26.06.19/06:51

Nasil bir dünya kurmali???

Başlatan megara, 24.05.07/22:38

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

megara

TOMMASA CAMPANELLA " GÜNES ÜLKESI" adli kitabini okuyanlar bilirler

Okumayanlar icin kisaca özet:

Güneş ülkesinde dile getirilen konu; toplumsal bir düzen düşüncesidir. İşte bu kitap bu toplumsal düzeni dile getirmektedir. Yazar temel olarak bu kitapta; toplu halde yaşayan insanların amacının genel yarar olduğu, özel bir mal mülkün olmadığı, çalışmanın bir zevk haline geldiği bir düzenden bahsetmektedir. Bu kitapta yazarımız sosyalizmin temelini oluşturmaktadır. Kisa zaman önce okudugum ve cok hosuma giden bir kitap, sitede acilan konulardan mi yoksa Türkiye nin son zamanlarda icinde bulundugu arbededen mi bilmem bu kitap geldi aklima ve kendi kendime su soruyu sordum bir an icin sadece tek bir seyi degistirebilme gücüm olsaydi neyi degistirirdim.....

::::::sadece bir tek seyi degistirmeye veya bi yeni kanun cikarmaya hakkiniz var... bu ne olurdu ?

kiya

bence artık bir dünya kurmamalı; bu dünya insan cemaatine bir numara büyük geldi. cehennemde görüşürüz bebişlerim :D

asaf

sen ordasın diye gelmeyen hande yener olsun bebişim. o zaman yarından itibaren başlıyım günah işlemeye, zira sevap puanım sıratı iki üç kere geçip geri gelmemi sağlayabilecek durumda. öhm öhm :D :P

son tango

bence,ince çitalardan hoş bi dünya kurmalı,kırmamak için herkes dikkatli olmalı..

asaf

bence dünyayı sabah 07.00' a kurmalı, herkes erken kalkmalı :P

son tango

kiya

bence de sıfır yedi erken bi saat, sıfır forum uyar bana, o yar beni, ille de yar, oyar beni :)

Ruler of the Ruins

Erkeklerin yarısının pipisini kestirirdim böylece orta vadede nüfusun azalması sonucu toptan rahat ederdik, yada kısırlaştırma diyelim, kadınlarada uygulanabilir tabi ki..
Kısırlaştırılanlara dünyanın fakir bölgelerinden evlatlık çocuklar verirdim, olmazsa kedi köpek verirdim bakıversinler.
Bide kendimi bu uygulamadan dolayı ödüllendirmek için harem kurardım, bana özel :)

son tango

kısırlaştırma çözümü olarak pipi kesme ha? buda iyiymiş ..

selfish_brains?

denenmedik bişiler kaldıysa eğer kurulacak bişiler de vardır nasıl olmasına gelince ne sen söyle ne ben çünkü burda bas bas yazıp dursak bilee bunu eyleme dönüştüremediğin zaman devrelerini sökebileceğin bir sistem üzerinde de oynayamıyosun zaten kuracak bi oyuncağın bile yok pili tükenmek üzere olan bir insanlık var can çekişiyor zaten elini oynatacak hali kalmayacak :) zaten kurulan hep toplum olduğu için toplumun dünyayı kurcalamaya vakti yok :o :)