17.08.19/17:02

saçmalama

Başlatan Khaos, 23.06.07/04:19

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Khaos

23.06.07/04:19 Son düzenlenme: 23.06.07/05:20 Khaos
Hayatta en saçma(ma) şey ne olabilir?

Dünyanın çok saçma bir kurgulanış biçimi olduğu ve hakim yerleşimcilerinin son derece şaşkın varlıklar olduğu galaktik federasyon kayıtlarına geçmiştir bin yıllar önce.

Yani bu yeni bir şey değildir o yüzden benim için.
O yüzden de genelde hiç bir şeye şaşırmamamla ünlüyümdür.
Ancak yine de muazzam bir insan kaynağı ve olanaksızlıkları zorlayan zeka parıltılarıyla yeryüzü mucizelerle doludur.
Öyle ki tüm saçmalıklara ve kaos a aldırmayan sürgününüz sırasında artık bu gezegendeki tüm garipliklerin sebebleriyle birlikte büyük oranda farkında olduğunuzu iddia edebilirsiniz. Ama bu yanlıştır. Çünkü insan zekası için sadece pozitif anlamda değil negatif anlamda da imkansızlık ve sınır mevcut değildir.

Peki öyleyse negatif imkansızlık nasıl olabilir?

Şöyle olur:

Normal günlerinizden birini geçirmekte ve bir çok acaip ve anlamsız muhabbetin içinden işe yarar bir şeyler çıkar mı diye beklemektesinizdir yine. Bir çok daveti reddeder,gereksiz soyut kavramlar üzerinden ego maksadıyla tartışmaktan kaçınır, yazmakta olduğunuz yazının acaba burası saçma mı oldu insanlar anlamayabilir biraz daha düşüneyim demektesinizdir. O anda cep telefonunuza bilmediğiniz bir numaradan bir msj gelmiştir. Tam da sırası açsam mı açmasam mı derken açmış bulunursunuz.

Msj aynen şöyledir ve kesinlikle gerçektir bu yazı ve yeni teori onun yüzünden oluşturulmuştur birdenbire:

'Selam yaa rica etsem güzel bir aşk mesajı atar mısınız sevgilime atıcam da barışmak için LUTFEN şimdiden teşekkür ederim'

İşte o an birden her şey durmuştur zihninizde ve nerde olduğunuzu tekrardan anlamaya çalışırsınız. Yaklaşık bir iki dk boyunca bunun nasıl olabileceği üzerinde, ne düşünmesi salak bir şekilde öylece kalıp bütün bunlar bana mı oluyor der durursunuz. Dünyanın en geri zekalı durumu ile karşı karşıyasınızdır. Üstelik bu türün sadece bir erkek olabileceğinden de büyük bir utanç içinde eminsinizdir.
Böyle bir şeyin aslında hiç olmamış olması ve mümkünse 15 milyar yıl olarak tahmin edilen cosmoloji tarihinden silinmesi gereklidir.

Ama olmuştur.

Dayanamayıp bu kişiye eros olmadığınızı, çok geri zekalı bir erkek olduğundan doğa da ilk kez zekası dolayısıyla bir dişiyle cinsel ilişkiye müsait olmayan yapıya sahip bir varlık olduğunu,gezegeni derhal terk etmesi gerektiğini, isterse onun için tam iyilik olsun diye sevgilisiyle cinsel ilişkiye girebileceğinizi ama bunun onun mutluluğunu sağlamayacağını çünkü kendinizin bir başkası olduğunuzu açıklar bunun zekice tasarlanmış bir uzaylı şakası olduğunu tasarlayarak mantığa oturtup unutmaya çalışırsınız.

Fakat öyle değildir.

Kişi söylediklerinizi olumlu karşıladığı yetmezmiş gibi bir de size yeni bir kabus daha yaşatmak için kendini tanıtmaktadır. Üstelik de adı sizinki ile aynıdır. Karşınızda iki seçenek vardır. Ya o andan sonra metafizik düşünüp lanetlendiğinize inanacaksınız, ya da bildiğiniz her şey yanlıştır bugüne dek. Çünkü ilk kez böyle bir şeyin sizin başınıza gelmemesi gerektiği gibi dogmatik bir fikre kapılmışsınızdır. Hiç bir şey bu denli saçma olamaz.

Demek ki insan zekasında başka bir yön daha vardır ve yeryüzündeki her şey şu andakinden ya da bildiğiniz en acaip durum ve koşullardan daha da saçma olabilirmiş.

İşte o noktada negatif olanaksızlık durumu ortaya çıkmıştır.

Yani bu negatiflik olanaksızlığı da olanaklı yapmakta ve aslında mucizelerin son derece sıradan şeyler olabileceğini düşündürmektedir. Artık hiç bir şey eskisi gibi değildir. Çünkü yepyeni bir durumun daha farkına varmışsınızdır. Negatif Deha dır bu. Geri zekalılığın en kötüsü bile sayısal olarak ölçülebilen pozitif bir değerken hatta beyinsizlik de 0 olduğu halde onun ötesinde bir de şimdi negatif dahi ler ortaya çıkmıştır.

Demek ki her şey, hiç bir şey, varlık, hiçlik,sonsuzluk gibi bunların zıttı da pozitif sandığınız şeylerin ve değersizlikler de dahil yeryüzünde bilinen tüm bilgi ve inançların da dışında başka şeyler de mümkündür.

Aman ne kadar da güzel değil mi?

Khaos

son tango

hehe..bi varsayımsal alakasız mesaj üzerine,böle bi yazı bu vakitte ii gitti :)