17.07.19/06:36

Bilinçsiz Kesimin Gözünde Terörist

Başlatan SivanA_SimyacI, 12.05.07/19:20

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SivanA_SimyacI

12.05.07/19:20 Son düzenlenme: 12.04.08/03:33 asya
yasadışı sözcüğü geçmişimizde ve günümüzde pek çok kullanılır. yasadışı yasal olmayan demektir. yasaya aykırı olan demektir. peki yasadışı neden hep aklımıza kötü bir çağrışım getirir? neden yasadışı her harekete aynı gözle bakar ve şu yaftayı yapıştırırız; Terörist?!!

yasadışı yasaya aykırı demektir. yasa iyiyse yasadışı kötüdür, yasa kötüyse yasadışı iyi olur. peki yasa her zaman iyi midir? değildir.

yasa zamanında Yezid'tir. egemen sınıf hemen peygamber namına hadis düzer. idareciye ayaklanmak küfürdür. isyan üzerine ölen de kafirdir. yada önce Allah'a sonra peygambere ve sonra da idarecilere itaat edin şu halde İslam'ın en büyük teröristi hz Hüseyin'dir! o yasa olan Yezid'e isyan etmiş ve ona karşı ayaklanmıştır.

yasa zamanında İslam halifesi olan Emevi ve Abbasi ailesidir. hz Ali torunları mağdurdur ve hz Ali soyundan öldürülenlerin hadi hesabı yapılamamaktadır. bir şair Abbasilere şu şiiri yazar;
din namına ne kötü davrandınız
peygamber zimmeti nice kanlar döktünüz
siz kendinizi onun ehlibeyti sayıyorsunuz ama
tırnaklarının onların masum kanlarıyla boyalı
Abbasilere karşı isyan edip Ali oğullarını etrafında toplamaya çalışan Ebu Müslim yada öldürülen diğer ehlibeyt imamları da teröristtir!!!

kardeş kanıyla iktidara oturan Osmanlı padişahına karşı isyan eden ve mülkün tümüyle herkesin malı olduğunu iddia eden Şeyh Bedrettin'de bir teröristti!!!

yada halkı haraca kesen Osmanlı toprak ağalarına karşı isyan eden ve yoksul halkın koruyucusu olup o halkın diline destan olan Çakırcalı Mehmetler, Dadaloğulları, Köroğulları, Kiziroğulları, İnce Memetler vs hep teröristti!!!

işgale sonrası emperyalistlere karşı kurtuluş ve bağımsızlık savaşı başlatan Atatürk'te bir teröristti!!!

işgalci Yunanlılara ilk kurşunu sıkan sosyalist Hasan Tahsin'de teröristti!!!

tek suçları işgalci ABD ye karşı direnmek ve ülkelerini işgalden korumak isteyen Ebu Garip zindanlarına doldurulan Iraklılar da teröristti!!!

yasa iyi de olsa kötü de olsa karşısındakine hep terörist damgasını vurdu. bu nedenledir ki 814.578 kilometre kare vatan toprakları işgal altındayken bu işgale direnen Deniz Gezmiş ve arkadaşları da teröristtir!!!

peki Atatüek bu işe ne diyor?

ATATÜRK'ÜN

BURSA NUTKU

Şubat 1933'te Bursa Ulucami'de toplanan 100 kadar irticacı camilerde Türkçe ezan okunmasına karşı bir ayaklanma girişiminde bulunurlar. Ayaklanma kısa sürede bastırılır. Atatürk Bursa'ya gider. Çekirge yolu üzerinde bulunan bir köşkte akşam yemeği yenildiği sırasında bir kişi Atatürk'e ayaklanmayla ilgili olarak şöyle diyecek olur: "Bursa gençliği olayı hemen bastıracaktı, fakat zabıta ve adliyeye olan güveninden ötürü..." Atatürk hemen konuşmakta olan kişinin sözünü keser ve aşağıdaki konuşmayı yapar:

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, "demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek"

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Mustafa Kemal Atatürk
İsim : ata_imza.gif Görüntüleme :0 Ebat : 1,5 KB
Bursa, 5 Şubat 1933

bursanutku

bu yazı ile Deniz Gezmiş'in savunması arasındaki benzerlik dikkat çekiyor mu?

siz ne dersiniz?

6 Mayıs günü darağacına gönderilen üç teröristi!!! Deniz'i Yusuf'u ve Hüseyin'i en derin saygılarımla anıyorum

siraborz

Atatürk burada devrim ve cumhuriyet derken Türkiye cumhuriyetini ve Türk devrimlerini kastediyor.Yahudi kırığı bolşevik devrimini ve sovyet rusyayı değil.
Bunun neresinden benzerlik çıkardın pes doğrusu..