18.08.19/06:48

Piramitlerin gizemi

Başlatan keje, 01.10.06/14:48

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

data_grrr

piramitlerin inşası sanırım içerde yatan liderlerinin ölümsüzlüe ulaşması içindi..
bi de inşaattaki kölelerin bundan otlanacak olmaları.. aksi halde zor inşa ederlerdi sırf kırbaçla filan..
özel bi dinin kölelikle bir ilişkisine temas edio bu yine..

Leonardo

madem ilgileniyorsun, eski mısırda tarım nil nehrin yükselmesine ve alçalmasına bağlı idi ve çifçiler yılın yaklaşık 6 ayı boş gezerdi, bu günümüzde de hala böyledir. Firavunlarda bu boş duran işgücünü akılıca değerlendirmiş nilin yükselip de tarımın yapılamadığı aylarda köylüleri toplayıp piramit inşaatında kullanırlardı. işciler iyi beslenirdi ve iyi bakılırdı hatta usta işcilerin kendi anıt mezarları olurdu. Bir nevi askerlik gibi bişeydi. Kırbaç olayı da ağır iş esnasında işcilere güç vermek için kullanılmış olabilir.

ölümsüzlük konusu Hititlerde de var. O zamanlar kralar yaşayan tanrı olarak kabul edilirdi ve ölünce tanrı olurlardı ve tanrı olarak ibadet edilirdi. ama bu geniş bir konu o yüzden detayına girmeyeceğim.

complex.akel

şu mısırlıların tarım ile olan ilişkisini ve 6 aylık periyotlarda neler olacağını bilmeleri kanımca ciddi bir safsatadan başka bir şey olmasa gerek.Piramitleri ciddi anlamda araştıracağım ne olduğunu ve inanış sistemlerini (DİNSEL ACIDAN BANA COK UZAK). Bilimsel olarak yazılanların ve mukemmel olduğu soylenişi ispatlanamayan gerçeklere(???) dayanıyor olabilir.
Bu arada Deniz cok tesekkur ederim verdiğin bilgi için
Bana cok yardımcı olacak eminim ki

sina

6 aylık peryotlar gercegı safsata degıl bence asıl makul yaklasımda budur ve bu noktada o kolelerı yonlendıren gercekde dindir.piramıtlerın yapımı bence tamamen goksel bılımı arastımak ıcın yapılmıstır tabı bırde yonetıcılerın egolarının tatmını var..o donemın rahıplerı kı kralda rahıpdı halkı bu noktada dinsel temalarla oyalamıslardır.Zaten bilginin aslını inisiye gruba ındırgemek bu donem ıcın mumkun dııldı kı yapmadılarda.Hakikatler turlu perdelerden gecırılerek anlatıldı halka yaptıklarını mukaddes bır iş gıbı gosterdıler yoksa elbette kırbacla olacak ıs degıldı.
Mitolojinin cıkısıda beslendıgı kaynakda tamamen ınsanların goksel temalara olan ılgılerı dıye yorumluyorum ben.piramitler bu konuda yalnız degıller bır de stonhenge var.Bazı zumreler bunun da uzaylılar tarafından yapılan galaksıler arası yolculuk noktası dıye yorumluyorlar fakat yapılan arastırmalar ve yorumlar tamamen astronomiye ve goksel savasların yanı meteor yagmurları yada bıraz daha uzak bı ıhtımal ama olmamıs da olmayan gezegen carpısmalarından dogan kaygıların bırer eserı oldugunu ortaya koyuyor.Uzaylılar daha uzak bır ıhtımal vel hasıl kelam..

ütopist

gökyüzünü incelemek için değil yalnızca , piramitlerin kat-larına bakacak olursak , her katta ayrı bir işle uğraşıldığı kanıtı çoktur.
piramitlerin üstten görüntüsü bir "pist" şeklindedir.uzaydan çekilen fotoğraflar aracılıyla söylenebiliyor bu.

ayrıca uzay'lı dneilen varlıklara inanmak biraz metafizik'ten geçiyor.metafizik'e bakmadan var ya da yok demenin bir geçerliliği yoktur.

ütopist

yürüyenadam , konuyla ilgisi yok ama foruma attığın bütün mesajlar büyük harfle yazılmış.şahsen rahatsız oldum , niye deme bende bilmiyorum :)

karahan

Piramitlerin "gizemi" ile ilgili araştırmalar bu piramitlerin diziliş şeklinin milattan önce 10000 yılındaki "Orion" takımyıldızının dizilişine göre ayarlandığını göstermiştir. bu da piramitlerin inşa yılının milattan önce 10000 olabileceği iddiasını ortaya çıkarmıştır...
fakat bu kanıtlanmamıştır...

baknız
http://www.kolumbus.fi/lea.tedder/OKAD/sky2475.htm

karahan

Orestes
gördüğün gibi orion yıldızlarının ikisi yanyan birisi biraz farklı bir açıda duruyor.
Keops kefren mikerinos da aynen böyle açıları birebir aynı.

Not:Ben uzaylıların yaptığına inanmıyorum

Ruler of the Ruins

Verdigin linkte ki yazıya baktım, eger sende okuduysan görmüşsündür sadece iki piramit arasında ki açıyı tutturabilmişler (49.6 derece) (yada ben yanlış gördüm). Bu rakamların çarpımı toplamını fln kullanarak kurandan gizli anlamlar elde etmeye çalışmak kadar saçma birşey.
Böyle şeylerin tesadüfi olma ihtimali çok büyük ama herşey bilinçli yapılmak zorundaymış gibi kafamızı karıştırıyoruz.

ya ben hiç bir şey anlamadım yada bu yazıyı yazanlar kafayı yemiş.

nisan

Alıntı yapılan: karahan - 19.06.07/10:15
Piramitlerin "gizemi" ile ilgili araştırmalar bu piramitlerin diziliş şeklinin milattan önce 10000 yılındaki "Orion" takımyıldızının dizilişine göre ayarlandığını göstermiştir. bu da piramitlerin inşa yılının milattan önce 10000 olabileceği iddiasını ortaya çıkarmıştır...
fakat bu kanıtlanmamıştır...

baknız
http://www.kolumbus.fi/lea.tedder/OKAD/sky2475.htm

MO.10450 sanirim tarih..Belcikali muhendis ve piramit arastirmacisi Robert Bauval bulmus bunu ve daha sonra kitaplastirmis 1994 de Orion Mystery ismiyle ...