17.08.19/17:02

sence haya her insanda var mı??

Başlatan dejavu87, 30.05.07/16:01

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dejavu87

son tango

e tabe,erkeklerde bulunur da ondan..

adnan

tek kelimeyle yuh tango  ;D

o öyle değil
haya yani utanma duygusu.. :P

ha... senin neyin ne oldugunu bildiğini biliyorum .. :)

son tango

abi,demin top orama çarptı da,ondan öle ş'eettiydim -asafcığıma bi göndermeydi ;) -

YÜRÜYENADAM

ASLA HER İNSANDA YOKTUR.
ADAMIN AÇTIĞI KONUYA FİKRİMİ YAZIYORUM.
SIRF İŞİNE GELMEDİ DİYE BENİM ADIMLA DALGA GEÇİYOR.
BİR DE UTANMADAN "İSTERSEN YÖNETİME ŞİKAYET ED" DİYOR.
İŞİNE GELMEYİNCE BELDEN AŞAĞIYA VURMAK HAYASIZLIKTIR,EDEPSİZLİKTİR.

sensun

Mrwbsr

asi_peri

olsaydı insanların durumu kötüye gitmezdi bu şekilde.. herkes davranışlarını iice tartar ölçer o şekilde davranırdı.. ama malesef ki herkeste yok..

tiz_

Eğer insan olduğunun farkındalığındaysa vardır.

sina

Bence her ınsanda fıtraten haya mevcuttur ama yasanılanlar ıle hayada da bır artıs ve azalış sozkonusudur.haya ımandandır lafzını dıle getıren arkadas guzel demısde nıye gulmus onu anlamadım.

nisan

Herkesin hayasi kendine... Neye gore haya, kime gore?

sith

yetiştirilme çevre çok önemli

istanblue

ewet çewre çok önemli.. ama bende pek işlemiyo yaaa...
çewremdekilere bakmadan hayasızlığım da war, haya da war...

derya

Alıntı yapılan: sina - 21.07.07/18:47
Bence her ınsanda fıtraten haya mevcuttur ama yasanılanlar ıle hayada da bır artıs ve azalış sozkonusudur.haya ımandandır lafzını dıle getıren arkadas guzel demısde nıye gulmus onu anlamadım.

doğru demiş evet.

fikir

Haya insanın normlarındandır. Bu normları ise insanın aldığı eğitim, çevre, toplum, kültür ve ekonomik koşulları belirler. Her insana göre de değişebilir.

moon

haya valla bu sözcügünde ne çok anlami var yahu bazi yörelerde bunu de mi anlaminda kullaniyor.

her insanda vardir da bazilari saklar.

conan

Haya,  Allah'ın insanda görmek istemediği her türlü kötü huydan da uzak durmak, arınmaktır.

dark blood.2

bence her insanda varDI.Ama bazıları kaybetti bazıları içinde kayboldu...

Mayapan

arcadia

Yok. Şöyle yok: Bazıları utanmış gibi yaparak, kendilerini severler. Ne iyi biriyim ben bak, utanma duygusuna sahibim gibi... Böylelerini nasıl tanırız. Bir sürü şey vardır elbette. Biri şu: Sürekli utanılacak şeyler yaparlar. Eğer gerçekten utanıyor olsalardı, utanç duygunu gerçekten yaşadıkları için yaptıkları utanılacak şeylerde bir azalma olurdu ya da bitirirlerdi utanılacak şeyler yapmayı. Amaa genelde utanç duygusunu yaşamadan önce neyseler utanç duygusunu yaşadıklarından sonra da o kalırlar; yani bir değişiklik meydana gelmez. Demek ki gerçekte bunlarda utanç duygusu yoktur. Yerine utanç duygusu taklidi yapan mazoşistik bir haz vardır.

Mayapan

Utanma duygusuna sahip olan biri iyi biri olduğu kanısında mı ? geziniyor yani ?