17.07.19/06:32

özelleştirmeler desteklenmeli mi?

Başlatan depresif, 13.07.07/10:18

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

depresif

Özelleştirme hareketinin altında yatan düşünceye göre, 'devlet en kötü işletmecidir'.
Üstelik bu söz kamu kuruluşlarının en verimli şekilde çalıştığı söylenen İngiltere'ye aittir. Bu ülke, yani ingiltere,  dünyadaki ilk önemli özelleştirme olan Ingiliz çelik devi 'British Steel'i daha 1970'lerde özelleştirme kapsamına almıştı. 1980 lerin İngiltere başbakanı Marger teacher da oldukca genis capta ozellestirmeleri planlamis ve bu özelleştirmeleri yaparken ingilterede de kıyametler kopmustu "nasil satilir" diye. Ama simdi baktiginizda ingiltere ozellestirmelerini tamamlamis Dunyanin en guclu ulkelerinden biri. Dunyanin en guclu ulkelerine baktiginizdada goreceksiniz ki bu ulkeler ozellestirmelerini tamamlamis ulkelerdir.
Ben surekli kamu kuruluslarina girip cikan biriyim. inanin oturmaktan baska sey yapmayip ayda 2,5-3 milyar (yeni paraya gore 2,500-3000 YTL) isciler var. haftasonlari gelip gun boyu ek mesai yaziyor ve gostermelik 2 saat calisip oglen olunca evine gidiyor ve gun boyu calismis gibi 8 saat ek mesai aliyor. sut parasina kadar bir cok kalemde ucreti maastan haric devlet veriyor bu iscilere.bu insanlar, sendikalar ozellestirmeye tabiki karsi cikacak, devletin mali deniz, ozellesse bu parayi oturup gobek buyuterek nerde bulacaklar. Ayrica ozel bir kurulusa gittiginizde size insan gibi davraniyor personeller. mesela bir sorununuz icin banka yada cep telefonu operatorunun ya da herhangi bir ozel sektorun musteri hizmetlerini aradiginizda "merhaba, size nasil yardimci olabilirim" diyerek telefona cikip, isiniz bittigindede "baska yardimci olabilecegim bir konu var miydi" diye son derece nazik bir uslupla sizi ugurluyorlar.Ama kamuda "nasilsa isim garanti ben kadroluyum" diye dusunerek sizi azarlamaktan cekinmeyen memur ve isciler var. Kamu kuruluslarina girip cikanlar bunlari mutlaka gorup bana hak vereceklerdir. Asagidaki kaynaklari incelemenizde fayda var, bir cok konuda sorularinizin cevaplarini bulacaksiniz. Ozellestirme karsitlarina soyluyorum, devletin maili deniz diyorsunuz ya, artik deniz bitti.herkes hakkiyla calisip kazanacak, ozel sektor yatana para vermez. yan gelip 2,500-3000 YTL yi goturmek yok.
ilk kaynak aylik ekonomi dergisi capital den

( asagıdakı linki kaynak olarak alıp kendi dusuncelerini yazan, mail gruplarından birinin yazısıdır)
http://www.capital.com.tr/haber.aspx?HBR_KOD=615

nisan

Bir miktar desteklenmeli bence belli cerceveler icinde..

depresif

özel sektörde çalışan ve özel sektorde çalışmanın nımetlerini (!) sonuna kadar alan biri olarak ben destekleyemıyorum ne yazık kı :(

nisan

Alıntı yapılan: depresif - 13.07.07/10:26
özel sektörde çalışan ve özel sektorde çalışmanın nımetlerini (!) sonuna kadar alan biri olarak ben destekleyemıyorum ne yazık kı :(

Kendi  adina hakli olabilirsin, dogrudur, ama halka yonelik bakildiginda gerekli diye dusunuyorum.

Sapiens

Ülkemizde bir yanlış var  özelleştirmye karşı olanlar  aynı zamnda maaşlarına zam da isteyip standartlardan mahrum oluşlarından yakınmaktalar.

Gerçekten karşı olanlar çıkarır vergisini tam öder,işinden kaytarmaz,ortak kullanılan alanlara binlara zarar vermez,sigara içmez,alkol kullanmaz hasta olmaz (olmamalı),ülkesine külfet olacak herşeyi bilir ve yapmaz.
(yoneticlerin yapması gerekenler mi halk  özveri gösterirse yoneticler üç kağıt yapmaya cesaret edemez:Yani demek istediğim Yoneticelere sağlam muhalfet edemeyişimizin endeni bzilerde sütten çıkmış akkaşık değiliz daha evvelde yazmıştım bir yerde hepimizin kazancında  değişik oranlarda  hakedilmemiş kuruşlar liralar var bu nedenle mohkem bir muhalefet yapmak şansımız olamıyor

hepimiz vampiriz
yokuz hemde
varız deyin
varız
ha ha ha ha ha
hi ho ha ha(erol taşı rahmetle yad edelim)
nasıl bir ülke neaısl bir millet övünmekten başka hiç bir şey yapmıyoruz
şişkoyuz hepimiz
do do do do si si la la la la la la
tralalalalay  tralalalalayli  tralalalalay  tralalalalayli  tralalalalay  tralalalalayli
savaş sizin beyninizde bayım
aynen

Uyarı: Siz mesajınızı yazarken 3 yeni mesaj daha gönderildi. İsterseniz gönderilen mesajı okuyun.

depresif

özelleştirmeye karşı olmayanlar zarar gormeyenler oyleyse. işin içinde olup, tabloyu gorup, aman hepsi boyle olacak, varsın kamunun elınde kalsın dememek elde degil.