27.05.19/11:20

Troçki olsaydı

Başlatan muhammara, 08.10.04/16:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kiya

elbette ki, tu be kontinyıt :) fekat bir de ayir kondişinid olsaydı, serinleseydik, di mi ya...

nobodies

şimdi azizim öyle bir şey dedin ki, senin istediğin seperatör ancak rakı masında boşalan şişeyle birlikte konulabilir.Bir bardak sosyal demokrasi'ye kalkerken diğer bardak sosyalist devrimcilere kalkmalı ki menşevikle  ile bolşeviklerin anlı ve kanlı tarihlerinide yad etmek gerekir.Tabii burada demokrat bir uslüpta takınıp ya boş verin geçmişi kahrolsun liberaller deyipte biz nasıl sosyal demokrat olacağız da diyebiliriz. Sonracıma frank fut'unun okulunda bismarkçılık okuyup adorno'yu benjamine yeğleyebilirizde.Ki meşhur sovyet tarihinin öncesindeki rboçe dylo ve iskrayıda aleni çiçek pasajı saz heyeti ilede okuyabiliriz. ama biz yinede hicaz makamından gidelim..

enseleyip getirdiler
             tıktılar karakola
enseleyip getirdiler
             tıktılar karakola
bir odada beş kişi
             işportacı
             simitçi
             birde şöför yamağı
             birde kaynakçı
             beşinci bir çocuk
beşinin yaş toplamı
             bulmuyor yetmiş beşi
yeni yeni terlemiş
             beşininde bıyıkları
ve hepside gominist
ve hemde ihtilalci

salladı parmağını sorgu meleği
tabancalı bıyıklı sorgu meleği
      söyle ulen simitçi
      söyle ulen gomonist
      çaymı ısmarladın yoldaşlarına
      ısmarladın öylemi
     demek çay ısmarladın
              bir simitçi parçası
bak söyle bana
             kırarım kemiklerini
gazetede okuyorsun öylemi
kitapta okuyorsun
söyle ulen gomonist
söylemessen dinle bak
kırarım kemiklerini
             parayı nerden buldun
             gazeteyi kimden aldın
             gorki denen bu adam kim
nerde bunun adresi
-ya sen şöför yamağı
gagası boklu teres
şarap içtin öylemi
hemde kitap gazete
hemde gorki öylemi
söyle ulen boklu teres
            kırarım kemiklerini
parayı nereden buldun
gazeteyi kimden aldın
o kitabı sana kim verdi
            evet evet gorki
            gorkimi verdi sana
söylesene ulen teres
            kırarım kemiklerini
parayı nerden buldun
kitabı kimden aldın 
gel bakalım işportacı
demek sende gomonist
demek sende gorki ha
gorki denen o teres
söyle ulen adresini
     gorki denen o teresin
     kırarım kemiklerini
yaz bakalım iyi yaz
gorki diye bir herifle geziyor
gizli gizli buluşup tenhalarda
puşkin almış lenini kendisine
söyle ulen kim bu puşkin
     ne iş yapar bu teres
     evi nerde bu itin
dinle beni tablacı
söylemessen kırarım kemiklerini
puşkin'i nerde gördün
gorkiyi kim tanıttı
lenin denen bu adam kim
söyle ulen zibidi
kırarım kemiklerini
     parayı nerden aldın
     lenini nerde gördün

('''''''''bu öykü böyle sürer)

kiya

Alıntı yapılan: nobodies - 15.08.08/00:12
Sonracıma frank fut'unun okulunda bismarkçılık okuyup adorno'yu benjamine yeğleyebilirizde.

yok efendim, biz almayalım, benjamin iyidir, franklin kötüdür, rakı dediğin arı sütüdür. bu saatte kafaya en az gerekli olan azcık ütüdür. açıkta kalan kimin dötüdür, bana ne?

nobodies

hacım sonunda anladın troçki olmasaydı bolşeviklerin kurbanı olacaktık, osursan karşı devrim suçu ilan edilcekti ama döt de insani bir norm olduğu için ve bu kadar maraza olduğu için %47 lik bir ülkemiz var.

kiya

kötü olmuş o zaman troçki'nin olmaması, tüh, zaten boşa dememişler. troçki olmazsa kötü, o zaman kollıycan dötü :) tabi, anlamadan, dinlemeden, son sözünü söylemeden, nereye böyle?... işte efem, ta o zamandan anlıycaktık bütün bunları, tüh ki ne tüh...

nobodies

tüüüüüüüüüüüüüüü amenın garilar duydunuzmu son anarşik polemikleri.. lenin almış kendine puşkin kına yakmış turgenyev troçkiye,keçinin birine kıçında naro dövemesi var diye alço filmlerine almışlar suphilerle birlikte  gazoz kapaklarına ilan vermişler
" fonda karl marx, elinde bir firça "en güzel kizil, bizim boyada"

kopil118

şu sosyalistlerin iki de bir yeni dünya kurma özlemi beni güldürüyor, sscb kurdu da bok yoluna gitti. geldi gorbaçov, stalini, troçkiyi tek sözle tarihe gömdü, şu stalincilerde hala can çekişmekte. günümüzde de vböyleleri var ya neyse.
  ama sscb hayranlarına müjde yeni kasetleri çıktı. albümün adı: Medvedev- Putin. Son satış rekorlarını gürcistanda kırdılar. darısı şu güzel memleketin başına.

cosinus78

kopil, mevcut dünya sistemi hoşuna mı gidiyor? çok mu memunsun?

kopil118

şu dünyada mevcut dünya sistemi amerikanın hoşuna gidiyor mu, bushun, putinin hoşuna gidiyor mu ki benim de hoşuma gitsin. Onlardan ne farkım var. Elbbette hayır.

cosinus78

Alıntı yapılan: kopil118 - 20.08.08/22:25
şu sosyalistlerin iki de bir yeni dünya kurma özlemi beni güldürüyor, sscb kurdu da bok yoluna gitti. geldi gorbaçov, stalini, troçkiyi tek sözle tarihe gömdü, şu stalincilerde hala can çekişmekte. günümüzde de vböyleleri var ya neyse.
  ama sscb hayranlarına müjde yeni kasetleri çıktı. albümün adı: Medvedev- Putin. Son satış rekorlarını gürcistanda kırdılar. darısı şu güzel memleketin başına.

sosyalizm bilim tememlli bir ideolojidir, yanlış olmayacak ya da bişeyler yanlış değil demek asıl yanlışa götürür.  doğal olarak deneyi önemli görür. sscb deneyi başarıyla sonuçlanmadı diye ideoljiyi yermek bana pek mantıklı gelmedi.