25.06.19/02:12

10 kasım saygı duruşu

Başlatan deniz, 10.11.04/19:07

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

10 kasýmda atatürke saygý duruþu olmalý mý ?

evet
6 (37.5%)
hayýr
10 (62.5%)
fikrim yok
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 3

deniz

10 kasım saygı duruşu konusunda ne diyorsunuz ?

oxmemo

eğer o bize saygı ölüşü yaptıysa;
bizim saygı duruşunu esirgemememiz ŞARTTIR...

cyco

şekile şemale ne gerek var?

oxmemo

10.11.04/19:14 #3 Son düzenlenme: 10.11.04/19:15 oxmemo
:))
dooru diyon da millet boşluğu gördü mü osuruyo hemen ortalığa..
meydanı sahipsiz (?) sananlar  yok yok ööle değil de;
aksi olmasaydı yok yok o da deil;
elinde kuran'la anıt kabir'de ortalığa fırlayan tipler olmasaydı dediğin dooru dooru..
[size=8]bence[/size]

buz

10.11.04/19:15 #4 Son düzenlenme: 10.11.04/19:15 buz
Tuhaf ,içi boş bir gelenek.Atatürk'le ilgisi yok,insanların saygıyla ilgili gösterişi,bir de ayıklama işlevi görüyor galiba.

oxmemo

ama insan elinde bayrak tutmaktan tükenmiş, bitmiş öğrencinin yere yığılmasını da içine sindiremiyor.. şekil değişmeli bence.. kalıp tamam, olmalı da şekil deişmeli..

HellChild

yıkılmadan o adamın gölgesinden kurtulamayacak bu halk

muhammara

Acaba Atatürk saygı duruşu istermiydi. Ya da her yerde fotoğraflarının olmasını, her yerde heykellerinin dikilmesini istermiydi. Hiç sanmıyorum. Hatta bir yazısını okumuştum. Tam olarak hatırlamıyorum ama beni tabulaştırmayın diyordu. Peki neden böyle oldu? Çocukluğumuzdan beri Atatürk atatürk diye bağıra bağıra bir hal olduk. Şimdi ilkokuldaki çocukların çoğu atatürkün yazdıklarından, çizdiklerinden çok, ona yazılan şiirleri okuyor, onun resimlerine bakıyor. Bunun sebebi devletin tek tip bireyler yaratmaya çalışması. Bir tek kişi varsa o da Atatürk'dür. Hayır. Hayat bu kadar basit olmamalı. Ayrıca Atatürk'ün yaptıklarını görmezden gelmekde doğru olmaz. Cumhuriyet bir basamaktır. Hem de güzel bir basamak. Düşünsenize bir imparatorlukta yaşadığımızı. En azından bir merdiven atlamamıza yardımcı olmuştur. Ayrıca Türkiyede kurulan ilk komünist parti Atatürk'ün isteğiyle kurulmuştur. Gerçi bunun sebepleri hala tartışılmakta. Kimilerine göre Atatürk bunu bir demokratikleşme sürecini başlatmak için yapmıştır. Kimilerine göre bu bir şikedir. Partiye katılanlar cezalandırılmıştır. Neyse konuyu dağıttım. Atatürkü tabulaştırmadan onun siyasetini, bakış açısını anlamaya çalışmak derseniz amenna. Ama onun göz rengi, saç rengi, fiziki yapısı, onun için yazılmış şiirler beni ilgilendirmez.

Umay Kaðan

Atatürk'e Duyulan inancın ve Güvenin göstergesi olarak 10 Kasımlar her zaman bir coşkuyla anılır.

Çünkü Bu Bir Ulusun Son Kalesini kurtaran, Ulusun En Büyük Önderlerinden Biridir. Bunu kutlamak,anmak her TÜRK Gencinin boynunun borcudur...

O yüzden kendini Türk olarak hissetmeyenlerin bunu kutlamasına da gerek yoktur.  Bu konuda başkalarının da "kutlamayalım" demesi saçmalıktır ;)

eylül

zuhaha atatürk e saygı ve güvenin göstergesi olarak 10kasım ı coşkuyla anmak biraz tezat oluşturmadı mı :)

oof saygı duruşu kadar anlamsız az şey var galiba şu memlekette.

o bir dakika bir saat olur,uzadıkça uzar, 3 gün sussan aklına gelmeyecek şeyler tam o esnada gelir. gülsen gülünmez, hareket etsen edilmez. ancak sıkıntıdan ölmek istiyorsan onu yapabilirsin.

bir de saygı duruşundan önce ilkokullarda türküm,doğruyum, çalışkanım hadisesi vardır ki ; o tamamen bir ölümdür. varlık türk varlığına armağan edilir.

sonra 1 dk. atatürk hakkında düşünüleceği vaat edilerek susulur.
ama o bir dk. içinde dünyada başka ne konu varsa düşünülür,ama o düşünülmez; olmaz işte!

saygı duruşu bitince de 10 kasım benim en büyük yasım diye bir şarkı vardır, o söyletilir.ki bu nispeten daha bi zevklidir.

sizi bilmem, benim görüş açımdan böyle. kısaca efenm, saygı duruşu olayı ziyadesiyle saçmadır, gereksizdir, vesaire.