25.06.19/02:14

böle iyi mi şimdi?

Başlatan son tango, 05.06.07/20:32

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

son tango

torq,bu kadar açtığın konu başlıkları var,her türden ..bunlardan bir süre önce bir kürt sitesiinden alıntıladığın ve birde dünkü öcalan röportajı için karşı durmam seni neden bu tür düşüncelere sevkediyor doğrusu bende bunu anlayamıyorum.sıfırı sevmemizin nedenlerinden biri özfür platform olmasıdır,buna bende katılıyorum..ama terörist bi bi örgütün liderinin ne makstla hala anlayamadığım o demeçlerine karşı gelmemde benim en doğal hakkım diye düşünüyorum.özgürlüklere bu kadar düşkünseniz,insanların hassasiyetlerine de ayni anlayışı göstermenizi dilerdim.

bir katilin düşüncelerini bilmemim bi faydası yok.çünkü onlar düşüncelerini zaten eyleme dönüştürmüşler,düşünceye tabii ki evet,ama düşünceden sonraki eyleme hayır deme hakkımız var.öcalan neler düşündüğünü yaptığı eylemlerle anlatmıştır.bu yüzden artık ne dediğinin önemi yok,ne yaptığının önemi vardır..ve sen niye öcalan sorusuna cevap vermediğin sürece doğal olarak bi takım töhmet altına gireceksin.her yazının bir amacı vardır.amaçsız yazılar daha çok benim yaptığım geyik konularında oluşur.madem ülkenin son derece hassas bi dönemden geçtiğinin idraki içindesin,ayni uygulamayı maalesef senden göremediğim için ''noluyor'' sorunu sorma hakkım vardır.

eğer yaptığının mantıklı açıklaması var ise zaten herkes neden niçinini anladığı için problemde yoktur.bu yüzden cevabını bende merakla beklemekteyimdir..

denge

Tüm yazılanları yeni okudum, dünden beri forumdaşlarımız birbirlerine bayağı öfkelenmişler, üzüldüm... ben konu hakkında şunu söylemek istiyorum; Abdullah Öcalan konusu hassas bir mevzu, dindar bir insanın Allah'ın varlığını tartışmak ne kadar zor ise, milliyetçi arkadaşların da Apo'yu tartışması en az o kadar zor... Apo ne olursa olsun bir katildir, savunulacak bir tarafı yoktur.  Ben Apo'nun tavrını, tarzını, yöntemini hiç bir zaman benimsemedim ama ezilen halklara da hiç bir zaman gözümü kapatmadım, herkez için özgürlük diye yırtınırken devleti çökertmek de değildi amacım, sadece farklılıklarımızla daha zengin olacağımızı düşündüm. Kürtler bu zenginliğin, kültürel mozayiğin en büyük ve en direçli parçası, dolayısıyla da en büyük tehlike olarak algılanıyor. Onlar da tabi ki devlet istiyorlar; Apo ne için kan döktü... bu bir iç savaş, ben olaya öyle bakıyorum ve savaşta herşey mübahtır mantığıyla baktığınız zaman -asla, asla, asla- hakvermemekle beraber kürtlerin mantığını da anlıyorum. Fakat ben Apo'dan nefret eden ya da benden daha çok Türk milliyetçisi olan kürtler de tanıyorum. Mesele türk/kürt meselesi değil, şiddet ve terör sanırım. Bu vesileyle insanları şiddete teşvik eden tüm ama tüm zihniyetleri buradan kınıyorum... Ayrıca devletin de bu meseleyi kendine malzeme yapmasını kınıyorum, çünkü devletin istese bu işi kökünden halledeceğini de biliyorum. Abim askerdeyken PKK'lı bir gerillayı yakalayıp üssüne haber verdiğinde, bırakın gitsin denmesini hala hazmedemez ya da tam tersi eline silah verilip bir kürt köyünün sürüleri üzerine ateş etmesi söylenince neden o hayvanları öldürdüğünü hala anlayamaz, oralarda bizim bilmediğimiz birşeyler dönüyor... Bir de belki tangonun dediği gibi özgürlükçüler de birşeylere alet ediliyor, kürtler de... Benim bu konu hakkındaki duruşum nettir; ulus devlet kurulurken devletin bekası için kıyılan birçok etni gerçeğini kabul ediyorum ama TC gibigibi düşünmeyen türklerin de nasıl bi kıyıma uğradığını biliyorum... keşke mülkiyet olmasaydı, keşke devletler olmasaydı...

Gelelim asıl tartışmaya; bu ara "alıntılar" konusu forumda sık sık gündeme geliyor, bazı arkadaşların bunlardan hoşlanmadığını biliyoruz. Ben şahsım adına şöyle düşünüyorum; alıntılarla foruma yazı atan arkadaşların kısa da olsa yorumlarını yazmalılar, aksi halde böyle Apo'dan alıntı yaparsanız Apo'cu, Ladin'den alıntı yaparsanız radikal dinciye çıkar adınız.

Bir de hiç kimse biyere gitmiyor, o kadarrrrrr! :P

deniz

olaylara tek taraflı bakmamak gerekiyor.

apo ve pkk teröristtir. bunları kendileri de kabul ederler.

terörizm mevcut otoriteye karşı mücade etmenin bir yoludur. bu metodu uygulayanlara kendilerince yaptıklarını meşrulaştırırlar. sana göre bu işler tartışmaya bile yeltenilemeyecek derecede yanlış iken onlara göre de "vatan ve ulusal kimlik" savaşıdır ve son derece kutsal bir görevdir.

kimse kimseye düşüncelerini zorla kabul ettiremez. onlar böyle düşünüyor ise yapılacak tek şey onları yok etmek değildir.

bu sitenin, benim ve torq gibi düşünenlerin amacı ifade edilemeyen düşünceleri doğru bir tartışma platformunda çarpıştırmak ve doğruyu şiddet harici yöntemlerle bulmaktır.

kiya

kışkırtıcılık, sözün erdemi, kancıklık, insan olmanın gereklilikleri vs. üzerine...

Alıntı sahibi: son tango üzerinde Bugün  03:46
bu sitede bölücü faaliyetler kesinlikle var,kimse aptal değil..örneğin hiç inanmadıkları türban meselesine bile devlet zarar görsün,bi darbe de burdan yesin mantığı ile yaklaşan sözde demokratları biliyorum ve bugünden itibaren onlarla ilişkimi kesinlikle bitiriyorum..kimse gercekten aptal değil!!

ünlü düşünür kiya bin dandoldelyus'un çok ünlü bir aforizması vardır. bilen bilir, tanıyan sever:

"yalnızca aptallar, kendileri dışındaki herkesi aptal sanarlar" der...

dün akşam, abdullah öcalan ile ilgili olmayan ve sitenin işleyişi ile "ekip üyeliğimden" kaynaklanan uyarıyı, "SONTANGO" isimli şahıs, açıkça ve belirgin bir biçimde "kışkırtıcı bir zemine çekmiştir. ilgilenen kişiler, tartışmanın gidişini bu sayfalardan izleyebilirler.

"KEÇİ" isimli şahıs ise torq'un dilinin altında baklalar olduğunu ima ederek, "ben istersem hepsini bulurum" demiş, açıkça ve belirgin bir biçimde "tehditkar" bir üslup takınmış, bununla da yetinmeyerek, sıfır toplumuna "forumu terketme" çağrısı yapmıştır.

öncelikle bilinmelidir ki, "SONTANGO" isimli şahıs, bu konuda "yalancılıktan bile sakınmayarak, "kışkırtıcılık" yoluna sapanın, insan olmanın gereklilikleri ve sözün erdemi üzerine hiçbir kaygısı olmayacağını da göstermiştir.

"SONTANGO", hiç kimseyi değilse bile beni, forum sahifelerinden yeterince tanımış olmalıdır. kendisinin bana yaptığı "ilan-ı aşk" duyurusu, hala "kiya" konulu başlıkta durmaktadır. konu üzerine bütün görüşlerim de daha önceki tartışmalarımızda gündeme gelmiş ve "kiya" kendisine konuyla ilgili düşüncelerini açıklıkla aktarmıştır.

ancak, dün gece, "kışkırtıcılığın dayanılmaz hafifliği"ne kapılan "SONTANGO"nun, açıkça "SEN BÖLÜCÜSÜN" mesajı, yine açıkça "hakaret ve iftira" içerdiği halde tarafımdan silinmemiş, bir ibret belgesi olarak kalması uygun bulunmuştur.

buradan herkese sesleniyorum ki, sıfırforum, bu tip kışkırtıcılıkların uzagında kalmayı başaracak, kendi yolunu çizerek, "aklıselim"in ilkelerinden şaşmayacaktır.

"SONTANGO" isimli şahsiyet, forum sayfalarında terör örgütü liderinin açıklamalarının yayınlanmasını bölücülük olarak niteleyebilir. ancak bir yurttaş olarak ben, ve bir düşünce forumu olarak sıfırforum, ülke gündemini bu kadar derinden etkileyen ve her gün insanlarımıza yeni acılar yaşatan böylesi bir konunun bütün taraflarıyla tartışılmasından kaçınmayacaktır. kişisel olarak ben, bu tip açıklamaların yansıtılması aracılığıyla "önümüzdeki günlerin nelere gebe" olduğu konusunda çıkarımlarda bulunma şansına sahip olmaktayım. bunların tartışılması ise, "yurttaş" sıfatlı herkesin, niyeti olmaktan öte, görevi olmuştur artık.

"iğne deliğinden mekke'yi görecek akla sahip olanlar" elbette herkesin niyetini de önceden tasarlayabilirler. zaten hitler'in kısırlaştırma politikası da bu "önceden görebilme" üzerine kuruludur. insanlara, "sen bölücüsün" dediğin zaman, "önceden ağzının payının verilmesi" gerekliliği de kaçınılmazdır.

ancak, "iğne deliğinden kendi deliklerini göremeyenler" için, yeryüzünde her türlü deneyimin yaşandığı gerçeği de göz ardı edilebilir. ancak, bunların kime neyi okuyabileceklerini, neyi, nasıl algılayacaklarını öğretme salahiyetleri ise bulunmamaktadır.

bu nedenle, sıfırforum'un "özgürlükçülüğünden" rahatsız olanlar için gidilecek sayısız kapı bulunmaktadır. burada kimse "düşüncelerinden dolayı" hedef gösterilemez ve düşüncelerinden dolayı aşağılanamaz!

her sıfır bireyi'nin en önce çözmesi gereken denklem de budur!

flzf

ooooo yapmayın ama bi yaratığı tartışıyosunuzda artık kürt ve pkk lı ayrımını herkes yapar galiba kürt türk vatandaşıysa benim kardeşimdir ona söylenmiş söz bana söylenmiştir ama bir pkk lı kapımdaki sülüktür üstüne tuz döken dostumdur. onun için bu karşılaştırmaya hiç değinmeyin bile bence

Clockwork Avian

Çok sayın bir düşünür olan dandondelyus "göbeğinin sıkıntısıyla sivilcenin bunalımıyla sıfıra girme, yoksa teröriste iyi adam demeye getirir salak durumuna düşersin" demiş.

Terörist ortada, teröristte iyi taraf bulmaya çalışanlar ortada, ne kışkırtması? Buna kızanlara kışkırtıcı kim diyor biliyo rmusun Kiya? PKK'nın g doğudaki piyonları! Kolay gelsin .

kiya

kimin ne dediği umrumda bile değil kiziroğlu klak bey, kendi gözlerim dışında bir yol göstericiye ihtiyacım yok.

bunu anladığınız vakit, sizinle konuşma şansımız olur. anlamadığınız sürece, vır vır konuşmanın dayanılmaz hafifliğine kapılmakta serbest olursunuz.

kapı önünde vıdırdayan mahalle kadınları gibi!..

Clockwork Avian

Bu arada sayın denge "PKK'lı bir gerilla" falan lafları süper... gerilla ha... ya BBC'nin sıfır muhabirisin ya da ne dediğini bilmiyorsun.

denge

c şıkkı hiçbiri :P

Clockwork Avian

Şehitlere zerre saygısı olan bu gafının üzerine utanır. Mutlaka sana o dilini yedirecek biri çıkar merak etme. Gerillaymış. Terbiyesiz.