17.07.19/06:34

böle iyi mi şimdi?

Başlatan son tango, 05.06.07/20:32

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

torq

Tango hala beni anlayamamış olmanı gerçekten anlayamıyorum. Abdullah Öcalan'ın benim açımdan hiç bir önemi olmadığını söylemem senin için ne anlama gelecek ki? Ben hiç bir lider, parti başkanı, felsefeci, ideolog, peygamberi kendime örnek almadığım gibi, kutsal ve dokunulmaz kavramları da kabul etmiyorum. Bunları bilmiyor musun ?

Bir siyasi örgütün ne olduğunu, onun liderinin kimler tarafından yönlendirildiğini, devletin terör örgütlerini nasıl kullandığını, sana terör örgütü diye sunulanların aslında devletin bir birimi gibi çalıştığını bu forumda kaç kez yazdım, sayısını ben unuttum, anlaşılan sen de unutmuşsun.

Abdullah Öcalan senin için bir düşman olabilir ama benim için yazdıklarının gerçekle ne kadar uyuştuğu önemlidir. Bu anlamda Marx ve Hitler arasında da fark yoktur benim için. Kim gerçeği yakalamışsa onun o yazısını alır buraya kopyalarım. Bu da benim o kişiyle aynı görüşte olduğum anlamına gelmez. Senin anlamakta zorlandığın bu.

Her hangi biri için "ne dediğinin önemi yok, ne yaptığının önemi vardır" demek, düşünen insanlar için hiç bir şey ifade etmez. Çünkü eylemler neden değil sonuçtur. Bu forumda yazdığım yazıların tümünde bir konuyu irdelemek için sonuçlara değil nedenlere bakmamız gerektiğini vurguladım ama anlaşılan bu yazılarımı da kimse okumamış.

Bir terör eylemi arkasından "bu ve bütün terör eylemlerini lanetliyorum, kınıyorum, kahrolsunlar" geyiğini aşmaya çalışan biri olarak uzun yıllar boyunca yaptığım DERİN araştırmaların sonucunda, terörü ilk lanetliyenlerin aslında bombayı oraya koyanlar olduğunu, kendi insanlarını çıkarları için çekinmeden ölüme gönderdiklerini öğrendim. Bu işi o kadar soğukkanlılıkla yapıyorlar ki, araştırdığında ve bu gerçekleri bulduğunda insanlığından utanıyorsun.

Burada yazmadığım ama  kanıtlanması olanaksız olması nedeniyle söyleyemediğim bazı gerçekleri bilseydin, " Apo katildir, teröristtir" klişesinin ötesinde bir durum olduğunu anlardın. Terör örgütleri çok uluslu şirketler gibidir, birisi gelir şirketin hissesini satın alır şirketin politikasını belirler, sonra hissesini başkasına satar örgütün politikası başka bir yöne gider. Ama sen örgütü aynı kişi aynı nedenle eylem yapıyor sanırsın. Bu konuda çooook okumak ve öğrenmek gerekiyor.

Ben yukarıdaki yazılarımda bir kaç soru sormuştum ve bu sorulara yanıt bulmanız halinde PKK örgütü ve eylemlerini daha iyi anlarsınız demiştim. Ama kimse bu sorulara yanıt aramadan, kendilerine sunulanları doğru kabul etme TEMBELLİĞİYLE çözüm getiriyor. Ayrıca yazının içeriğiyle de ilgilenmiyor ve okumadan mahküm ediyor. Benim için böyle bir durum söz konusu değil, hiç inanmadığım biri -diyelim ki peygamber- bir söz söylemişse o yazıyı da sonuna kadar okuyup içindeki doğruları ve gerçeği bulmaya çalışırım. Belki de bilmediğim bir şeyleri bana o anda verecektir ve böyle düşünüp öğrendiğim çok bilgi olmuştur.

Sonuç olarak, tango kardeşim, işin özü, bir alıntıdan yola çıkarak kimseyi mahküm etmemek ve o kişinin başka yazıları, düşüncelerine ilişkin gerçeği bulup sonra karar vermek gerekir diye düşünüyorum.

deniz

clock vesaire.. çizmeyi aştın..

daha önce seni forum yazarlarını tahkir ve tehdit edici tarzda yazmaman konusunda uyarmıştım..

Alıntı yapılan: Clockwork Avian - 06.06.07/00:05
Mutlaka sana o dilini yedirecek biri çıkar merak etme.

clock vs. 7 gün yasaklandı.

son tango

okuyorsun ama yanlış yorumluyorsun sanırım torq,benim kasdım düşünce özgürlüğü ile ilgili olandı.her tür düşünceyi söyleyebiliriz,ama eyleme dönüştüğü andan itibaren o düşünce olmaktan cıkar.apo nunkide artık düşünce cıkıp eyleme geçmiştir.bunu bir avukat olarak benden daha iyi bilirsin sanırım.ama sen olayını neden-sonuç ilişkisine dayandırmışsın.
netice olarak,yeniden diyorum ki apo düşüncelerini eyleme döktüğü için artık ne düşündüğünü anlamaya gerek yoktur.yaptıkları zaten düşüncelerinin eseridir,bu yüzden o demeçlerinde hükmü yoktur.umarım bu kez daha iyi anlaşılacaktır..

denge

Ya artık kimse yazmasın bu konuda, başkan kilitle lütfen bu konuyu. Herkes birbirini anladı sanırım ya da yarın daha aklı selim düşününce anlıyacak.

deniz

insanaları terörizme yandaşlık etmeyle itham eden yazılar nedeniyle bu konu forum kurallarının dışına çıkmıştır.

kilitlendi.

kiya

Alıntı yapılan: son tango - 06.06.07/00:15
her tür düşünceyi söyleyebiliriz,ama eyleme dönüştüğü andan itibaren o düşünce olmaktan cıkar.apo nunkide artık düşünce cıkıp eyleme geçmiştir.bunu bir avukat olarak benden daha iyi bilirsin sanırım.


hıımm, hukuk'tan dem vurulunca dayanamadım. iki satır daha karalayayım dedim. hukuksal açıdan, bir sözü söyleyenin vasfına bakılmaz, "sözün içeriğinde" suç unsuru bulunup bulunmamasına bakılır. mesela, benjamin franklin ile billy the kid aynı lafı etmişse, billy teröristtir diyerek linç edilmez. benjamin'e ne deniyorsa, billy'ye de o söylenir.

hukuksal açıdan, söz aşaması "suç unsuru içermiyorsa" söz sahasında; "eylem aşaması" ise eylem sahasında karşılanır.

söz aşamasını eylem sahasında karşılamak isteyenler ise tarihin sayfalarına "zorba" olarak nakledilmiştir, her zaman...