24.08.19/08:37

bütün insanlar potansiyel düşmanın

Başlatan deniz, 08.03.07/20:21

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz

kendin de dahil her an herkes sana dirsek gösterebilir.
çevrendeki herkesle çıkar bağın var.
sakın bu bağlarını koparma..
kopardığın anda pusuda bekleyen düşmanın ortaya atlayacak.

herkese düşman olduğunu unutma.

Amon

Dogru. Cok Dogru.
Eskiye filminde bir sahne vardi hic unutamadim.
ugur yucel bacanin icinden 14 lugu alip beline takarken, eskiye soruyor...

-niye silah tasiyorsun? dusmanin mi vardir?
-burasi Istanbul Eskiya. Dusmanin olmasi gerekmez. Herkes Dusmandir!

bana gore, sadece istanbul degil, hayat boyledir. silahsiz, cikarsiz, maddiyatsiz, gucsuz gezmemen gerekir. etrafina bak ve yere dusenlere ne oldugunu gor. bir daha ayaga kalkabileni cok cok az. onlarda hayatinin geri kalanini sakat olarak geciriyor.

MeNaR

HER İNSAN DÜŞMAN DEĞİLDİR,  BİR KEZ DÜŞMANLIK GÖRMÜŞ HER GÖZ HER İNSANI DÜŞMAN GÖRENDİR.

Tigris

Asıl düşman para, dikkat edin günümüzde tüm dostlukların bozularak düşmanlığa dönüşmesi, arkadaşlar arasında menfaat kavgasının asıl nedeni paradır.

Herkesin düşmanı kendisidir. Bu konuya dikkat ettikten sonra kimse sizinle düşman olacak cesareti bulamayacaktır.

MeNaR

Alıntı yapılan: Tigris - 12.03.07/12:14
Asıl düşman para, dikkat edin günümüzde tüm dostlukların bozularak düşmanlığa dönüşmesi, arkadaşlar arasında menfaat kavgasının asıl nedeni paradır.

Herkesin düşmanı kendisidir. Bu konuya dikkat ettikten sonra kimse sizinle düşman olacak cesareti bulamayacaktır.

HEM KORKAKLIK HEM  CESARET....

Amon

dostlugu 2 sey bozar. para ve karsi cins.

ama herkesin dusman oldugu konusunda israrciyim.

tek bir kisiden dusmanlik gorupte bu sonuca varmis degilim.
bircok kisiden bunu gordugum gibi, insanlarin gercek yuzleri ve iclerinde sakladiklarini bildigim icin. ayrica etrafimda yaptigim gozlemler ve gorduklerime dayanarak soyluyorum bunu.

her insani dusmanin olarak kabul edersen guclu olursun. dikatli ve kendinden emin olursun.

deniz

bütün insanlar düşmanındır.
bunu görmek sadece zamanlama problemidir.

MeNaR

Alıntı yapılan: rabia - 12.03.07/12:08
HER İNSAN DÜŞMAN DEĞİLDİR,  BİR KEZ DÜŞMANLIK GÖRMÜŞ HER GÖZ HER İNSANI DÜŞMAN GÖRENDİR.
ısrar ediyorum bence iyi düşünmelisin

deniz

rabia zamanla her şeyi anlarsın.. henüz erken galiba senin için.

MeNaR

erken değil... bu karamsarlık değil mi?