21.07.19/17:17

böle iyi mi şimdi?

Başlatan son tango, 05.06.07/20:32

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

son tango

bi katilin demeçlerini yayınladınız.forumu gerdiniz,rahatmısınız artık?

herkes mutludur umarım

insan da 2 kelime yazacak moral bırakmadız be!

Clockwork Avian

kaşıntı...
Aslında iyi oldu. Kimlerle yazıştığını öğrenmiş oldun :)

İçlerinde tutamadılar işte :)

Ruler of the Ruins

:) allah akıl fikir versin.

torq

Alıntı yapılan: son tango - 01.06.07/17:16
neyin tartışmaya açılıp açılmayacağına sen mi karar vereceksin? yok öle bişi..isteyen istediği konuyu tartışmaya açar..

Sevgili tango öncelikle şunu söyleyeyim, yukarıda yazdığın yazıya tüm içtenliğimle katılıyorum.

Dünden beri yazmamak için direniyorum ve senin beni anlamaya çalışmanı bekliyorum ama sürekli olarak beni hedef gösterip beni tahrik etmeye çalışmana daha fazla seyirci kalamadım. Burada yaklaşık üç yıla yakındır yazılar yazıyorum ve sen de bir o kadar süredir beni tanıyorsun. Sonra da benim alıntı yaptığım bir kişi nedeniyle beni yargılayıp vatan haini yapıyorsun. Üstelik benim bu kadar sürede ne yapmaya çalıştığımı anlayamamış olman, yeni gelenlere göre seni daha kötü bir duruma düşürüyor.

Beni sıfıra getiren, kendi düşüncelerimi özgürce söyleyebileceğim bir platformu arayışımdı. Benim gibi düşünmeyen dindarlar, şeriatçılar, faşistler, komünistler, anarşistler, milliyetçiler, kemalistler, kürtler, aleviler, kısaca Türkiye'de yaşayan her düşüncenin açıkça ve sansürsüz konuşulduğu bir yer düşlemiştim ve sıfır bu anlamda benim ikinci adresim oldu. Her kesimden, her sınıftan her yaştan insanlarla burada bir iletişim kurmaya çalıştım, çoğu kez de başarılı oldum. Ama şimdi bir yol ayırımına geldiğimizi anlıyorum, çünkü bu konuşmalar iki yıl önce fazla sıkıntı yaratmıyordu. Şimdi bu milliyetçilik rüzgarı, 1930'lu yıllırdaki Almanya'yı anımsatıyor bana. Orada da kendisi gibi düşünmeyenleri vatan haini ilan eden Hitler, temizliğe aydınlar ve entelektüellerden başlamıştı. Bu düşünce toplumu o kadar güçlü bir şekilde sarmıştı ki, kimsenin ayrıca bir propaganda yapmasına gerek kalmadan temizliği halkın kendisi yapmıştı. Sıfırın temizlik harekatını da sen başlatmış oluyorsun ve büyük olasılıkla başarılı da olacaksın, bizim gibileri yavaş yavaş tasfiye edeceksiniz. Sonuçta sıfır sadece milliyetçi ve geyikçi insanların geldiği huzur dolu bir forum olacak.

Şimdi iki gündür A. Ö. bir teröristtir, onun yazılarını burada yazanlar da vatan hainidir, torq da bu eylemi nedeniyle onun yardımcısı ve yardakçısıdır, tez elden buradan uzaklaştırılmalı, bu başlık hemen kapatılmalıdır diyorsan bu konuyu forumda değerlendirelim.Eğer herkes senin gibi düşünüyorsa, konuşacak fazla bir şey kalmıyor. Zaten burada yazıları alıntılarken, son dönemlerde bu konuyu çok düşünür olmuştum. Geçenlerde geyiklerle ilgili ateş hırsızının açtığı başlığa da yazdığım gibi, benim gibi düşünenler burada azınlıkta kaldıkça, yazmamız ve demokratik duruşumuzu sergilememiz zorlaştı. Belki de emekli olma zamanımız gelmiştir, kimbilir ?

Ruler of the Ruins

azınlıkta kalınıldığını sanmıyorum sadece bazılarının sesi daha çok çıkıyor.

Clockwork Avian

Alıntı yapılan: torq - 05.06.07/21:47
Alıntı yapılan: son tango - 01.06.07/17:16
neyin tartışmaya açılıp açılmayacağına sen mi karar vereceksin? yok öle bişi..isteyen istediği konuyu tartışmaya açar..

Şimdi iki gündür A. Ö. bir teröristtir, onun yazılarını burada yazanlar da vatan hainidir, torq da bu eylemi nedeniyle onun yardımcısı ve yardakçısıdır, tez elden buradan uzaklaştırılmalı, bu başlık hemen kapatılmalıdır diyorsan bu konuyu forumda değerlendirelim.Eğer herkes senin gibi düşünüyorsa, konuşacak fazla bir şey kalmıyor. Zaten burada yazıları alıntılarken, son dönemlerde bu konuyu çok düşünür olmuştum. Geçenlerde geyiklerle ilgili ateş hırsızının açtığı başlığa da yazdığım gibi, benim gibi düşünenler burada azınlıkta kaldıkça, yazmamız ve demokratik duruşumuzu sergilememiz zorlaştı. Belki de emekli olma zamanımız gelmiştir, kimbilir ?

APO'ya ve sempatizanlarına tepki gösterirsek konuşacak bir şey kalmıyor ve burası ölüyor öyle mi?

deniz

evet belki azınlığız sayın torq  :)

bu siteyi açma sebebimiz hala varlığını koruyor.
bahsettiğin milliyetçi, gerici, statükocu, yobaz, dogmatik, darbeci rüzgarlar sitemizde de esiyor doğal olarak..

halkın bilinci maalesef çok kolay  manipule ediliyor. benzer rüzgarlarla iktidar olan DSP üç beş yıl sonra %1 oy oranlarına düşebiliyor. ne oluyor da bu halk bu kadar ciddi bir dönüşüme uğruyor..

evet.. maalese aziz nesin oranları hala halkımız için geçerli. hatta belki de daha da kötüye gidiyor..

ama biz buradayız. ne kadar yırtınsalarda, bizleri sindirmeye çalışsalarda biz veya benzerlerimiz yine buralarda olacak.

düşünceye sınırlar koymadan ufuklarında gezineceğiz. empati kurarak herkesi anlamaya çalışacağız.

umudum yitirme abicim.. it ürür kervan yürür yine..

tango seni de esefle kınım kınım kınıyorum..  :)

bu kadar zamandır SIFIR dasın ve tüm bu yazılanalra sıcağı sıcağına şahit olmuş birisin.

bari sen anlasaydın ..

Clockwork Avian

"Düşünce" (!) ve sindirilmeye çalışılanlar = PKK'da iyi taraf arayanlar.

30 bin kişinin katiline iyi diyenler girer Aziz Nesin'in yüzdesine.

Kervan yine PKK'da iyi taraf aramaya çalışanlar, it ise bizim gibi şehitler için ağlayanlar.

Kaç kişi olduğunuzu sanıyorsunuz? Sizce bu ne kervanı?

asya

Ben de zaman zaman Torq gibi karamsarlaşıyor ve burada ezberlerini bozduğumuz insanlarla daha fazla mücadele etmenin anlamsız olduğunu düşünüyorum. Belirli bir düzeyin altına inemediğimden ve sürekli olarak dinlemeyi bilmeyen insanların kendilerini ve birbirlerini tekrarlamalarından usandığım için yazma isteğim zayıflıyor.

Katılımcıların at gözlüklerine sıkı sıkıya sarılmalarını anlamaya çalışsam da onların hiddetlerini, saldırganlıklarını kabullenemiyorum, kabullenmek de istemiyorum. Düşünce üretiminden yoksun insanlarla neyi nasıl tartışabileceğimi düşünüyorum, ortak payda bulmaya çalışıyorum ama nafile!

Galeyana gelmişler bir defa... Sürü kalabalıklaştıkça daha agresif oluyorlar. Anlamadığım çoğunlukta olduklarını ve kendi anlatımlarıyla üç-beş kişiden ibaret olduğumuzu bildikleri halde neden rahatsız oluyorlar? Neden korkuyorlar? Neden bu kadar tahammülsüzler?

İşte bu noktada kendimi güçlü hissetmeye başlıyorum ve meydanı onlara bırakmama kararı alıyorum. Üretken olmayan milyonlarca insandansa düşünmeyi ve düşüncenin değerini bilen onlarca insanın olmasının bile şevk verdiğini farkediyorum.

Evet sürüden değilim, azınlıktanım ve bu yalnızlığımı şimdiye kadar nasıl onurla taşıdıysam aynı şekilde taşımayı sürdüreceğim. Buna ne imzasında bile şiddeti ve 80 yıl öncesinde kalmışlığı dile getirenler engel olabilecek, ne de çocuksu düşüncelerle farklı düşünenleri hainlikle itham edenler.

Clockwork Avian

30 bin kişinin katilinde bulduğunuz özgürlükçü düşünceyi duysak sayın asya?

Ortada katil var. Bozulması gereken ezber bu mu? Katil değil mi bu? Açıklasanıza bi zahmet şu ezberi? Ama PKK açısından. Evirip çevirip suya sabuna dokunmadan açıklamayınız.

son tango

torq,bu kadar açtığın konu başlıkları var,her türden ..bunlardan bir süre önce bir kürt sitesiinden alıntıladığın ve birde dünkü öcalan röportajı için karşı durmam seni neden bu tür düşüncelere sevkediyor doğrusu bende bunu anlayamıyorum.sıfırı sevmemizin nedenlerinden biri özfür platform olmasıdır,buna bende katılıyorum..ama terörist bi bi örgütün liderinin ne makstla hala anlayamadığım o demeçlerine karşı gelmemde benim en doğal hakkım diye düşünüyorum.özgürlüklere bu kadar düşkünseniz,insanların hassasiyetlerine de ayni anlayışı göstermenizi dilerdim.

bir katilin düşüncelerini bilmemim bi faydası yok.çünkü onlar düşüncelerini zaten eyleme dönüştürmüşler,düşünceye tabii ki evet,ama düşünceden sonraki eyleme hayır deme hakkımız var.öcalan neler düşündüğünü yaptığı eylemlerle anlatmıştır.bu yüzden artık ne dediğinin önemi yok,ne yaptığının önemi vardır..ve sen niye öcalan sorusuna cevap vermediğin sürece doğal olarak bi takım töhmet altına gireceksin.her yazının bir amacı vardır.amaçsız yazılar daha çok benim yaptığım geyik konularında oluşur.madem ülkenin son derece hassas bi dönemden geçtiğinin idraki içindesin,ayni uygulamayı maalesef senden göremediğim için ''noluyor'' sorunu sorma hakkım vardır.

eğer yaptığının mantıklı açıklaması var ise zaten herkes neden niçinini anladığı için problemde yoktur.bu yüzden cevabını bende merakla beklemekteyimdir..

denge

Tüm yazılanları yeni okudum, dünden beri forumdaşlarımız birbirlerine bayağı öfkelenmişler, üzüldüm... ben konu hakkında şunu söylemek istiyorum; Abdullah Öcalan konusu hassas bir mevzu, dindar bir insanın Allah'ın varlığını tartışmak ne kadar zor ise, milliyetçi arkadaşların da Apo'yu tartışması en az o kadar zor... Apo ne olursa olsun bir katildir, savunulacak bir tarafı yoktur.  Ben Apo'nun tavrını, tarzını, yöntemini hiç bir zaman benimsemedim ama ezilen halklara da hiç bir zaman gözümü kapatmadım, herkez için özgürlük diye yırtınırken devleti çökertmek de değildi amacım, sadece farklılıklarımızla daha zengin olacağımızı düşündüm. Kürtler bu zenginliğin, kültürel mozayiğin en büyük ve en direçli parçası, dolayısıyla da en büyük tehlike olarak algılanıyor. Onlar da tabi ki devlet istiyorlar; Apo ne için kan döktü... bu bir iç savaş, ben olaya öyle bakıyorum ve savaşta herşey mübahtır mantığıyla baktığınız zaman -asla, asla, asla- hakvermemekle beraber kürtlerin mantığını da anlıyorum. Fakat ben Apo'dan nefret eden ya da benden daha çok Türk milliyetçisi olan kürtler de tanıyorum. Mesele türk/kürt meselesi değil, şiddet ve terör sanırım. Bu vesileyle insanları şiddete teşvik eden tüm ama tüm zihniyetleri buradan kınıyorum... Ayrıca devletin de bu meseleyi kendine malzeme yapmasını kınıyorum, çünkü devletin istese bu işi kökünden halledeceğini de biliyorum. Abim askerdeyken PKK'lı bir gerillayı yakalayıp üssüne haber verdiğinde, bırakın gitsin denmesini hala hazmedemez ya da tam tersi eline silah verilip bir kürt köyünün sürüleri üzerine ateş etmesi söylenince neden o hayvanları öldürdüğünü hala anlayamaz, oralarda bizim bilmediğimiz birşeyler dönüyor... Bir de belki tangonun dediği gibi özgürlükçüler de birşeylere alet ediliyor, kürtler de... Benim bu konu hakkındaki duruşum nettir; ulus devlet kurulurken devletin bekası için kıyılan birçok etni gerçeğini kabul ediyorum ama TC gibigibi düşünmeyen türklerin de nasıl bi kıyıma uğradığını biliyorum... keşke mülkiyet olmasaydı, keşke devletler olmasaydı...

Gelelim asıl tartışmaya; bu ara "alıntılar" konusu forumda sık sık gündeme geliyor, bazı arkadaşların bunlardan hoşlanmadığını biliyoruz. Ben şahsım adına şöyle düşünüyorum; alıntılarla foruma yazı atan arkadaşların kısa da olsa yorumlarını yazmalılar, aksi halde böyle Apo'dan alıntı yaparsanız Apo'cu, Ladin'den alıntı yaparsanız radikal dinciye çıkar adınız.

Bir de hiç kimse biyere gitmiyor, o kadarrrrrr! :P

deniz

olaylara tek taraflı bakmamak gerekiyor.

apo ve pkk teröristtir. bunları kendileri de kabul ederler.

terörizm mevcut otoriteye karşı mücade etmenin bir yoludur. bu metodu uygulayanlara kendilerince yaptıklarını meşrulaştırırlar. sana göre bu işler tartışmaya bile yeltenilemeyecek derecede yanlış iken onlara göre de "vatan ve ulusal kimlik" savaşıdır ve son derece kutsal bir görevdir.

kimse kimseye düşüncelerini zorla kabul ettiremez. onlar böyle düşünüyor ise yapılacak tek şey onları yok etmek değildir.

bu sitenin, benim ve torq gibi düşünenlerin amacı ifade edilemeyen düşünceleri doğru bir tartışma platformunda çarpıştırmak ve doğruyu şiddet harici yöntemlerle bulmaktır.

kiya

kışkırtıcılık, sözün erdemi, kancıklık, insan olmanın gereklilikleri vs. üzerine...

Alıntı sahibi: son tango üzerinde Bugün  03:46
bu sitede bölücü faaliyetler kesinlikle var,kimse aptal değil..örneğin hiç inanmadıkları türban meselesine bile devlet zarar görsün,bi darbe de burdan yesin mantığı ile yaklaşan sözde demokratları biliyorum ve bugünden itibaren onlarla ilişkimi kesinlikle bitiriyorum..kimse gercekten aptal değil!!

ünlü düşünür kiya bin dandoldelyus'un çok ünlü bir aforizması vardır. bilen bilir, tanıyan sever:

"yalnızca aptallar, kendileri dışındaki herkesi aptal sanarlar" der...

dün akşam, abdullah öcalan ile ilgili olmayan ve sitenin işleyişi ile "ekip üyeliğimden" kaynaklanan uyarıyı, "SONTANGO" isimli şahıs, açıkça ve belirgin bir biçimde "kışkırtıcı bir zemine çekmiştir. ilgilenen kişiler, tartışmanın gidişini bu sayfalardan izleyebilirler.

"KEÇİ" isimli şahıs ise torq'un dilinin altında baklalar olduğunu ima ederek, "ben istersem hepsini bulurum" demiş, açıkça ve belirgin bir biçimde "tehditkar" bir üslup takınmış, bununla da yetinmeyerek, sıfır toplumuna "forumu terketme" çağrısı yapmıştır.

öncelikle bilinmelidir ki, "SONTANGO" isimli şahıs, bu konuda "yalancılıktan bile sakınmayarak, "kışkırtıcılık" yoluna sapanın, insan olmanın gereklilikleri ve sözün erdemi üzerine hiçbir kaygısı olmayacağını da göstermiştir.

"SONTANGO", hiç kimseyi değilse bile beni, forum sahifelerinden yeterince tanımış olmalıdır. kendisinin bana yaptığı "ilan-ı aşk" duyurusu, hala "kiya" konulu başlıkta durmaktadır. konu üzerine bütün görüşlerim de daha önceki tartışmalarımızda gündeme gelmiş ve "kiya" kendisine konuyla ilgili düşüncelerini açıklıkla aktarmıştır.

ancak, dün gece, "kışkırtıcılığın dayanılmaz hafifliği"ne kapılan "SONTANGO"nun, açıkça "SEN BÖLÜCÜSÜN" mesajı, yine açıkça "hakaret ve iftira" içerdiği halde tarafımdan silinmemiş, bir ibret belgesi olarak kalması uygun bulunmuştur.

buradan herkese sesleniyorum ki, sıfırforum, bu tip kışkırtıcılıkların uzagında kalmayı başaracak, kendi yolunu çizerek, "aklıselim"in ilkelerinden şaşmayacaktır.

"SONTANGO" isimli şahsiyet, forum sayfalarında terör örgütü liderinin açıklamalarının yayınlanmasını bölücülük olarak niteleyebilir. ancak bir yurttaş olarak ben, ve bir düşünce forumu olarak sıfırforum, ülke gündemini bu kadar derinden etkileyen ve her gün insanlarımıza yeni acılar yaşatan böylesi bir konunun bütün taraflarıyla tartışılmasından kaçınmayacaktır. kişisel olarak ben, bu tip açıklamaların yansıtılması aracılığıyla "önümüzdeki günlerin nelere gebe" olduğu konusunda çıkarımlarda bulunma şansına sahip olmaktayım. bunların tartışılması ise, "yurttaş" sıfatlı herkesin, niyeti olmaktan öte, görevi olmuştur artık.

"iğne deliğinden mekke'yi görecek akla sahip olanlar" elbette herkesin niyetini de önceden tasarlayabilirler. zaten hitler'in kısırlaştırma politikası da bu "önceden görebilme" üzerine kuruludur. insanlara, "sen bölücüsün" dediğin zaman, "önceden ağzının payının verilmesi" gerekliliği de kaçınılmazdır.

ancak, "iğne deliğinden kendi deliklerini göremeyenler" için, yeryüzünde her türlü deneyimin yaşandığı gerçeği de göz ardı edilebilir. ancak, bunların kime neyi okuyabileceklerini, neyi, nasıl algılayacaklarını öğretme salahiyetleri ise bulunmamaktadır.

bu nedenle, sıfırforum'un "özgürlükçülüğünden" rahatsız olanlar için gidilecek sayısız kapı bulunmaktadır. burada kimse "düşüncelerinden dolayı" hedef gösterilemez ve düşüncelerinden dolayı aşağılanamaz!

her sıfır bireyi'nin en önce çözmesi gereken denklem de budur!

flzf

ooooo yapmayın ama bi yaratığı tartışıyosunuzda artık kürt ve pkk lı ayrımını herkes yapar galiba kürt türk vatandaşıysa benim kardeşimdir ona söylenmiş söz bana söylenmiştir ama bir pkk lı kapımdaki sülüktür üstüne tuz döken dostumdur. onun için bu karşılaştırmaya hiç değinmeyin bile bence

Clockwork Avian

Çok sayın bir düşünür olan dandondelyus "göbeğinin sıkıntısıyla sivilcenin bunalımıyla sıfıra girme, yoksa teröriste iyi adam demeye getirir salak durumuna düşersin" demiş.

Terörist ortada, teröristte iyi taraf bulmaya çalışanlar ortada, ne kışkırtması? Buna kızanlara kışkırtıcı kim diyor biliyo rmusun Kiya? PKK'nın g doğudaki piyonları! Kolay gelsin .

kiya

kimin ne dediği umrumda bile değil kiziroğlu klak bey, kendi gözlerim dışında bir yol göstericiye ihtiyacım yok.

bunu anladığınız vakit, sizinle konuşma şansımız olur. anlamadığınız sürece, vır vır konuşmanın dayanılmaz hafifliğine kapılmakta serbest olursunuz.

kapı önünde vıdırdayan mahalle kadınları gibi!..

Clockwork Avian

Bu arada sayın denge "PKK'lı bir gerilla" falan lafları süper... gerilla ha... ya BBC'nin sıfır muhabirisin ya da ne dediğini bilmiyorsun.

denge

c şıkkı hiçbiri :P

Clockwork Avian

Şehitlere zerre saygısı olan bu gafının üzerine utanır. Mutlaka sana o dilini yedirecek biri çıkar merak etme. Gerillaymış. Terbiyesiz.

torq

Tango hala beni anlayamamış olmanı gerçekten anlayamıyorum. Abdullah Öcalan'ın benim açımdan hiç bir önemi olmadığını söylemem senin için ne anlama gelecek ki? Ben hiç bir lider, parti başkanı, felsefeci, ideolog, peygamberi kendime örnek almadığım gibi, kutsal ve dokunulmaz kavramları da kabul etmiyorum. Bunları bilmiyor musun ?

Bir siyasi örgütün ne olduğunu, onun liderinin kimler tarafından yönlendirildiğini, devletin terör örgütlerini nasıl kullandığını, sana terör örgütü diye sunulanların aslında devletin bir birimi gibi çalıştığını bu forumda kaç kez yazdım, sayısını ben unuttum, anlaşılan sen de unutmuşsun.

Abdullah Öcalan senin için bir düşman olabilir ama benim için yazdıklarının gerçekle ne kadar uyuştuğu önemlidir. Bu anlamda Marx ve Hitler arasında da fark yoktur benim için. Kim gerçeği yakalamışsa onun o yazısını alır buraya kopyalarım. Bu da benim o kişiyle aynı görüşte olduğum anlamına gelmez. Senin anlamakta zorlandığın bu.

Her hangi biri için "ne dediğinin önemi yok, ne yaptığının önemi vardır" demek, düşünen insanlar için hiç bir şey ifade etmez. Çünkü eylemler neden değil sonuçtur. Bu forumda yazdığım yazıların tümünde bir konuyu irdelemek için sonuçlara değil nedenlere bakmamız gerektiğini vurguladım ama anlaşılan bu yazılarımı da kimse okumamış.

Bir terör eylemi arkasından "bu ve bütün terör eylemlerini lanetliyorum, kınıyorum, kahrolsunlar" geyiğini aşmaya çalışan biri olarak uzun yıllar boyunca yaptığım DERİN araştırmaların sonucunda, terörü ilk lanetliyenlerin aslında bombayı oraya koyanlar olduğunu, kendi insanlarını çıkarları için çekinmeden ölüme gönderdiklerini öğrendim. Bu işi o kadar soğukkanlılıkla yapıyorlar ki, araştırdığında ve bu gerçekleri bulduğunda insanlığından utanıyorsun.

Burada yazmadığım ama  kanıtlanması olanaksız olması nedeniyle söyleyemediğim bazı gerçekleri bilseydin, " Apo katildir, teröristtir" klişesinin ötesinde bir durum olduğunu anlardın. Terör örgütleri çok uluslu şirketler gibidir, birisi gelir şirketin hissesini satın alır şirketin politikasını belirler, sonra hissesini başkasına satar örgütün politikası başka bir yöne gider. Ama sen örgütü aynı kişi aynı nedenle eylem yapıyor sanırsın. Bu konuda çooook okumak ve öğrenmek gerekiyor.

Ben yukarıdaki yazılarımda bir kaç soru sormuştum ve bu sorulara yanıt bulmanız halinde PKK örgütü ve eylemlerini daha iyi anlarsınız demiştim. Ama kimse bu sorulara yanıt aramadan, kendilerine sunulanları doğru kabul etme TEMBELLİĞİYLE çözüm getiriyor. Ayrıca yazının içeriğiyle de ilgilenmiyor ve okumadan mahküm ediyor. Benim için böyle bir durum söz konusu değil, hiç inanmadığım biri -diyelim ki peygamber- bir söz söylemişse o yazıyı da sonuna kadar okuyup içindeki doğruları ve gerçeği bulmaya çalışırım. Belki de bilmediğim bir şeyleri bana o anda verecektir ve böyle düşünüp öğrendiğim çok bilgi olmuştur.

Sonuç olarak, tango kardeşim, işin özü, bir alıntıdan yola çıkarak kimseyi mahküm etmemek ve o kişinin başka yazıları, düşüncelerine ilişkin gerçeği bulup sonra karar vermek gerekir diye düşünüyorum.

deniz

clock vesaire.. çizmeyi aştın..

daha önce seni forum yazarlarını tahkir ve tehdit edici tarzda yazmaman konusunda uyarmıştım..

Alıntı yapılan: Clockwork Avian - 06.06.07/00:05
Mutlaka sana o dilini yedirecek biri çıkar merak etme.

clock vs. 7 gün yasaklandı.

son tango

okuyorsun ama yanlış yorumluyorsun sanırım torq,benim kasdım düşünce özgürlüğü ile ilgili olandı.her tür düşünceyi söyleyebiliriz,ama eyleme dönüştüğü andan itibaren o düşünce olmaktan cıkar.apo nunkide artık düşünce cıkıp eyleme geçmiştir.bunu bir avukat olarak benden daha iyi bilirsin sanırım.ama sen olayını neden-sonuç ilişkisine dayandırmışsın.
netice olarak,yeniden diyorum ki apo düşüncelerini eyleme döktüğü için artık ne düşündüğünü anlamaya gerek yoktur.yaptıkları zaten düşüncelerinin eseridir,bu yüzden o demeçlerinde hükmü yoktur.umarım bu kez daha iyi anlaşılacaktır..

denge

Ya artık kimse yazmasın bu konuda, başkan kilitle lütfen bu konuyu. Herkes birbirini anladı sanırım ya da yarın daha aklı selim düşününce anlıyacak.

deniz

insanaları terörizme yandaşlık etmeyle itham eden yazılar nedeniyle bu konu forum kurallarının dışına çıkmıştır.

kilitlendi.

kiya

Alıntı yapılan: son tango - 06.06.07/00:15
her tür düşünceyi söyleyebiliriz,ama eyleme dönüştüğü andan itibaren o düşünce olmaktan cıkar.apo nunkide artık düşünce cıkıp eyleme geçmiştir.bunu bir avukat olarak benden daha iyi bilirsin sanırım.

hıımm, hukuk'tan dem vurulunca dayanamadım. iki satır daha karalayayım dedim. hukuksal açıdan, bir sözü söyleyenin vasfına bakılmaz, "sözün içeriğinde" suç unsuru bulunup bulunmamasına bakılır. mesela, benjamin franklin ile billy the kid aynı lafı etmişse, billy teröristtir diyerek linç edilmez. benjamin'e ne deniyorsa, billy'ye de o söylenir.

hukuksal açıdan, söz aşaması "suç unsuru içermiyorsa" söz sahasında; "eylem aşaması" ise eylem sahasında karşılanır.

söz aşamasını eylem sahasında karşılamak isteyenler ise tarihin sayfalarına "zorba" olarak nakledilmiştir, her zaman...