17.07.19/06:32

Basın özgür olmalı mıdır?

Başlatan nisan, 25.06.07/08:32

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

büþra

özgürlükten kasıt neki?? insanın evine kadar gircek kadar özgür diilde sınırıını bilecek kadar özgürlüü yaşamalı

ekip1

Alıntı yapılan: shitty - 04.12.07/12:37

e bizim basınımız zaten özgür değil midir?
mesela sabah gazetesi, fatih altaylı'lı işten kovacak kadar özgürdür. (hoş akp bünyesine katılarak en büyük özgürlüğünü kazandığını da unutmamak lazım, sabah gazetesinin.)
milliyet gazetesi, emin çölaşan'ın işine son verecek kadar özgürdür.
hürriyet gazetesi, ertuğrul özkök'ün saçmalıklarını yayımlayacak kadar özgürdür.
doğuda bir gazetecinin, bir gerillanın cenazesinde çektiği kamera ve resim kayıtlarını, bize neden haber vermedin diyerek el koyan polislerin ve savcılık tarafından kendisine soruşturma açılması uygun görülen gazetecinin yaptığını, yüzünün ortasına ortasına vuracak kadar özgürdür.

ekip1

Alıntı yapılan: güneşinkızı - 05.12.07/18:41

Satın alınan bir basın asla özgür olamaz!

Çok cüretkar çalışmalar yapanlar da(gibi görünenler) eğer zarar görmüyorlarsa, mutlaka altında bir bit yeniği vardır?!

Bu da toplumu uyutma sürecinde perde önünde sergilenen, -basının özgür çalışma oyunundan- başka bir şekilde değerlendirilemez!Buna alkış tutanların elleri hiç acımaz...

ekip1

Alıntı yapılan: akrepv - 05.12.07/19:22

Yağdanlık ve Yalaka olursa ( tıpkı ülkemizdekiler gibi ) Basın dünyanın her yerinde özgürdür, gerçekler kimin umurunda tiraj veya raiting kaygısı taşıdığı sürecede öyle olur zaten. Ama onurlu basın emekçilerini tenzih ediyorum.

ekip1

Alıntı yapılan: gayyanow - 06.12.07/02:34

Özgür değilde Gür bir basın olmalıdır. Özgürlük bizim hazmedemediğiz ve anlayamadığımız bir şeydir. Tutsaklıklarımızla ilintili olan bir şey ancak bunları gördüğümzü noktalarda çevrilir ve tanımlanır. Bir gazeteci veya yayıncı magazin haberleri yapamayı özgürlükle tanımlamaktadır ve bu anlamda özgürdür. Dayak ve cop yiyen bir insanın haberi ona iç karartıcı gelebilir. Sistemsel vicdani habercilik anlayışı onu bu haberi yazmaya itebilir yada tam tersi bi şekilde ört bas etmeye.Haberi yazdığını var sayarsak ve bu yayıncı kurum tarafından onaylanırsa insanlar bunu okumama ve kayıtsız kalma gibi bir özgürlük kullanımına girebilirler. Bu anlamda basın özgür olmamalıdır tutsak olmalıdır. Sürekli Gürlemelidir. Çoşmalıdır. Ve sesleri işiten insanlar bunlara koşmalıdır. Biraz merak biraz gizem birazda eda olmalıdır bu işte. Ki muhalif olamamızı bir tadı bir anlamı olsun.

Gürleyen bir basın özgür bir basından çok daha fazla iş görür.

ekip1

Alıntı yapılan: SivanA_SimyacI - 18.12.07/09:12

Basın,özgür olsun bunda korkacak ne var!Hortumcular,düzenbazlar işçinin memurun emeğini kaymakla beraber sömürürken,halkın sesini yansıtacak basın biraz gür biraz özgürce seslensin,neyden korkuyoruz!Bizler değiliz korkanlar,fabrikatörler,devlet bakanları,aşiret reisleri satılmış bir medyanın hakim olduğu günümüz televizyonları ve gazeteleri ağırlık olarak kirlilikten başka ne verebiliyor!

ekip1

Alıntı yapılan: BlackSun - 18.12.07/16:55

basın fazlasıyla özgür. internette öyle. azcık insanlar çenesini tutmayı bilmeli. bilmiyorlarsa susturulmalı. en azından kendi iyilikleri için.

ekip1

Alıntı yapılan: Khaos - 18.12.07/17:17

İkitelli basını mı özgür olan? Evet ona özgürlük var çünkü hükümet kim ise onun sözcülüğüne soyunuyorlar. Susturulanlar ise muhalif olanlar oluyor. Kendi iyilikleri için susturulmaları gerektiği düşüncesi ise faşizm in tanımı. Demek ki neymiş? Faşizm için ona göre basın özgürlüğü olmamalıymış. Emredersiniz paşam baş üstüne hemen.

ekip1

Alıntı yapılan: özgürüm_özgürsün - 18.12.07/17:19

hayır basın özgür olmamalıdır. basın zengin ağaların para babalarının elinde olmalıdır ki kendi değirmenlerine dönen nehir sularının akış yönünü değiştirmek isteyn her zümreye karşı provakatörlük yapabilsin. halkı hükümetin ninnileriyle uyutabilsin. yeri geldimi hükümetin açıklarını kapatmak için satılmış kalemlerle yalan yanlış haberler çıkarabilsin. dış güçlerin kendilerine sunduğu imkan ve olanaklar karşılığında karış karış ülke içerisindeki her yere nifak sokabilsin. bana dokunmayan yılan ne güzel yılan ne iyi yılan yaklaşımıyla  yılanın zehrini akıtacağı yerleri gösteren rehber olabilsin. her türlü yozluğu tv aracılıklarıyla halkın arasına sokabilsinki değer yargıları körelsin benliğimiz kaybolsun ve böylece yönümüzü şaşırmış sürü konumuna gelebilelim. hatta eğer özgürlük isteyen basın mensupları olursa heleki doğruları korkmadan belgelerle sunan gazeteciler varsa arabalarına bombalar koyalım yolda yürürken arkasından kurşun sıkalım sonrada ülke içerisini karıştırmak isteyenler var diyerekten sütten çıkmış akkkaşık olabilelim. işte basın böyle olmalıdır...