24.05.19/23:26

Neden tüm teröristler Müslüman'?

Başlatan torq, 29.10.06/22:17

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

P_Ýn_iLtÝ

Sayın Sapiens demişler ki:

''El kaide terör örgütüdür,Taliban terör örgütüdür,Hizbullah Terör örgütüdür''

Doğrusu merak ediyorum...Neye göre,kime göre terördür ,bu saydığınız örgütler?...Bunlar da terördür derken hangi ölçüler bazında böyle bir tanımlamaya gittiniz?...

gostragon

El kaide, Hizbullah,Taliban ABD'nin müslümanları kötülümek için kurduğu örgütlerdir.

VixEn

Alıntı yapılan: P_İn_iLtİ - 30.04.08/15:43
Sayın Sapiens demişler ki:

''El kaide terör örgütüdür,Taliban terör örgütüdür,Hizbullah Terör örgütüdür''

Doğrusu merak ediyorum...Neye göre,kime göre terördür ,bu saydığınız örgütler?...Bunlar da terördür derken hangi ölçüler bazında böyle bir tanımlamaya gittiniz?...

Evet Pınıltı .. Onlar aslında hayır kurumu .. Bız de esseklık edıp onlara Teror orgutu dıyoruz .... Haklısın ..

Canı yanmayan konusuyor . Kuyruk acısı olmayan dokturuyor ...

Sapiens

sayın pinilti mesajı tam okusanız

Uyarı: Siz mesajınızı yazarken yeni bir mesaj daha gönderildi. İsterseniz gönderilen mesajı okuyun.

adnan

islamın en zayıf en güçsüz halindeyken bile terör olmamıştır
kalleş bir saldırı olmamıştır
birileri çıkıpta islam adına terör derse buna inananlara sormak lazım
siz islamı anladınızmı ?

islami terör diye ancak bilgisi olmayan cahilleri kandırabilirler
rahmet dinine inanan hiç bir insan kalleşce can alamaz

ama malum büyük bir deger islam
ve bunu kullanmak isteyen çok olacaktır

P_Ýn_iLtÝ

Sayın Sapiens,Sizin iletinizden alıntılamış olduğum yazıyı tekrar okudum...evet insanı yanlış bir sonuca sevk edecek olan sakat bir bakış açısına değinmişsiniz...Dahilili ve harici güçlerin emellerinin bir parçası olmayıp onların,sırf kendi çıkarlarına ters düştüğü için,bu insan topluluklarını küresel dünyada tanıttığı gibi tanımamalı,onların penceresinden değil de hak penceresinden bakıp değerlendirmeliyiz,onların bakış açısıyla bakmak bizi doğruya götürmez,sadece onların doğrularına,onların emellerine hizmete götürür..Bu noktada özellikle de bir müslümanın uyanık olması gerek,her kafadan çıkan sesi doğru kabul etmemeli,olayları ve kişileri bir takım şer güçlerinin doğrularıyla değil,vahyin göstermiş olduğunu doğruyla değenlendirmelidir...Bunda hem fikiriz...
Size katılıyorum sayın Vixen...

prensesistar

30.04.08/17:47 #26 Son düzenlenme: 30.04.08/23:08 mylia
neden anarsıst muslumanalara terorıst denıyor