25.06.19/02:08

CHE gibi olmalı

Başlatan devrimChe, 17.05.07/19:43

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ütopist

karamsarlık...irdelenmesi gereken bir konu.

Clockwork Avian

Alıntı yapılan: KARGA - 20.05.07/12:01
Clockwork Arian maşallah siyaset bilgin ilkokul dört seviyesinde... Che, milliyetçiliğe, ırkıçılığa, ezenlere, bağnazlara, faşistlere karşı silah aldı. Savunduğun T.C. ordusu ise Che gibi düşünenleri darağacında sallandırmıştır; bu yüzden T.C. ordusunu savunurken Che ve davasını buna alet edip onu kirletme!

Laikliğin elden filan gittiği yok, birbirimizi kandırmayalım! Türkiye'de muazzam bir gericilik dalgası mevcutsa, bu da faşizmi gün be gün pompalayan ordunun eseridir... tıpkı 80 darbesinden sonra açtığı Kuran kursları ve yaydığı karanlıkla yeşil kuşağı yarattığı gibi! Şeriatçılar varsa bu ordunun eseridir, bu ülkede her musibetin altında ordunun imzası olmuştur ve yine de olacaktır. Verilen mücadele demokrasi/şeriat mücadelesi değil, fakat ekonomik iktidar mücadelesidir; Anadolu'dan yükselen yeni bir müslüman liberal kanat ile ülkenin gerçek iktidar sahipleri OYAK'çı faşist generallerin mücadelesi!

Her on yılda bir dengeler aleyhlerine kayınca yok "vatan elden gidiyor" yok "memleketi satıyorlar" diye ya darbe yapılıyor ya da hükümet çökertilip "işler düzene sokuluyor". Ama ne yapalım ki salaklık ne din, ne ırk ne de sınıf tanır, evrenseldir. 60 yıldır bir DP ve ordu geleneğiyle beli bükülen halk hala duruma isyan etmiyorsa, hala orduyu aydınlığın ve ilericiliğin timsali olarak görüyorsa, çekeceği de vardır... sen eşek olursan, semer vuran çok olur!

Hakaret kısımlarını atlıyorum, pek insanca olmamış...

27 Mayıs'la 12 Eylül aynı mı mesela? Bu ordu nasıl bir şey? Hep aynı mı? Arada değişmez mi?

Hadi ramazanda Fatih'e gidip döner yiyelim, bakalım şeriat var mı yok mu?

Benim anlayamadığım şey neden sizin fikirleriniz hem AB temsilcileri ve ABD'lilerle bu kadar paralel? Emperyalizm ne kadar güzel bir şeymiş meğerse ya :)

kiya

bu clockwork gerçekten can sıkıcı, git ve ramazan'da fatih'de döner ye, madem bu kadar laiksin...

ama biraz da öğren be kardeşim, bir zamanlar rum yerleşimi olan bu çarşamba, bu fatih n'oldu da kara çarşaflı oldu?
ben kendim, bizzat şahsen, iki ramazan önce sigara içerek dolaştım fatih'de, şansım yaver gitti ve aksakallı bir dede gelip koluma girdi:

- behey yolu şaşırmış, sen ne eylersin? dedi.

gezerim, tozarım, bu dünyada geçer günlerim, bir gün yazar, bir gün bozarım, dedim...

- behey yolun şaşırmış, neden sigara içersin bu mübarek günlerde, burada, dedi.

ben tövbemi geri aldım
tanrım sen bağışla beni
vefasız kuluna kandım
rezil etti gençliğimi

nasıl içmeyim, nasıl içmeyim, dedim.

- behey yolun şaşırmış, söndür şu sigarayı, dedi.

bitsin, elbet sönecek, dedim, senin tanrım söylemedi mi sana: her ateşi yaktık ve her külü söndüreceğiz!

sonra uzunca nutuk eyledi bana. şansım yaver gitti. o ak sakallı dede yerine, iki gram akıllı delikanlılara rastlasam işler çok farklı gelişebilirdi.

ama o delikanlılar ile klakvork eviyan arasında ne fark var derseniz, hayat bilgisi derim, dersiniz...

Clockwork Avian

E yenemediğini söylüyorum, arkadaş şeriat tehlikesi yok demiş. Ben ise fiilen var diyorum. Hem de tehlikesi değil kendisi var. Neden ramazanda döner yiyeyim Fatih'te? Deli miyim? Şeriat yok tehlikesi hiç yok diyen yesin. (Allahım ne kadar primitif bir iletişim seviyesi)

Ayrıca Denizler bugün yaşasa yine eskiden olduğu gibi Atatürk posterleriyle yürürlerdi, AB temsilcilerinin ve emperyalistlerin ve hatta dinci bir partinin sözlerine sahip çıkıp kendilerine solcu demezlerdi di mi?

KARGA

AlıntıAyrıca Denizler bugün yaşasa yine eskiden olduğu gibi Atatürk posterleriyle yürürlerdi, AB temsilcilerinin ve emperyalistlerin ve hatta dinci bir partinin sözlerine sahip çıkıp kendilerine solcu demezlerdi di mi?

Ben hangi AB temsilcisinin, emperyalistin, dinci partinin sözüne sahip çıktım?

keçi

kiyanın akıl olçeri var
her geleni onla tartar
karnından konuşmazsa
hergeleyi onla tartar

neyi bilir neyi bilmez
şerait-i gözü görmez
yalan yanlış hikayeler
kimdir usta kimdir çömez

kiya

keçi varsa bir sorunun
getir ortaya konunun
üzerine tartışalım
karnında mı yoksa burnun?

sen usta ol, ben de çömez
ne farkeder, usta gomez
ben gideyim yaylalara
sen burda asfaltı ez...

Clockwork Avian

Alıntı yapılan: KARGA - 21.05.07/00:09
AlıntıAyrıca Denizler bugün yaşasa yine eskiden olduğu gibi Atatürk posterleriyle yürürlerdi, AB temsilcilerinin ve emperyalistlerin ve hatta dinci bir partinin sözlerine sahip çıkıp kendilerine solcu demezlerdi di mi?

Ben hangi AB temsilcisinin, emperyalistin, dinci partinin sözüne sahip çıktım?

Sakın ha laiklik tehlikede diye bir hava oluşmasın. Sen yeme ama ramazanda Fatih'te döner :) Laiklik tehlikede dersen şu anda 1980'deki haliyle hiç alakası olmayan orduya sahip çıkmak gerekir. Be insan, Atatürk asker değil miydi?

Bugün şeriatın tehlike olmadığını, ordunun bu konuda susması gerektiğini, Atatürk'ün cıs olduğunu, ulusalcılığın tü kaka olduğunu söyleyen bir Radikal solcukları bir de Lajendik gibi AB temsilcileri var. 80 darbesini bizim çocuklar yaptı demişti ABD'liler. Şimdi neden ordudan bu kadar rahatsızlar sizce? Kimler rahatsız Türk ordusundan? Emperyalistler ve maalesef siz...

kiya

bence senin kafanda ve yine sana ait bir kategorizasyon var, ne söylesek boş...

keçi

nedir seni üstün kılan
dilin fare sözün yılan
kiya demişsin iki gram
bu son sözüm biraz utan

insanlara sallar iken
git biraz aynaya bak
alışmışsın övülmeye
dövülmeye dövülmeye