17.07.19/06:35

CHE gibi olmalı

Başlatan devrimChe, 17.05.07/19:43

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kiya

hee, bak ben dövülmedim
güpegündüz sövülmedim
sen burada saçmalarken
emin ol, ben gülmedim

sana diyeceğim şudur
git ormana, biraz kudur
ne kadar terlersen terle
içeceğin azcık sudur...

Clockwork Avian

21.05.07/00:34 #31 Son düzenlenme: 21.05.07/00:45 Clockwork Avian
Alıntı yapılan: kiya - 21.05.07/00:27
bence senin kafanda ve yine sana ait bir kategorizasyon var, ne söylesek boş...


Cevap veremeyince kategorizasyon :) Gerçek ortada, Türk ordusunu sevmeyenler: Dinciler, AKP, Radikal gazetesi solcuları, ABD, AB.

Klasik hareket ise "bak 1980'de solcuları öldürdüler, kuran kursu açtılar, ordu hep böyledir". Sanki 27 Mayıs'ı da ordu yapmadı. Ülkeyi ordu kurtarmadı. Atatürk sanki asker değildi. Bu ne kadar basit ve mantıksız bir genellemedir? Türkiye'de her şey değişiyor. Ordu bile değişti. AB ile ABD bile bu yüzden orduya düşman oldu. Bir sizin fikirleriniz değişmedi.

Ek:
Demek istediğim işte bu, emperyalizmin piyonu olup darbe yaparsan sana "bizim çocuklar darbe yapmış" derse CIA bu tabi ki korkunç. Ama Türkiye'de ve diğer her yerde, Atatürk gibi, Che gibi, Castro gibi adamlar insanlarının ve ülkelerinin bağımsızlığı için emperyalizme karşı savaş verirse işte bu güzel olanıdır. Bugün de Türk ordusu bu zihniyettedir. Bu yüzden de rahatsız oluyor birileri.

KARGA

21.05.07/01:06 #32 Son düzenlenme: 21.05.07/18:46 asya
AlıntıSakın ha laiklik tehlikede diye bir hava oluşmasın. Sen yeme ama ramazanda Fatih'te döner  Laiklik tehlikede dersen şu anda 1980'deki haliyle hiç alakası olmayan orduya sahip çıkmak gerekir. Be insan, Atatürk asker değil miydi?

Bugün şeriatın tehlike olmadığını, ordunun bu konuda susması gerektiğini, Atatürk'ün cıs olduğunu, ulusalcılığın tü kaka olduğunu söyleyen bir Radikal solcukları bir de Lajendik gibi AB temsilcileri var.


Ordunun 1980'deki halinden farklı olmasını neye dayanarak söylüyorsun? Artık açık açık adam doğrayamayıp postmpdern darbelerle uğraşmasına mı? Zamanı gelince yine ipe sallandırırılar o Denizleri...

Kaldı ki evet, laikliğin elden gittiği filan yok. Bir mahallede şeriatçıların var olması mı tehdit unsuru? Paranoya işte böyle birşey. Hıristiyan misyonerler memleketimizi istila ediyor, şeriatçılar vatanı ele geçirecek vs... denildi fakat kamuoyu araştırmalarına bakınca müslümanım diyenlerin sayısının artmasına rağmen şeriat istiyorum diyenlerin yerlerde süründüğü görüldü (sen buna şimdi takkiye yapıyorlar dersin). Malatya'daki Hıristiyan kitabevinin sahibi ordu'nun askerlere izlettiği cd'lerde geçiyormuş, vatanı tehdit eden unsurlar arasında gösteriliyormuş. Peki Türkiye'de protestan cemaatin sayısı kaç? 500'ü geçmiyor. 500 kişi gelecek ülkeyi ele geçirecek değil mi? İnsan bi tarafıyla güler buna...

Bugün bir tehlike varsa, faşizmdir ve bunu pompalayan ordudur. Kemalizm Batı demokrasisinden ilham almıyor mu? Neden AB üyeliği için çırpınılıyor? Kurtuluşu savaşını müteakiben Atatürk ilk büyükelçi olarak ABD büyükelçisini kabul etmemiş midir? "Dost ve uygar memleket Amerika" dememiş midir? İşine gelince Batı fetişizmi, işine gelmeyince AB ve ABD karşıtlığı... buna siyaset orospuluğu denir ve sen bunun kaşarlı bir örneğisin.

Radikal gazetesi sol değil bir kere, öyle bir iddiası da yok. Hatta Murat Belge ve tayfasının Soros'tan finanse edildiği de bir gerçektir. Ama bu, Murat Belge veya Etyen Mahçupyan gibi liberallerin yaptıkları bazı analizlerde haklı olamayacakları anlamına gelmez; ki zaten beni ilgilendiren kısım da bundan ibarettir. Yoksa hak hukuk devleti, AB üyeliği, medeniyet, refah toplumu retorikleri bana göre geyik.

Ama sen bunu anlayamazsın, çünkü faşist kafa önce düşman belirler (çoğu zaman nedenini de kendisi bilmez) ondan sonra düşman olduğu için o bilmediği fikirlerine de topyekun saldırır. Günümüz Beyaz Türk faşist kafası hem tam anlamıyla Batı tarzı bir hayatı iliklerine kadar yaşar, hem de lafa gelince örften ananeden öz Türk değerlerden dem vurur. Demokrasi lafını azğından düşürmez, ama halkına hiç güvenmediği gibi onu ayrıca aşağı görür, ve istediği durumda da darbe yapma hakkını kendinde bulur.

AKP'nin yobaz ve gerici olmadığını iddia etmiyorum, hatta çalıştığım iş yeri de bu tiplerden bolca bulunan bir yer olduğu için adamları iyi bilirim. Ama bu AKP'nin yaptırımlarına baktığımızda reformist nitelikte bir parti olduğu gerçeğini maalesef değiştirmez (bu tabii ki onu haklı çıkarmaz). Çünkü T.C. devleti bir ordu devletidir, Batı demokrasisiyle alakası yoktur (bunu da açardım ama açıkçası senin gibi biri için bu kadar yazdığıma bile şükret), ve AKP de AB ve ABD'nin desteğiyle güç bulup statükoya karşı koymuştur. Ha bakma AKP'nin AB güdümlü olduğuna, çok sevgili paşaların da sahipleri ABD'ye sürekli ziyaret düzenliyorlar yaptırımlarına onay almak için.

Dünya siyaset sahnesi maalesef bir orospuluk oyunu, ve T.C. ordusu da gayet (..............editlenmiştir) tecrübelerinden. Nasıl ki gerek duyulduğunda ABD'nin (..............editlenmiştir)yapıp 77 1 Mayıs'ında halka saldırmışsa, ülkede darbe yapmak için yine dizginlerini elde tutan sahibinin rızasını alması gerekmiştir. ABD'nin rızasını almadan asi çocuk gibi hareket edince ne olmuştur peki? Kıbrıs meselesini irdele görürsün...

Ve işte benim midemi bulandıran senin gibi küçük sineklerdir. (..............editlenmiştir) ,  Ordu her daim halkların kurtuluş mücadelesini ezmiştir ama siz hala ironik bir şekilde Kemalizmin kurbanı Deniz Gezmiş'in Atatürkçülüğünden dem vurursunuz. Deniz Gezmiş ve ideolojisinin Türkiye solundaki yeri, sahiplenilen değerleri ve eleştirilen noktaları vs... hakkında da yazabilirdim ama parmaklarımı yormaya değmez çünkü faşiste laf anlatmak duvara laf anlatmaktan farksızdır.

Fatih'teki dönercilere selam söyle...

KARGA

ee sıkışınca öyle di mi :) Kusura bakma bay beyaz Türk, ben sakil bir proleterim (gerçi yeşil gözlü ve kumralım ve işimde de şefim ama olsun), üslubum sizinki kadar soylu ve rafine olamaz di mi...
Terbiye merbiye... ben terbiyesizim eyvallah da sen tüm bu yazdıklarıma herhangi tutarlı bir cevap verebildin mi? Hayır, sadece kişisel saldırı.

Alıntı"ABD ve AB ile yiyişen ben değilim sensin"

İlkokul günlerim geldi aklıma, biri bizi birşeyle suçlayınca biz de senin gibi "hayır sensin o" diye refleks gösterirdik. Büyümen dileğiyle...

Şimdi izninle ben gideyim, bir faşiste laf anlatmaktan yapacak daha heyecanlı ve yararlı işlerim vardır, örneğin temiz çoraplarımı dolaba dizmek.

Saygılar sevgiler...

Clockwork Avian

Alıntı yapılan: KARGA - 21.05.07/01:15
ee sıkışınca öyle di mi :) Kusura bakma bay beyaz Türk, ben sakil bir proleterim (gerçi yeşil gözlü ve kumralım ve işimde de şefim ama olsun), üslubum sizinki kadar soylu ve rafine olamaz di mi...


Yazını zor da olsa tamamen okudum. Sorduğun bütün sorulara cevap vermişim baktım.

Terbiyene ise senin kadar alçalmayarak cevap veriyorum. ABD'nin ve AB'nin itleri ürür, aydınlık kervanlar milyonlarca kişi halinde yürür. Yani millet bunu parayla yapıyo olm, sen yemeden yapıyorsun, hakkını iste lan :)
Ordunun 1980'deki halinden farklı olmasını neye dayanarak söylüyorsun? Artık açık açık adam doğrayamayıp postmpdern darbelerle uğraşmasına mı? Zamanı gelince yine ipe sallandırırılar o Denizleri...

Söylediğim gibi farkları o zamanlar CIA’in onlardan “bizim çocuklar” diye söz etmesiydi, Artık hem AB hem ABD Türk ordusunu planları için bir tehdit olarak görüyor. Postmodern darbeyi Denizlere karşı değil “biz bu rejimi kanlı mı kansız mı değiştireceğiz?” diyen şeriatçı kafaya karşıydı.
----------------
Alıntı yapılan: KARGAKaldı ki evet, laikliğin elden gittiği filan yok. Bir mahallede şeriatçıların var olması mı tehdit unsuru? Paranoya işte böyle birşey.


Fatih bir ilçe. Yüz binlerce kişi yaşıyor. Bu ilçede ramazanda yemek yenememesi fiilen şeriatın uygulandığını gösterir. O koca ilçede yasalar fiilen değişik. Bu durum Erzurum’da da var, başka bir çok yerde de ve sen orda bir şey yiyemiyorsan ki yiyemezsin, rejim orda değişmiştir!
----------------
Alıntı yapılan: KARGAHıristiyan misyonerler memleketimizi istila ediyor, şeriatçılar vatanı ele geçirecek vs... denildi fakat kamuoyu araştırmalarına bakınca müslümanım diyenlerin sayısının artmasına rağmen şeriat istiyorum diyenlerin yerlerde süründüğü görüldü (sen buna şimdi takkiye yapıyorlar dersin). Malatya'daki Hıristiyan kitabevinin sahibi ordu'nun askerlere izlettiği cd'lerde geçiyormuş, vatanı tehdit eden unsurlar arasında gösteriliyormuş. Peki Türkiye'de protestan cemaatin sayısı kaç? 500'ü geçmiyor. 500 kişi gelecek ülkeyi ele geçirecek değil mi? İnsan bi tarafıyla güler buna...


Muş muş... Burada net ve kanıtlı şeylerden bahsedelim.. hangi askeri belgeymiş miş??? G. Kurmayın önünde dağıtılan sahte belgelerden olmasın bunlar yine?
----------------------
Alıntı yapılan: KARGABugün bir tehlike varsa, faşizmdir ve bunu pompalayan ordudur. Kemalizm Batı demokrasisinden ilham almıyor mu? Neden AB üyeliği için çırpınılıyor? Kurtuluşu savaşını müteakiben Atatürk ilk büyükelçi olarak ABD büyükelçisini kabul etmemiş midir? "Dost ve uygar memleket Amerika" dememiş midir? İşine gelince Batı fetişizmi, işine gelmeyince AB ve ABD karşıtlığı... buna siyaset ******** denir ve sen bunun kaşarlı bir örneğisin....


Kemalizm batı demokrasisinden ilham almıyor. Kemalizm demek Atatürk demek. Adam batıya karşı savaştı ama Osmanlıdaki geriliği de istemedi tabi. Bugün Ulusalcılar “ne ABD ne AB tam bağımız Türkiye” diye bağırıyor. Kulaklar sağır mı oldu? Atatürk ABD’yi ve AB’yi dize getirmiş, ülkeyi kurmuş, ABD büyük elçisi gelmiş ne desin? Anasına mı küfretsin. Adamı yenmiş zaten. Nezaketen böyle bişi demiş. Burada fetişizm lafı kime yönelik ? Atatürk’e mi? İnsan utanç duyar.
--------------------

Alıntı yapılan: KARGARadikal gazetesi sol değil bir kere, öyle bir iddiası da yok. Hatta Murat Belge ve tayfasının Soros'tan finanse edildiği de bir gerçektir. Ama bu, Murat Belge veya Etyen Mahçupyan gibi liberallerin yaptıkları bazı analizlerde haklı olamayacakları anlamına gelmez; ki zaten beni ilgilendiren kısım da bundan ibarettir. Yoksa hak hukuk devleti, AB üyeliği, medeniyet, refah toplumu retorikleri bana göre geyik.


... ne nedir belli değil..
-------------------
Alıntı yapılan: KARGAAma sen bunu anlayamazsın, çünkü faşist kafa önce düşman belirler (çoğu zaman nedenini de kendisi bilmez) ondan sonra düşman olduğu için o bilmediği fikirlerine de topyekun saldırır. Günümüz Beyaz Türk faşist kafası hem tam anlamıyla Batı tarzı bir hayatı iliklerine kadar yaşar, hem de lafa gelince örften ananeden öz Türk değerlerden dem vurur. Demokrasi lafını azğından düşürmez, ama halkına hiç güvenmediği gibi onu ayrıca aşağı görür, ve istediği durumda da darbe yapma hakkını kendinde bulur.


Burada iyice saçmaladın. Önce faşist değilim. Bizim gibi ülkelerde faşizm yurt dışından beslenir. Şimdiye dek hep öyle olmadı mı? Hep ABD güdümlü ülkücüler ve dinciler saldırdı. Biz farklıyız ne alakamız var? Kaldı ki öldürüldük biz? U. Mumcu, Kışlalı kimdi?

Yaşadığım hayat modern ama Türk aneneleri nedir bilmiyorum? Halkımı aşağı görmüyorum. Farklı insanlarla birlikte olduğum en kalabalık yer askerlikti. Yedi sene oldu hala telefon alıyorum askerlerden, özellikle de Kars’lı ve Diyarbakırlı askerlerim çok arıyorlar.

“Ve”den önce virgül olmaz. Ayrıca kimse manyak değil zart diye darbe mi olur?
-------------------------

Alıntı yapılan: KARGAAKP'nin yobaz ve gerici olmadığını iddia etmiyorum, hatta çalıştığım iş yeri de bu tiplerden bolca bulunan bir yer olduğu için adamları iyi bilirim. Ama bu AKP'nin yaptırımlarına baktığımızda reformist nitelikte bir parti olduğu gerçeğini maalesef değiştirmez (bu tabii ki onu haklı çıkarmaz). Çünkü T.C. devleti bir ordu devletidir, Batı demokrasisiyle alakası yoktur (bunu da açardım ama açıkçası senin gibi biri için bu kadar yazdığıma bile şükret), ve AKP de AB ve ABD'nin desteğiyle güç bulup statükoya karşı koymuştur. Ha bakma AKP'nin AB güdümlü olduğuna, çok sevgili paşaların da sahipleri ABD'ye sürekli ziyaret düzenliyorlar yaptırımlarına onay almak için.


AKP yobazsa rejim tehlikede değil midir? Sen demişsin? Adamlar iktidarda? Hem de “yaptırım” demişsin. Yaptırım Müeyyide demek zorla yapılan şey demek, Ceza demek. AKP diyorsun reformist cezalar verdi bize. İyi peki. (Türkçe bilmeyince ne durumlar düşülüyor. ) Sonrası daha da acayip: TC ordu devletiymiş. Ordu tarafından kurulan devlet mi bu ordu tarafından yönetilen mi? Küba ne mesela? Batı demokrasisiyle alakası yok. Zaten batı öylesine harikadır ki yani daha fazla tecavüz etseydi ninelerimize daha iyi olurdu. O kadar harikalar ki? Ya adamlar bize saldırdı lan alo?? AKP ABD ve AB’den güç alıp statükoya karşı durmuş. Burada statükoya ordunun koruduğu sistem diyoruz di mi? demek ki ordu AB ve ABD’ye karşı. Ama yok: Değiş tonton: “Ha bakma AKP'nin AB güdümlü olduğuna, çok sevgili paşaların da sahipleri ABD'ye sürekli ziyaret düzenliyorlar yaptırımlarına onay almak için.”

Haydaaa... Noldu kardeş şimdi? Ak yine kara oldu, kara oldu yine ak. Türkiye Nato üyesidir, ordu ABD’ye tabi ki ziyaret yapar, hakkını arar, müzakere yapar. Ama AKP gibi ülkenin varlıklarını satmaz. Toprağını korur. Umarım böyle devam ederler, Evren gibiler bir daha gelmez umarım. AKP şeriat için onay alıyor ordu ne için onay aldı? Açıklasana? “ordu onay alıyor” yok ya? At anasını satayım.
-------------

Alıntı yapılan: KARGADünya siyaset sahnesi maalesef bir ****** oyunu, ve T.C. ordusu da *************. ***************************************. ABD'nin rızasını almadan asi çocuk gibi hareket edince ne olmuştur peki? Kıbrıs meselesini irdele görürsün...77 1 mayısında benim ailem de vardı. Sen onu oradan buradan okursun ama biz onu kayıplarımızla biliriz sayın ....  Bu konudaki cevabımda  sakin davranmakta zorluk çekiyorum.
Nitekim kendin ifade etmişsin, Ordu her zaman ABD güdümünde olmadı Kıbrıs’a girdi. Şimdi de asi çocuk olabilirler yani?? Ama yok sen marjinalsin. Ordu ise hep aynı. Olaya bak Atatürk medrese kapattı, 80 darbesi kuran kursu açtı. Sen hala ordu değişmez diyorsun.
-----------

Alıntı yapılan: KARGAVe işte benim midemi bulandıran senin gibi küçük sineklerdir. Ordu *************, *****************. Ordu her daim halkların kurtuluş mücadelesini ezmiştir ama siz hala ironik bir şekilde Kemalizmin kurbanı Deniz Gezmiş'in Atatürkçülüğünden dem vurursunuz. Deniz Gezmiş ve ideolojisinin Türkiye solundaki yeri, sahiplenilen değerleri ve eleştirilen noktaları vs... hakkında da yazabilirdim ama parmaklarımı yormaya değmez çünkü faşiste laf anlatmak duvara laf anlatmaktan farksızdır..


Küba ordusuna bu aşk varken Türk ordusuna düşmanlık şaşırtıcı. Atatürk’ün komutanlığında bu ordu halkını kurtarmıştır. böyle olmasa Deniz Gezmiş Atatürk posteri taşımazdı. D. Gezmiş neden
Atatürk posteri taşıyordu bay çok bilmiş?
--------------------

Alıntı yapılan: KARGAFatih'teki dönercilere selam söyle....


Benim o konuda zaten endişem var. Şeriat tehlikesi var dedim, Fatih’i örnek gösterdim sen ise yok dedin. Şimdi ben neden selam söyleyeceğim anlayamadım. Valla mantığım ermedi.

Forum yönetimini bu forumda Atatürk'e ve orduya yapılmış olan küfürleri ve hakaretleri kaldırması konusunda uyarıyorum. Demokrasi küfür serbestisi değildir. Yarın akşama kadar kaldırılmazsa yasal yaptırım uygulatacağım.
Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, ABD'de yayımlanan New York Times gazetesine verdiği demeçte, "Eğer laik partiler hükümette kalsalardı, Türkiye'nin AB müzakerelerine başlaması imkânsız olurdu" dedi. "Atatürk'ün Mezarında Bir Gürültü Duyuluyor" başlıklı haberinde Lagendijk'in, "AKP Türkiye'yi AB üyesi yapabilecek bir sistemi hayata geçirdi" sözlerine yer veren Sabrina Tavernise, AKP'nin İslamcı geçmişine rağmen iktidarda kaldığı süre içerisinde, demokrasi kurallarına uyum sağlayabileceğini kanıtladığını ileri sürdü. Tavernise, AKP'nin AB'ye uyum çerçevesinde 800'den fazla yasayı Meclis'ten geçirdiğini ve idam cezasını kaldırdığını da vurguladı.

Moderatörlere duyarlılıkları için teşekür ederim. Bu tip forumlar fikir paylaşımı yeri olmalı, kişi ve kurumlara küfür ve hakaret yeri değil.