17.07.19/06:31

Filozof Asker

Başlatan laneh-tin, 30.04.07/23:33

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kiya

Alıntı yapılan: laneh-tin - 01.05.07/00:04
Acaba? diyorum kirli savaşlarınızın, politik oyunlarınızın, hırslarınızın ve sallama taraf anlatılarınızın belkemiğinde ne var? Neden kuyruğuna basılmış kediler gibi cephe içindesiniz, ataksınız...

Bu soruları sorarken siz, irtisai durumlar beni taraf tutmanın tersi nedir diye sormaya zorluyor? Neden tarafız biz?

Taraflıya karşı çıkmak zordur. Çünkü taraflılar karşısındakilerin zorlanımlı düşünceyi hak ettiğini düşünmektedirler.

sallama derken, neyi salladığımızı izah etseniz iyi olurdu. taraf olmanın kötü yanlarını görmüyor değilim. karşımdakilerin zorlanımlı düşünceyi hak ettiklerini de düşünmüyorum.

tek bir şey acı verici: karşımdakinin zorlanımlı düşünceyi hak ettiğini düşünmesi. ben bile ona bunu yakıştıramazken...

laneh-tin

Yönlenmeden, beni düzgün anlayın...
Taraflının karşısındakine dayatacağı "zorlanımlı düşünce"si "Despot düşünce" sinin hak etmesini düşünmesi...

kiya

evet, sizi anlıyorum, despot düşüncenin hak edilişi tamamen insana mahsustur. mesela kuş türleri arasında "despot düşüncenin hak edilişi" kavram olarak dahi kabul edilemez!

laneh-tin

Endişenizi anlıyorum..