16.07.19/10:12

Küreselleşme

Başlatan Anarres, 17.09.04/13:20

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flzf

henüz kabul etmiş değilim yeterli delil yok kaldıki hiç bir zaman tek kişinin kişisel söylemlerinin doğruluğuna inanmanızı tavsiye etmem her zaman kanıt ve mantık aranmalıdır :)

Ged

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama ben de size şunu tavsiye edeyim acizane; fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olun. :)

flzf

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmam mümkün diğil zaten lise felsefe öğretmenlerimden öğrendiğim kadarıyla küreselleşme tüm devletlerin birleşmesiymiş kısaca tabiki bilgilerimden herzaman şüphe duyarım sizede tavsiye ederim :)

Ged

Neyse başa döndük ben artık bir şey söylemiyorum, haklısınız küreselleşme ve anarşizm aynı şeydir.

flzf

hayır küreselleşme ve anarşizm aynı şey diğildir asla :)
bu arada ilerleme kaydedemedikgi başa dönelim ged

Ged

Aynı şeyleri tekrar yazmaya gerek görmüyorum, merak ettiklerin önceki mesajlarımda zaten var. :)

flzf

Küreselleşmede bahsi geçen sınırların kalkması kotaların kalkması, serbest ticaret bölgelerinin geliştirilmesi, ticaret anlaşmalarının yapılması ve gelişmiş ülkelerin ürettikleri malların az gelişmiş ülkelere daha kolay yapılabilmesini içerir en temel anlamıyla.

bakın mesela böyle bişiy demişsinizde çok gelişmiş az gelişmiş diye bi ülke olmayacakki tekbir ülke olucak dünya ülkesi her vatandaş diğer insanlarla eşit haklara sahip olucak devlet her vatandaşa eşit hizmet edicek hala ülkelerin diyosunuz

Ged

Hmpppsfsfsssss...

Küreselleşmede sınırların kalkmayacağını daha açık, daha anlaşılır ve daha net daha kaç kez anlatmam gerekecek peki ben de size onu sorayım... :)

Ben bunu inatla her mesajımda yazıyorum ama sanki tam tersini söylemişim gibi yerleştiriyorsunuz kavramları üzerime... Bu yüzden tartışmayı daha fazla uzatmanın ikimiz için de gerekli olduğuna inanmıyorum. :)

flzf

hayır herhangi bir tartışmadan kaçmak benim prensiplerime aykırı bence değişik bir yön verelim ilk olarak bu küreselleşme kelimesini kim hangi akım kullanmış nasıl tanımlamış biliyormusunuz :)

Ged

Üzgünüm, bunu bir kabalık olarak kabul etmeyin ama söylemediğim şeylerin ben söylemişim gibi ağzıma yerleştirildiği bir tartışmayı ben devam ettirmem, siz isterseniz buna kaçmak diyebilirsiniz.

İyi tartışmalar... :)