek..

öyle çok işte özlediğinden...sözcüklerle zehirlenmek gerek.

buz

cüzzam şehre sokulunca ....
bildiğin bütün sayıklamalarda tek  kollu yankılanırsın
adını olmayan avucundan
körlere okutur...
iyileşmek için havadaki sinsi küfü yutarsın
sarhoş bir ağlama gibi kahkaha ..
tüm şehir tabut tabut eksik gülüşlerinden kopartılıp taşınıyorlar bak pür neşe..

ne olacak ki...birini daha gömsen kıyısına eğlencenin -gri katili bütün şiirlerin-

mens cogitans

Sana senin dilinde konuşmak için sen olmaya çalışmasaydım keşke.....

TutuK

30.01.05/17:07 #89 Son düzenlenme: 30.01.05/17:07 TutuK

Nesin sen? Sen nesin ki yonetirler seni, secilmislerin arasindan secilenlerin sectigi sey misin? Yoksa sen yonetilmeye muhtac su piclerden misin? Ya da yardimsiz bir adim bile atamayan yeni dogmus bebeklerden, hayir, hayir yeni ölmüş, belki de daha bir cok kez ölecek dirilecek yaslilardan. Sen bir insansin bebeksin, yaslisin, gencsin, engellisin, diger bir cinssin ve bil bakalim neye ihtiyacin yok, yonetilmeye. Neden olsun ki? Nesin sen bir... boksun, sen domuzlarin onune atilan bok. Sence domuz mu daha igrenctir, bok mu? Bence mi? Tabii ki de domuz  :P  :lol:  :D  :o