17.08.19/17:03

BLACK HOLE

Başlatan Khaos, 23.06.07/04:17

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Khaos

BLACK HOLE

Bazen kendimi bir Kara Delik gibi hissediyorum. Biliyorsunuz işte her şeyi içine çekip yoğunlaşıp dışarı ışığı bile salmayan şu garip cisimler. Etrafımda aktörlerin çok inandırıcı göründüğü bir oyun oynanıyor sürekli. Hep aynı sözler, diyaloglar, yakarışlar, fdalan filan bir sürü yalan. Bazen olay ufkumdan çıkıp evrende ve insanlarda neler oluyor bir bakayım diyorum ve insanlarla iletişime geçiyorum. Konuşmaya başlayınca hele ki onları bir karşılık beklemeden dinlemeye başlayınca susmak bilmiyor insanlar özellikle de kadınlar. Belli ki çok acı çekiyorlar ve daha önce kimse onları dinlememiş doğru dürüst hep kaygılı ve tepkisel davranılmış.

Ancak bir süre sonra bir şey görüyorum aslında bir şey yaşamaya çalıştıkları yok sadece egolarını okşamak için konuşuyorlar seninle. Ne dediğinin bir önemi yok yaklaşımlarının onlar için alışılmadık ve yapıcı olmasının da hiç bir önemi yok tek düşündükleri ruhlarındaki boşluğu doldurmak ve bunun için bir figüran bulmak. Bu durumda ne kadar nötr bir insansan o kadar değerli bir figüran oluyorsun.

Öyle ki laf da seni yere göğe sığdıramasalarda davranışlarından da aynı dürüstlüğü beklersen o zaman oyun bozan olmaktan kurtulmak çok zor. Çünkü ya yutuyor gibi davranacaksın ya da ortaya çıkarıp sinirlendireceksin. Eh bu durumda karşındaki bir erkekse kabarmaya ya da kendini olduğundan fazla göstermeye çalışır, kız ise saçmasapan güya duygusal ama aslında içten pazarlıklı triplere girer. Sen de tekrar bu ne yaa der eski tribine dönersin.

Olay ufkundayım kimse ile görüşmem teorik olarak mümkün değil.

İyisi mi ben bu dünyanın saçma olduğunu(yani insanların Dünyanın ne suçu var) düşünüp kimseye inanmamayı sürdüreyim dersin. Aslında bahsedilen her şey gelip geçici ve anlıktır. Kimse sölediklerine inanmamakta ve kendini çok farklı ve yoğun göstermek için bir takım şeyleri kullanmakta bunun için de karşısındakileri araç olarak kullanmaktadır. Şimdi bunların nedenlerine girecek olursam olay dünya tarihinin başlangıcına ve inanç sistemlerine kadar gider o yüzden girmeyeceğim . Zaten sıkıldım bunlardan. Hiç de öyle duygusallıkla falan alakası yok bunların ya da çekilen acılarla.

Bu gezegendeki tüm canlılar ne isterlerse onu yaşıyorlar hiç de boşuna onu bunu suçlamasınlar.(Tabi bunu da insan yapar iyiki öğrenmiş bunu ne güzel) Ben ise saf saf her defasında 'yok canım önyargılı olmamak lazım insanlar engellendikleri için genelde böyle görünürler aslında onlarda senin gibi düşünüyor içlerinde' Hadi canım bende. Engelleri savunup kişisel inanç ya da felsefe gibi göstermelerinden belli ne kadar samimi olabildikleri. Ne saçmalıyorum gene kime ne ki bütün bunlardan öle yaşıyolar işte yansıma düşüncelerden kendi üzerlerine uyan süslü kabukları seçip. Ben en iyisi devam edeyim kendi evrenimde gelip giden enerji akışlarının yarattığı değişimleri izlemeyi ve yürümeyi takip ederek. Şarkı söleyeyim öle uydurup uydurup.

Uygar insan uygar insan!
Ne de güzel yalanlar söylersin sen
iyilikler ve kötülüklerle sınırladığın saçma tasarılarına sığındığın temsillerden.
Ne istersin söylesene gerçek derken?
Ne hissedersin anlatsana aşk diye tuttururken?
Yoksa bir masal mı tüm bu olup biten
Ne istersen o olur der bilinmeyen,
Nerde yaşadığını sandın konuşup kurgularken?
Bulamazsın o yüzden,
geldiğini nereden.
Bilemezsin de o yüzden,
nereye gidecen.

Khaos

UGraSHAMAN

etrafını temizleyen insanlardan temiz kokular yayılır.benim ifade etmekte yetersiz kaldığım mis gibi bir süpürge kokusu alıyorum yazdıklarından zaman zaman.(dinler hakkında başlığıyla yazdıkların daha dikkati mucipti doğrusu)
muvahhid yazılar diyeceğim geliyor yazdıklarını okurken.coşkun akışın yatağını genişlettiği halde çağlamanı azaltmıyor.
ben uğraşamam ama senin uğraşın hoşuma gidiyor :)

Khaos

O avatarı boşa seçmedin herhalde onu anlatmaya çalışıyorum bende. Mekanize Modernliğin kutsal sayıklamalarından mideme ağrı giriyor bazen o yüzden bu biraz da. :)

asya

Şu yaşadığımız evrende kaç kişi düşünüyor ve düşündüklerini bu şekilde ifade edebiliyor ki?

Sen kendinin bilincinde olduğun ve farkındalığının yüksekliği nedeniyle şanslısın, şansını yaratan sen olsan da...

Ben ve benim gibiler ise senden sızan ışıktan yararlandığımız için şanslıyız, en azından kendim için bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum.

İyi ki burdasın Khaos. Yazmaya devam... (ama sinirlenmeden...) :)