20.06.19/09:39

Halklarımıza Kürt ve Türk milliyetçiliğinin tuzağı

Başlatan marcos, 24.09.04/14:26

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Diyojen

Fasizme saygi duyulmaz.Ancak kafalari ezilir.

DeRiN

saygı duymazsın kabul de etmezsin. kafa ezilmeye gelse çok kafalar var sağdan soldan  ;)  

Azrail

Alıntı1. Bir Ulus etnik gruplar içerir. Ve biz de Kürt etnik grubunu içimizde barındırmaktayız. Ama bunlar bir ulus olduklarını ve Türk hakimiyetinden çıkmak istediklerini söylüyorlar. İşte sorun da bu noktada başlıyor arkadaşım. Bir etnik grup saçmalıklarıyla ulus olduklarını iddia ediyorlar...

Bir ulus, barındırdığı her etnik gruba eşit derecede ifade zemini yaratmıyorsa, o etnik gruplardan birinin isyan etmesi en doğal sonuçtur. Türkiye örneğini ele alırsak, devlet tarafından Kürt halkına ezelden beri bir kültürel dayatma sözkonusudur (en basit örneği, "Türküm, doğruyum, çalışkanım"). Sorun senin dediğin noktada başlamıyor; sorun senin önceki mesajlarında çok açıkça görülen, bir etnik grubun (Türkler) diğer bir etnik gruptan üstün tutulması... sorun işte burada başlıyor.

Alıntı2.  Görüşler, saçmalık değildir. Saygı duy !

Bunlara mı saygı duyacağım?;

"Ayrıca burası TÜRK VATANIDIR ! Senin kanın buna ne kadar isyan etse de etmese de... Ve Ben, biz Burada olduğumuz sürece "TÜRKÜM DOĞRUYUM ÇALIŞKANIM" denilecektir !!! Bu böyle biline !"

Saygı duymuyorum! Sonra da kültürler arası karşılıklı saygıdan bahsediyorsun utanmadan... ikiyüzlülüktür bu!

DeRiN

arkadaşlar sadede gelecek olursak ; ülkemiz topraklarında gözleri olmasın da isterlerse zıkkımistan kursunlar

wollvorinn

hitler in bir sözü var:
  ''işgal altındaki topraklar ateşli protestolarla değil,kılıcın indirdiği zafer darbeleriyla kurtarılabilir''
   yani sizin anlayacağınız beyler böyle bir halt yiyebilmeniz için mangal gibi yüreğiniz,değirmen taşı gibi .ötünüz olması gerek.
   kelek dağlarda devrim nutukları atarak,askere,polise pusu kurarak devlet kurulmaz.hele hele amerikalı avrupalı abilerinize edit marcos ederek hiç değil.öldürdüğünüz her askere karşı edit marcos   elli tanesi geberirtiriz.hep beraber görürüz hangimiz daha çabuk tükeniriz.

DeRiN

Alıntıhitler in bir sözü var:
  ''işgal altındaki topraklar ateşli protestolarla değil,kılıcın indirdiği zafer darbeleriyla kurtarılabilir''
   yani sizin anlayacağınız beyler böyle bir halt yiyebilmeniz için mangal gibi yüreğiniz,değirmen taşı gibi .ötünüz olması gerek.
   kelek dağlarda devrim nutukları atarak,askere,polise pusu kurarak devlet kurulmaz.hele hele amerikalı avrupalı abilerinize köpeklik ederek hiç değil.öldürdüğünüz her askere karşı çapulcularınızdan elli tanesi geberirtiriz.hep beraber görürüz hangimiz daha çabuk tükeniriz.

bu konuya nokta konmuştur burda  :)  

marcos

Sanirim Göruldu hitlerin AnAokul meydan okumalari hep beraber göruruz(cikisda bekleyin :) )...sanirim ilk tukenen hitler oldu! Bunuda herkez gördu..fasizm ile Tiranlik ile bir yere gelinmez...Hitler tarihi almanyada utanc kaynagi hala söyluyorum AYKIRI olmak icin hitlerin yazilarini ve hitleri savunmayin komik olmayin cocuklar.

DeRiN

Alıntıyani sizin anlayacağınız beyler böyle bir halt yiyebilmeniz için mangal gibi yüreğiniz,değirmen taşı gibi .ötünüz olması gerek.
    kelek dağlarda devrim nutukları atarak,askere,polise pusu kurarak devlet kurulmaz.hele hele amerikalı avrupalı abilerinize köpeklik ederek hiç değil.öldürdüğünüz her askere karşı çapulcularınızdan elli tanesi geberirtiriz.hep beraber görürüz hangimiz daha çabuk tükeniriz.

benim belirtmek istediğim kısım burasıydı ...

marcos

Sevgili Redline bu sadece Ulkucu ocaklarinda yada mahalle parklarindaki konusma tarzi bunu nasil begendim sasiyorum sen irkci zihniyetten farkli bir insansin...

Bu yaziyi yazan arkadasada tarihi okumasini YADA GUNCEL haberleri tavsiye ederim...(ABD-deye yaltaklanmalardan haberi yok sanirim...AB ye girmek icinde yirtinan sanirim bend degilim)

Devlet Dil yasaklamayla sevdirilmez-- savas madurlari anneleri(sizin tabirinizle sehit analari) agzi konusmasini hic sevmiyorum...

Ayrica Antropoloji yani toplum kulturlerine modluga aday arkadasa seslenmek istiyorum--Irklara,Halklara kufur ederek fikrinizi savunarak toplum kulturumu inceleyeceksiniz...BU kadarsiniz iste..

DeRiN

bazen cevaplarınızı verirken bkunu çıkartıyosunuz , verdiğim cevaplarlada faşist bi görüntü çizdiriyorsunuz bana...
o yazının içeriği önemliydi , içinden geçmiş arkadaşın ve benimde geçiyo zaman zaman içimden.
üslupta bi yanlışlık olduğunu düşünmüyorum , size belki ters geldi ama içeriği gayet haklı ...