18.07.19/06:46

Kuran'da anlaşılamayan konular

Başlatan Çakýl Taþý, 17.09.04/10:57

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

buluT

nüfus cüzdanlarımızda neden 'dini' die bi part var?

kimene benim ne olduğumdan.belki ben ataistim.anamızın karnından müslüman mı doğuoz.merak ettim de :sevgi:  

P_Ýn_iLtÝ

:D degişik bir bakış açısı aslında sende haklısın onlarda haklı  herkes haklı bu nebiçim düzen yaf... :angry:  

buz

31.10.04/17:44 #32 Son düzenlenme: 31.10.04/17:45 buz
Tam ,saçma doğru diyecektim,birden neden kimliklerde din hanesinin yazdığını keşfettim,yazıyor çünkü kimsesizce bir yerlerde ölürsek şayet devlet bu cesedi kefenleyecek mi yakacak mı yoksa çöpe mi atacak bunu bilmek istiyor,her şeyi bilmek istiyor ,her şeyi... :)  

Linate

bende muslamanların neden kabe ye dogru namaz kıldıklarını merak ederım

oraya dogru namaz kılınması tapınmak degılmıdır

bır nevı putlara tapmak gıbı bır sey

yaratıcı yakın olmak ıstenıyorsa ve yaratıcı bu kadar gucluyse nereye donuldugunun neden farkı olsunkı....

buz

Bu soruyu aklına getirmesen bence tuhaf olurdu.
Bir ayet okumuştum,kısaca bazı kutsalların insanın fıtratı itibariyle dünyasal hayatı için geçerli kılındığıyla ilgiliydi ve ya ben öyle anladım.
Sonuçta bir ortak bir tekliğe,O'na dönen yüzlerin  ibadet halinde aynı yönde birleşmesi manevi olarak değerli ve putlaştırıcı değil bence.

buz

Din hanesini onaylamıyorum zaten,tersine karışmasın ,sormasın diyorum.

Çakýl Taþý

Alıntıbende muslamanların neden kabe ye dogru namaz kıldıklarını merak ederım

oraya dogru namaz kılınması tapınmak degılmıdır

bır nevı putlara tapmak gıbı bır sey

yaratıcı yakın olmak ıstenıyorsa ve yaratıcı bu kadar gucluyse nereye donuldugunun neden farkı olsunkı....

Konu ile ilgili bir ayet aktarıyorum, belki ilginizi çeker...

Bununla beraber, doğu da Allah'ın, batı da Allah'ındır. Artık nereye dönerseniz dönün, orası Allah'a çıkar. Şüphe yok ki, Allah(ın rahmeti) geniştir, O, her şeyi bilendir. (Bakara-115)

deniz

ama sanırım bu ayet neshedildi (hükmü değişti)

Çakýl Taþý

Alıntıama sanırım bu ayet neshedildi (hükmü değişti)

doğru durmazlarsa değişir tabii ki...

bence hepsi Allah'tan...

Çakýl Taþý

Yüzlerinizi doğu ve batı yönüne çevirmeniz hayırda erginlik/dürüstlük değildir. Hayırda erginlik/dürüstlük o kişinin hakkıdır ki, Allah'a, âhiret gününe, meleklere, kitaplara, peygamberlere inanır; akrabaya, yetimlere, çaresizlere, yolda kalmışa, yoksullara, özgürlüğüne kavuşmak gayretinde olanlara malı seve seve verir, namazı kılar, zekâtı öder. Böyleleri söz verdiklerinde ahitlerine vefalıdırlar; bolluk ve bereket zamanı kadar, zorluk, sıkıntı ve şiddet zamanında da sabırlıdırlar. İşte bunlardır özüyle sözü bir olanlar. Ve işte bunlardır korunan takva sahipleri. (BAKARA-177)