20.06.19/09:37

Halklarımıza Kürt ve Türk milliyetçiliğinin tuzağı

Başlatan marcos, 24.09.04/14:26

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Leonardo

aponun mına koyım sana bişey olmasın. geçen gün türkçe hocası iyice delirdi, vatan millet sakarya, yok orhun abşideleri, yok Göktürkler, yok tek dil tek bayrak.

aferin dedim çok güzel. bak şimdi aynı sınırların içinde yaşayan babilliler var. mezopotamyalı, has be has medeniyet beşiği insanları var. onlar da ya kürtça ya hiç diyo.

oturur beraber pişti oynarsınız. sen çekik gözlü sen kalın dudak esmer ten...

Edit marcos. atatürk sarışın mavi gözlüdür bi kere. Öyleyse burası ne hunlara ne mezopotamyalılara ayittir. burası viking diyarıdır! tamam mı? beğenmeyen varsa açık açık söylesin. bilelim.

Leonardo

homo sapiens olduğunu bilmeyi kendi ya ari ırk ya da Ötükenli olarak tanımlayan geri zekalılar sayesinde doğuda binlercesi geberip gitti. o umrumda değil. lan ben sizin salaklığınız yüzünden 18 şimdi 15 ay askerlik yapıyorum. diğer ülkelerde askerlik çoğu yerde zorunlu bile değil. ya da olsa olsa 8 ay filan. türkiyede 15 ay. benim üniversite param. hastane param, okul param, yol inşa etme, baraj yapma param.

tekrar söylüyorum Edit marcos. rahat rahat oturup kendinizle ilgilenin biraz.

gerilla

Alıntılan ben sizin salaklığınız yüzünden 18 şimdi 15 ay askerlik yapıyorum.
tekrar söylüyorum hunların da mezopatamyalının da kanını siktirtmeyin. rahat rahat oturup kendinizle ilgilenin biraz.

şşşşşşşşhhhhhhtttttt biraz saygı
:angry:  

DeRiN

Her kürdün gönlünde bi kürdistan yatar sözüne katılıyorum. Ama her kürtede potansiyel terörist gözüyle bakmak yanlıştır diye düşünüyorum.
Ya Sev Ya Terket çok ağır geliyo bazılarına ama gerçek bu. Kimseyi kovmadık , Kimseye de zorla kal demiyoruz.

marcos

Yumusamis siyaset halklari birlestiren siyasettir aslinda sivri ama yumusak siyaset yapmissin redline yinede hos.

Leonardo

ya olm 3 günlük dünya lan... 3 günlük dünya. hepiniz bi gün öleceksiniz. toprak olacaksınız.  nedir yani bu? birilerinin öksüz kalmasına, insanların acı çekmesine değecek bişeymi?

deniz

evet leo can. sonuna kadar fikrine katılıyorum :)

Umay Kaðan

Ulusçuluk, hiç bir biçimde ayrımcılık demek değildir.

Ben Türk Ulusundanım ve bu Ulusu -her biçimde- savunur; gelişimi için herşeyi yaparım.  . Bu ayrımcılık olamaz !

Ancak, Kürt dediğiniz şey bir halktır ; millet değildir. Olmadı, olamadı ve olamaz da. Çünkü ne bir kültürü, ne bir ırkı, ne de bir dili vardır. Bunlar 3'te 3 olmadıkça hiçbir halk ; ulus olduğunu söyleyemez ; sözde milliyetçilik yapamazlar.

Azrail

AlıntıAncak, Kürt dediğiniz şey bir halktır ; millet değildir. Olmadı, olamadı ve olamaz da. Çünkü ne bir kültürü, ne bir ırkı, ne de bir dili vardır. Bunlar 3'te 3 olmadıkça hiçbir halk ; ulus olduğunu söyleyemez ; sözde milliyetçilik yapamazlar.

Kürtlerin nasıl kültürü, dili yok??? Bunları neye dayanarak söylüyorsun? Koskoca Mezopotamya medeniyetini nasıl yok sayarsın? Bunları yok saymak saçmalıktır...

Ayrıca ırk, millet tanımlamasında bir kriter ise, Türkler de piç kalmışlardır... Türk Kürt ırkı yoktur bir kere, hele hele Türkiye'de belirgin bir ırk yoktur. Bana ırkın tanımını yapar mısın lütfen, çok merak ettim.....!

Umay Kaðan

1. Kürtler, hakimiyeti altına girdikleri ulusun dilini ve kültürünü taklit yolu ile kendilerine yamamışlardır. ---Bu savımı aksi çıkaracak birşey söyleyemezsin.

2.Mezopotamya Medeniyeti vardır,Kürtler o noktada değildir, orada -bazen-yaşadıkları halde o medeniyetten değildirler

3. Türk Irkı -Atatürk'ün de araştırmalarına göre- 7.000 yıldır var ve devam etmektedir. Bu ırk bozulmamış bir ırktır ve yapılan testlere bugünkü Anadolu Halkı ile, Kazakistan'da çıkan bir Türk'ün aynı ırkın devamı olduğu kanıtlanmıştır.

Azrail, senin Irkından bir kuşkun mu var?