20.06.19/09:40

İsrail Ordusu Gazze'yi işgal etti.

Başlatan Kuday, 04.10.04/00:21

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kuday

İsrail yeniden Gazze'yi işgal etti
İsrail Ordusu, Başbakan Ariel Şaron'un emriyle başlattığı "Tövbe Günü Operasyonu" ile Gazze Şeridi'nde, Filistinlilerin yaşadığı 9 kilometrekarelik alanı yeniden işgal etti.


İsrail Radyosu'nun, Gazze'deki kaynaklara dayanarak verdiği habere göre, İsrail Ordusu, yüzlerce asker, 200 tank, silahlı araçlar ve helikopterler eşliğinde, Gazze Şeridi'nin sahil bölgesindeki 9 kilometrekarelik hatta yerleşti.

Radyonun haberinde, Kassam füzelerinin menzilinin 9 kilometre olduğu belirtildi.

Tam sayısı hakkında bilgi verilmemekle birlikte, İsrail Ordusu'na bağlı 2000 birliğin kontrol altında tuttuğu bölgede, Filistinlilerin yaşadığı Beyt Lahiya ve Beyt Hanun da yer alıyor.

Öte yandan, İsrail Ordu Sözcüsü, Gazze'de dün gece öldürülen biri üst düzey iki Hamas militanının kimliğini açıkladı. Öldürülen Hamas üst düzey görevlisinin adının Mehdi Mustafa (34), diğerinin de Halid Emrit (2 olduğu bildirildi.

İsrail Ordu Sözcüsü, Gazze Şeridi'nin etrafındaki güvenlik çitlerinden geçmeye çalışan 4 Filistinlinin de öldürüldüğünü duyurdu. Filistinlilerin, silahlı olarak İsrail'in Nahal Oz Kibutz'una sızmaya çalıştıkları belirtildi.

Ayrıca, İsrail Ordusu'nca Cebaliye Mülteci Kampı'ndan son 15 günde çekilen görüntüler dağıtıldı. Bu videolardan birinde, üzerinde BM yazılı bir araçtan Kassam füzeleri fırlatan Filistinlilerin görüntüleri yer aldı.

buz

Peki neden Filistin bu kadar yalnız,kendi dindaşları bir yana ırkdaşları neden bu kadar sessiz..Sırayla ülkeleri işgal edilirken neden herkes kendi sırasını bekliyor..Dünyada yeterince çok müslüman varken neden müslüman ülkeler siyasette başkalarının biçtiği rol altında ezilmek zorunda kalıyor..

DeRiN

Milliyetçi politika öne çıkıyo demekki   ;)  

wollvorinn

acaba bu milliyetçi politikanın nedeni arap kardeşlerimizin(!)dünya savaşında bizi arkamızdan vurmaları veya Türkiyedeki hertürlü yıkıcı bölücü faaliyet gösteren militanın filistin,lübnan veya ürdündeki kamplardan çıkmaları olmasın sakın?

buz

Kastettiğim Türklerin neden Araplara yardım etmediği değil zaten,Araplar neden ABD nin eteğinden silkinip iş başa gelmeden kardeşlerine yardım etmiyorlar.

KuL


DeRiN

AlıntıKastettiğim Türklerin neden Araplara yardım etmediği değil zaten,Araplar neden ABD nin eteğinden silkinip iş başa gelmeden kardeşlerine yardım etmiyorlar.

Bağdatta yada Gazzede direniş gösterenler illaki o bölgenin insanıdır diyebileceğimiz bi kanıt yok ortada. Legal olarak yardım olmayabilir ama Örgüt bazında yoğun bi yardım olduğunu söyleyebilirim.
Legal olarak yardım yok çünkü Büyük Ortadoğu buna engel oluyor