25.06.19/02:13

Küreselleşme

Başlatan Anarres, 17.09.04/13:20

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flzf

o zaman tüm dünyanın ırk ayrımı yapmadan tek bir devlet olması nedir ?

Ged

Alıntı yapılan: flzf - 16.06.07/16:38
o zaman tüm dünyanın ırk ayrımı yapmadan tek bir devlet olması nedir ?
Bu komunizmdir. (Dikkat isterim sosyalizm demiyorum!)

Anarşizmde devlet kavramı yoktur.

flzf

peki tüm dünyadaki insanların ırk ayrımı yapmadan anarşist bir düzen kurması nedir

Ged

Küreselleşme değildir. :)

Neden diye sormayın, bu konudaki bütün mesajlarımda nedeni zaten defalarca yazıldı.

flzf

komunizm nedir peki kısa tanımı

Ged

Tekrar bkz. Yukarıdaki mesajlarım.

flzf

zannetmiyorum onlarda geçen tanımlar olduğunu ben kominizmi kazanılan herşeyin devlet tarafından millete paylaştırılması olarak biliyorum

Ged

Elbette ekonomik bir düzeni de vardır ancak burada işin ekonomik kısmından bahsetmiyorduk. Komunizm mülkiyetin ve üretim araçlarının kamuya ait olmasına denir ekonomik anlamda en basit tanımıyla.

Bir de rica edeceğim Sokratesçilik yapmayalım. :)

flzf

sokratesin bildiğim tek düşüncesi herşeyin insan beyninde aslın var olduğun bunu düşünerek dışarı çıkartabileceğini savunmasıdır başka bide haksız yere öldürülmüş başka bilmem sokratesi

işte o ekonomik düzen devlet halk ayrımı mülkiyet hakkındaki görüşleri gereği benim düşüncem komünizm değil sanırım küreselleşme kelime itibari ile düşüncelerime uyuyor araştırmalardayım bakalım neler çıkıcak olmadı yeni bir hareket geliştiririm adını tek koyarım :P

Ged

Eh nihayet bunun mevcut bir düzenin tanımı olmadığını kendinize ait bir tanım olduğunu kabul ettiniz demek ki...

Zira başından beri bunu anlatmaya çalışıyordum, bakın kaç mesaj olmuş...