25.08.19/19:48

Ufo itirafi

Başlatan nisan, 01.07.07/04:59

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nisan

01.07.07/04:59 Son düzenlenme: 01.07.07/15:53 deniz
60 yıl önce düşen UFO’yu ABD gizledi   

[img align=right]http://www.internethaber.com/images/news/41341.jpg[/img]

Amerikalı eski bir askeri yetkili, 60 yıl önce ABD’nin New Mexico eyaletindeki Roswell askeri üssü yakınlarına düşen cismin içinde uzaylı cesetleri de bulunan bir UFO olduğunu ve bunların Amerikan ordusu tarafından gizlendiğini ölüm döşeğinde itiraf etti.

O dönemde üssün halkla ilişkiler subayı olan ve geçen yıl ölen Teğmen Walter Haut, ölümünden sonra açılmak üzere yazdığı mektupta, ABD ordusunun birçok teknolojiyi bu "kazada" ele geçen dünya dışı uzay mekiğinden aldığını iddia etti.

O zamanlar UFO iddialarını yalanlayan Haut, mektubunda üs komutanı Albay William Blanchard’ın kendisini 84. no’lu hangara götürdüğünü, 5 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde, yumurta şeklindeki metalik uzay mekiği ile 120 cm boyunda, büyük kafalı iki uzaylı cesetini gösterdiğini yazdı. Haut, yufka kadar ince olmasına rağmen demirden daha sert duran malzemenin dünya dışından geldiğine emin olduklarını söyledi.

Haut, mekikten elde edilen üstün teknoloji sayesinde gece görüş gözlükleri, lazer, entegre çip, casus uçak, Kevlar tipi kurşun geçirmez malzeme gibi ürünlerin geliştirildiğini iddia etti. Roswell UFO’suyla ilgili iddialar şimdiye kadar hep reddedilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/6811275.asp?gid=200

anka

Adamın öldükten sonra açılmasını istediği mektupta böyle şeyler yazması ilginç.Yani adamın her hangi bir çıkarı olamaz, çünkü ölmüş zaten..

Khaos

Bir bu, bir de Philadelphia deneyi. Bilim dışı çevrelerden bilime de sızan en popüler "Hoax" lardan biri. Işık hızını aşmış, göreliliğin ötesine geçmiş uzaylıların dünya da hem de ABD de kaza yapmış olma olasılığı "0" dır. Üstelik peltemsi koca kafalı orantısız olmaları da başka bir komedi unsurudur. İnsanlar aptal yerine konmaktadır :)

asya

Dönem dönem bu tür "hoax"lar ortaya atılıyor.

Bunların konuşulması ya da insanların bunlara inanması, kime nasıl yararlar sağlıyor acaba?

Bence bunun üstünde durmak, hoax diye nitelendirdiğimiz olayın kendisinden daha çok konuşmaya değer.

ütopist

Khaos , orantısızlık derken altınoran gibi bir değerden mi söz ediyorsun?

Khaos

organik orantı dünyaya ait olmasa da organik bir varlık belli oranlara sahip değil ise bir mutant dır ve yaşamaz. Carbon bağları ve evrensel simetri yasaları ile ilgili bir durum. Evet ortaçağdaki yaygın anlayış altın orandı ama onun ötesine uzanıyor mistik ya da simya ile ilgili bir kavram değil. Şunlara baksana yamuk yumuk bişiler çizgi romanlardan esinlenilmiş resmen.
Kime yaradığına gelince örneğin scientology gibi kendisini gerçek dışı olmakla eleştireni inançlara saygısızlıkla suçlayıp yargıya şikayet eden, zenginlerden kurulmuş bağışlarla bu işin ticaretini yapan bol miktarda tarikat var ve çoğunluğu da ırkçı ve ABD de. Bunlar kılıf bu tür hareketlere. ABD merkez olduğundan uzaylılar da orada kaza yapıyor.

ütopist

khaos , orantısız olsaydı mutant olurdu demişsin.bu mutantların yeryüzünde yaşamaları mı imkansız yoksa galakside her hangi bir yerde yaşamaları mı ?
sonsuz olarak bize öğretilen halbuki 'genişleyen bir karanlık' olan uzay da mutantların-orantısızların- yaşayabileceği bir ortam olamaz mı ?

Khaos

yahu organizmanın oluşum koşulları bellidir. Biraz biyoloji okumuş olan bu orantının gezegen koşullarıyla ilişkisini görebilir. İlla insana benzemesi şart değil ama beyine hacimsel bakan salağın teki, koca kafalı küçücük bedenli yeşil bir kukla yapıp önümüze uzaylı diye sürerse gülerim ben buna. Üstelik niye illa yeşil. Tek mantıklı olasılık uzaylılar kafa geçiyor ABD ile olur buna. :)

ütopist

sevgili sezar,
zaten o görüntüler gerçek demek gibi bir komikliğin içinde olmam.sadece merak'tan sordum.
biyoloji ve fizik le ilgilendiğini en azından bilgi sahibi olduğunu yazılarından anladım.bende çat pat ilgi duyduğum için sordum.
fiziksel ortamların arasında sıkışmış bi bölgede mutantların olup olamayacağı daha doğrusu canlıların dış görünümlerinde olabilecek değişikiklikler olup olamayacağını 'ilgili birine' sorayım demiştim. her neyse.

yazar:brütüs (:

Khaos

ütopist hiç naz çekemeyecem eski muhabbetleri de karıştırıp kinaye yaparak üzerine alınma istersen. Organik evrime bakmak için illa çok okumuş olmak da şart değil tüm canlılar göze uyumlu görünürler sen hiç saçmasapan yaratıkımsı canlı gördün mü doğada.  Bu uyduruk uzaylılar canlıya bile benzemiyor insan eliyle üretildikleri belli oluyor. Fake olduğunu anlamak için alim olmaya lüzum olduğunu düşünmüyorum. Sosyo-politik açıdan diğer bağlantılarla birlikte her şey ortada bence. Uzaylılar olabilir ama bu şekilde kaza ile ABD nin eline düşerek kendilerini deşifre edeceklerini sanmıyorum. Yakın çevremizdeki en azından 100-1000 ışık yılı içinde olmadığına göre yaşayan bir gezegen bu uzaylıların bilgisi de bizden çok fazla olmalı. Tamamıyla çelişik.
Ayrıca olumlu mutasyonlar evrimi getirir diğerleri kısırdır hayatta kalamazlar. Bunun derinine inersek kuantum dan simetri yasalarına,karbonik bağ ve organik kimyaya girer işin içinden çıkamayız. Uzaylı diye eciş bücüş olmaz bilim kurgulardaki gibi bir canlı.