24.08.19/08:39

Her şeyi kaçırmak

Başlatan johnconstantine, 24.07.07/18:32

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz

Alıntı yapılan: Sun Rind - 21.07.19/23:34İnsan en çok kaçtığı zaman kaçırıyor bir şeyleri . .

Selam yeniden Sıfır Forum ☺

evet haklısın aslında. kaçtığında yakalama olasılığı daha da düşüyor.
bu durumda birşeyleri yakalamak, belki de hayatı yakalamak kaçmamakla başlıyor.
---
hoşgeldin bu arada :)

Sun Rind

Alıntı yapılan: deniz - 22.07.19/09:49
Alıntı yapılan: Sun Rind - 21.07.19/23:34İnsan en çok kaçtığı zaman kaçırıyor bir şeyleri . .

Selam yeniden Sıfır Forum ☺

evet haklısın aslında. kaçtığında yakalama olasılığı daha da düşüyor.
bu durumda birşeyleri yakalamak, belki de hayatı yakalamak kaçmamakla başlıyor.
---
hoşgeldin bu arada :)

Hoşluk buldum Deniz ☺

Aylardan senelerden sonra yeniden kayıt olduğum gün buraya Sıfır Forum düştü aklıma...

Ne ilginç bir iletişim var şu alemde, bilmediğimiz neler neler..

Demem o ki bir ilham neticesi yeniden online olduğunu öğrenmiş oldum Sıfır'ın!

Bu arada ne alaka denilebilir ama acı çekmenin kökeninde insanın kendini öğrenmeye kapatması yatıyormuş biliyor musun? Daha bunu çok kısa zaman evvel öğrendim...

Yani kaçmamak gerekiyor hiçbir şeyden. Kimi bunu yüzleşmek olarak tanımlıyor lakin yüzleşmek falan da değil aslında.

Aslında o denli kendinin farkında olmak . .

Burayı çok özlemişim.

deniz

yeni yazılarını okudukça eski günlerdeki keyfi alıyorum. teşekkürler..

Alıntı yapılan: Sun Rind - 22.07.19/21:26acı çekmenin kökeninde insanın kendini öğrenmeye kapatması yatıyormuş biliyor musun?

bu durumu bizzat yaşayan birini tanıyyorum. o nedenle çok etkilendim sözünden. değer verdiğim birisi ve acı çekmesini istemiyorum. kendisine söyledim. ama beni anlamadı sanırım yada Öğrenmeye kapalı olduğu için bu dediğimi de blokladı.
çok şey kaçırıyoruzu onda çok iyi gördüm.

Sun Rind

Alıntı yapılan: deniz - 05.08.19/09:29yeni yazılarını okudukça eski günlerdeki keyfi alıyorum. teşekkürler..

Alıntı yapılan: Sun Rind - 22.07.19/21:26acı çekmenin kökeninde insanın kendini öğrenmeye kapatması yatıyormuş biliyor musun?

bu durumu bizzat yaşayan birini tanıyyorum. o nedenle çok etkilendim sözünden. değer verdiğim birisi ve acı çekmesini istemiyorum. kendisine söyledim. ama beni anlamadı sanırım yada Öğrenmeye kapalı olduğu için bu dediğimi de blokladı.
çok şey kaçırıyoruzu onda çok iyi gördüm.

Teşekkürler Deniz, bilmukabele.

Sıfır çok özel bir zemin desem inan, aktarmak istediğimi yeter derecede anlatamam... çünkü sıradan olanın güzelliğinin hiçbir şeyde olmadığını geçtiğimiz birkaç sene içinde öyle iyi idrak ettim ki.

Sıfır, insanın duygu ve düşüncelerini harekete geçiren bir öz dinamiğe sahip.
Negatif ya da pozitif olandan bağımsız tam da merkezde!

Neyse . .

Evet sevdiğimiz ve değer verdiğimiz insanların göz göre göre acı çekmesi bizi çok derinden etkiliyor lakin emin ol o da bir gün anlayacak...

Şu an ki öğrenimi bu, yani öğrenmeye kapalı olma durumunu tecrübe etmesi.. fakat henüz bunun farkında değil.
Yaşadığı, içinde bulunduğu gerçeklik, ona öğretmenlik ediyor...