16.07.19/22:26

Hiç Kuran Okudunuz mu ?

Başlatan UmaY QaGañ, 18.11.06/01:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UmaY QaGañ

Bunu merak ediyorum ve sitenin mudavimlerinden duymak isterim

hiç Turkçe bir Kurani alip ba$ina geçip de okudunuz mu :) ?

torq

Kuran'ı okuduktan sonra anlamadığım konuları yorumculara göre araştırarak anlamaya, kavramları farklı şekillerde yorumlayanların nedenlerini bulmaya, anlayamadıklarımı da forumda açtığım "Kuran'da anlaşılmayan konular" başlığıyla burada aramaya çalışırım. Ancak bence sorun Kuran'ın okunması değil, başka din kitaplarının birlikte okunarak değerlendirilmesi, daha iyisi dinler tarihinin incelenerek Kuran'ın bunların neresinde olduğunun sorgulanmasıdır ki, bunu yapacak babayiğit sayısı fazla değildir.

UmaY QaGañ

asya

Kur'an'ı hatmetmedim ama çoğunu arapça olarak okudum. Sonra türkçesini okudum vee... annemler bunu okuduktan sora inancımın ne hale geldiğini bilseler eminim çok üzülürler ve herhalde "okumaz olaydın" derler.

son tango

ı_ıh,okumadım

aslında ilkokul 1 civarları kuran kursuna gitmiştim,iş kuran a geldiğinde direk tüydüm

white_rabbit

şöyleki
iş gereği yapmak durumunda oldugum bir ziyaret vardı efendim
İstanbul İl Müftülüğü'ne gittim ve istanbul müftüsüyle görüşme yaptım falanfıstık derken görüşme sonunda sizi buraya kadar yorduk bir hediye ile gönderelim dedi  ve bana kuran hediye etti.
tamda adamına yani :)
sonracım  akşam eve gittim
herzamanki gibi biramı açtım takılıyorum öyle
kitabı hatırladım aldım açıyorum bakıyorum okuyorum ama ne kadar türkçe bile olsa bişi anlamadım
anlamak şstemeiğimden miydi içkiden miydi yoksam allah beni çoktan gözden çıkartmış o an için algılarıma müdahale mi etmişti bilmiyorum.

kısaca okumadım

ekin

ben okuyayazdım :buck2:

yani şöyle;
bir dönem başlamıştım, ama peygambere helal olan kadınlar listesinin yer aldığı kısmına sabrım yetmediği için oralarda bıraktım..

çevremde bir teyze var, vakti zamanında tekrar tekrar okumuş, okuduğu için ateist olmuş öyle diyor..ters de tepebiliyor demek ki..

adnan

Alıntı yapılan: UmaY QaGañ - 18.11.06/01:36
Bunu merak ediyorum ve sitenin mudavimlerinden duymak isterim

hiç Turkçe bir Kurani alip ba$ina geçip de okudunuz mu :) ?

okudum...

bende size bir sorucaz sorayım ???
okudugunuz kuran ayetlerini hiç müsahade ettiniz mi  ???  hııı..

asaf

Sapiens

Türkçe Kur'an tabiri doğrumudur
Kur'an tercümesi veya meali diyemezmiyiz
evet değişik bilim admalrınca yapılmış pek çok kuran mealini ve tefsirini karıştırsım bunlar arsında baştan sona okudğıum ali bulaç,yaşar nuri öztürk ve mustafa hizmetlinin tercümleridir sanırım elmalınınkinide karışık olarak bitirmişimdir onun dışındakileriş bununkinde nasıl diye kullanmışımdır saygılar