25.06.19/02:13

böle iyi mi şimdi?

Başlatan son tango, 05.06.07/20:32

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

son tango

bi katilin demeçlerini yayınladınız.forumu gerdiniz,rahatmısınız artık?

herkes mutludur umarım

insan da 2 kelime yazacak moral bırakmadız be!

Clockwork Avian

kaşıntı...
Aslında iyi oldu. Kimlerle yazıştığını öğrenmiş oldun :)

İçlerinde tutamadılar işte :)

Ruler of the Ruins

:) allah akıl fikir versin.

torq

Alıntı yapılan: son tango - 01.06.07/17:16
neyin tartışmaya açılıp açılmayacağına sen mi karar vereceksin? yok öle bişi..isteyen istediği konuyu tartışmaya açar..

Sevgili tango öncelikle şunu söyleyeyim, yukarıda yazdığın yazıya tüm içtenliğimle katılıyorum.

Dünden beri yazmamak için direniyorum ve senin beni anlamaya çalışmanı bekliyorum ama sürekli olarak beni hedef gösterip beni tahrik etmeye çalışmana daha fazla seyirci kalamadım. Burada yaklaşık üç yıla yakındır yazılar yazıyorum ve sen de bir o kadar süredir beni tanıyorsun. Sonra da benim alıntı yaptığım bir kişi nedeniyle beni yargılayıp vatan haini yapıyorsun. Üstelik benim bu kadar sürede ne yapmaya çalıştığımı anlayamamış olman, yeni gelenlere göre seni daha kötü bir duruma düşürüyor.

Beni sıfıra getiren, kendi düşüncelerimi özgürce söyleyebileceğim bir platformu arayışımdı. Benim gibi düşünmeyen dindarlar, şeriatçılar, faşistler, komünistler, anarşistler, milliyetçiler, kemalistler, kürtler, aleviler, kısaca Türkiye'de yaşayan her düşüncenin açıkça ve sansürsüz konuşulduğu bir yer düşlemiştim ve sıfır bu anlamda benim ikinci adresim oldu. Her kesimden, her sınıftan her yaştan insanlarla burada bir iletişim kurmaya çalıştım, çoğu kez de başarılı oldum. Ama şimdi bir yol ayırımına geldiğimizi anlıyorum, çünkü bu konuşmalar iki yıl önce fazla sıkıntı yaratmıyordu. Şimdi bu milliyetçilik rüzgarı, 1930'lu yıllırdaki Almanya'yı anımsatıyor bana. Orada da kendisi gibi düşünmeyenleri vatan haini ilan eden Hitler, temizliğe aydınlar ve entelektüellerden başlamıştı. Bu düşünce toplumu o kadar güçlü bir şekilde sarmıştı ki, kimsenin ayrıca bir propaganda yapmasına gerek kalmadan temizliği halkın kendisi yapmıştı. Sıfırın temizlik harekatını da sen başlatmış oluyorsun ve büyük olasılıkla başarılı da olacaksın, bizim gibileri yavaş yavaş tasfiye edeceksiniz. Sonuçta sıfır sadece milliyetçi ve geyikçi insanların geldiği huzur dolu bir forum olacak.

Şimdi iki gündür A. Ö. bir teröristtir, onun yazılarını burada yazanlar da vatan hainidir, torq da bu eylemi nedeniyle onun yardımcısı ve yardakçısıdır, tez elden buradan uzaklaştırılmalı, bu başlık hemen kapatılmalıdır diyorsan bu konuyu forumda değerlendirelim.Eğer herkes senin gibi düşünüyorsa, konuşacak fazla bir şey kalmıyor. Zaten burada yazıları alıntılarken, son dönemlerde bu konuyu çok düşünür olmuştum. Geçenlerde geyiklerle ilgili ateş hırsızının açtığı başlığa da yazdığım gibi, benim gibi düşünenler burada azınlıkta kaldıkça, yazmamız ve demokratik duruşumuzu sergilememiz zorlaştı. Belki de emekli olma zamanımız gelmiştir, kimbilir ?

Ruler of the Ruins

azınlıkta kalınıldığını sanmıyorum sadece bazılarının sesi daha çok çıkıyor.

Clockwork Avian

Alıntı yapılan: torq - 05.06.07/21:47
Alıntı yapılan: son tango - 01.06.07/17:16
neyin tartışmaya açılıp açılmayacağına sen mi karar vereceksin? yok öle bişi..isteyen istediği konuyu tartışmaya açar..

Şimdi iki gündür A. Ö. bir teröristtir, onun yazılarını burada yazanlar da vatan hainidir, torq da bu eylemi nedeniyle onun yardımcısı ve yardakçısıdır, tez elden buradan uzaklaştırılmalı, bu başlık hemen kapatılmalıdır diyorsan bu konuyu forumda değerlendirelim.Eğer herkes senin gibi düşünüyorsa, konuşacak fazla bir şey kalmıyor. Zaten burada yazıları alıntılarken, son dönemlerde bu konuyu çok düşünür olmuştum. Geçenlerde geyiklerle ilgili ateş hırsızının açtığı başlığa da yazdığım gibi, benim gibi düşünenler burada azınlıkta kaldıkça, yazmamız ve demokratik duruşumuzu sergilememiz zorlaştı. Belki de emekli olma zamanımız gelmiştir, kimbilir ?

APO'ya ve sempatizanlarına tepki gösterirsek konuşacak bir şey kalmıyor ve burası ölüyor öyle mi?

deniz

evet belki azınlığız sayın torq  :)

bu siteyi açma sebebimiz hala varlığını koruyor.
bahsettiğin milliyetçi, gerici, statükocu, yobaz, dogmatik, darbeci rüzgarlar sitemizde de esiyor doğal olarak..

halkın bilinci maalesef çok kolay  manipule ediliyor. benzer rüzgarlarla iktidar olan DSP üç beş yıl sonra %1 oy oranlarına düşebiliyor. ne oluyor da bu halk bu kadar ciddi bir dönüşüme uğruyor..

evet.. maalese aziz nesin oranları hala halkımız için geçerli. hatta belki de daha da kötüye gidiyor..

ama biz buradayız. ne kadar yırtınsalarda, bizleri sindirmeye çalışsalarda biz veya benzerlerimiz yine buralarda olacak.

düşünceye sınırlar koymadan ufuklarında gezineceğiz. empati kurarak herkesi anlamaya çalışacağız.

umudum yitirme abicim.. it ürür kervan yürür yine..

tango seni de esefle kınım kınım kınıyorum..  :)

bu kadar zamandır SIFIR dasın ve tüm bu yazılanalra sıcağı sıcağına şahit olmuş birisin.

bari sen anlasaydın ..

Clockwork Avian

"Düşünce" (!) ve sindirilmeye çalışılanlar = PKK'da iyi taraf arayanlar.

30 bin kişinin katiline iyi diyenler girer Aziz Nesin'in yüzdesine.

Kervan yine PKK'da iyi taraf aramaya çalışanlar, it ise bizim gibi şehitler için ağlayanlar.

Kaç kişi olduğunuzu sanıyorsunuz? Sizce bu ne kervanı?

asya

Ben de zaman zaman Torq gibi karamsarlaşıyor ve burada ezberlerini bozduğumuz insanlarla daha fazla mücadele etmenin anlamsız olduğunu düşünüyorum. Belirli bir düzeyin altına inemediğimden ve sürekli olarak dinlemeyi bilmeyen insanların kendilerini ve birbirlerini tekrarlamalarından usandığım için yazma isteğim zayıflıyor.

Katılımcıların at gözlüklerine sıkı sıkıya sarılmalarını anlamaya çalışsam da onların hiddetlerini, saldırganlıklarını kabullenemiyorum, kabullenmek de istemiyorum. Düşünce üretiminden yoksun insanlarla neyi nasıl tartışabileceğimi düşünüyorum, ortak payda bulmaya çalışıyorum ama nafile!

Galeyana gelmişler bir defa... Sürü kalabalıklaştıkça daha agresif oluyorlar. Anlamadığım çoğunlukta olduklarını ve kendi anlatımlarıyla üç-beş kişiden ibaret olduğumuzu bildikleri halde neden rahatsız oluyorlar? Neden korkuyorlar? Neden bu kadar tahammülsüzler?

İşte bu noktada kendimi güçlü hissetmeye başlıyorum ve meydanı onlara bırakmama kararı alıyorum. Üretken olmayan milyonlarca insandansa düşünmeyi ve düşüncenin değerini bilen onlarca insanın olmasının bile şevk verdiğini farkediyorum.

Evet sürüden değilim, azınlıktanım ve bu yalnızlığımı şimdiye kadar nasıl onurla taşıdıysam aynı şekilde taşımayı sürdüreceğim. Buna ne imzasında bile şiddeti ve 80 yıl öncesinde kalmışlığı dile getirenler engel olabilecek, ne de çocuksu düşüncelerle farklı düşünenleri hainlikle itham edenler.

Clockwork Avian

30 bin kişinin katilinde bulduğunuz özgürlükçü düşünceyi duysak sayın asya?

Ortada katil var. Bozulması gereken ezber bu mu? Katil değil mi bu? Açıklasanıza bi zahmet şu ezberi? Ama PKK açısından. Evirip çevirip suya sabuna dokunmadan açıklamayınız.