17.08.19/17:02

Hayvan-ı Natıklar, ya da bilimsel adıyla Hominoidler

Başlatan data_grrr, 12.04.07/16:28

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

data_grrr

Hayvan-ı Natık'lar, ya da bilimsel adıyla Hominoidler

Öncelikle Hayvan-ı natık diyerek bir aşağılama yapmanın Hayvan-ı natıklar adına elem verici olduğunu söylemek istiyorum. Evet onlar ne hayvan ne insan olanlar, onlar hominoidler, kıllarıyla, yapılarıyla bizden şekil itibarıyla farklılar ama onların da yaşantıları ve bizim gibi hakları var.

Burada hayvanınatıklar adına yapılan her karalama kampanyasını eleştirmek istiyorum.

Hükümetler yıllarca yağmur ormanlarında barış içinde yaşayan hayvanınatıkların varlığını gizlemeye çalıştı, neden?! Çünki üzerlerinde deneyler yapılmaya yeni başlanmıştı, sağduyulu insanların (benim gibi) hayvanınatık haklarını savunmasından korkuyorlardı. Ama yanıldılar. Bugün geldiğimiz noktada, yapılan her hareketi iletişim ağları sayesinde hemen öğrenebiliyoruz. Eski devirler kapandı artık. Bunun şaka olduğunu düşünenler varsa hemen şu BBC linkine baksın : http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/4759018.stm

Burada Malezya'nın Mawai köyünde yaşayan barışçıl Mawa hayvanınatıklarını göreceksiniz. Mawai köyünün ismi Mawalar dı aslında. İnsanlar Mawa hayvanıatıklarının yaşam alanlarını işgal edip bir köy kurana kadar yani. Bugün Mawalar'da yaşayan hangi insana sorsanız Mawa hayvanıatık halkının varlığını kabul edecektir.

BBC'deki haberde Aji'nin anlattıklarına kulak verelim:

" Saat gece 10 ya da 11 gibiydi. Bir şey gördüm, ama ne çeşit bir yaratık olduğunu kestiremedim. Ama kırmızı renkli gözlerini kesin olarak gördüm. Ve bir ses çıkardı, Vuuuuuuu!" Aji devam etti
" Belki fenerimin ışığında korkmuştu ve ben de ondan korktum. Böylece ikimiz de farklı yönlere doğru kaçmaya başladık ve sonra geri döndüğümde ayak izlerini gördüm" diye bitirdi sözlerini.

Bunun üzerine Malezya Doğa Topluluğu adındaki paravan bir örgüt sapıkça bir şekilde hayvanınatık avına çıkar. Sapıkça diyorum çünki durup dururken heryerde hayvanınatıkların ayak izlerini fotoğraflarlar. Hayvanınatıkların bu ayakizi fetişistleri karşısında nasıl rahatsız olduklarını artık siz düşünün? Sizi arkanızdan biri gizli gizli takip etse, ayakizlerinizi de devamlı çekse ne düşünürsünüz?

ayakizi: koymak istemedim bu ayakizleri sahiplerinden izinsiz çekildiği için ama bu seferlik

Yine bu paravan örgüt (sapık emellerini uygulamaya koymak için) hayvanınatıkların göç yollarını takip eder. Hükümet hayvanınatıkların birlik olmasından korktuğu için zamanında ormanı parçalara ayırmıştır. Bu nedenle oradan oraya gitmek zorunda kalırlar. Bu 'doğa' topluluğuda sanki bilmiyormuş gibi sırf röntçülük hastalıkları tatmin olsun diye ayak izlerini çekmek için onları zorunlu yolculuklarında arkalarından gizli gizli takip eder.

Hayvanıatıkların tek istediği meyve bulmaktır, bazen de bir eş ya da tuz aramaya çıkarlar. (örgütün sözlerinden, nasıl kandırdıkları ortaya çıkıyor biraz da buradan)

Hayvanıatıklar sadece Malezya'da yaşamaz. Bilindiği gibi dünyanın bir çok bölgesine dağılmışlardır. Himalayalardaki akrabaları mesela beyaz renklidir (Popüler medya Yeti lakabını bulmuştur. Yine Amerika'da, Çin'de, daha bir çok yerde huzur içinde yaşamaya çalışıyorlar her şeye rağmen. Ama yapılan politikalar çok adice. Zaman buldukça hayvanınatık haklarının nasıl gasp edildiğini burada anlatmaya çalışacağım.

asaf

abicim tabi ki malezya' da yaşamazlar sadece, ben de iyi bir örneğim buna :) haklarımızı savunduğun için teşekkürler data kardeş :)

asya

data çok güzel bir konuda bilgi derlemişsin, ellerine sağlık.

"yeryüzü çocukları" adlı dizi kitapta buna benzer canlıları okumuştum.

data_grrr

asaf tabi ki hayvanıatık kardeşim benim :) .. sonuna kadar savunacağım haklarınızı.. sessiz olacağımızı sanıyolar ama bi yere kadar.. türünüz üzerine hiç bi asılsız iddiaya da geçit vermemeye kararlıyım burada.. hodri meydan

asya teşekkür ederim sana da :)