20.07.19/00:51

islam aşk dinidir

Başlatan NRDN, 24.07.07/21:48

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

humanist_

islamiyetin amacı asla degismemistir yani oynak degildir

conan

şimdi ıslamı savunmak için aşık olmakmı lazım. Ona inanmak yeterli değilmi

feleðin çemberi

demogoji yapma kendin bile inanmıyorsun. dinler arası diyalog diye büyülkleriniz oynamıyor mu?
bu oynama oynaklıktan gelmiyor mu?

humanist_

dinler arası diyalogda ne varmıs
birbirimizi anlamaya calısıyoruz
biz bazıları gibi yobaz mıyız
cok ilkelsiniz haa

feleðin çemberi

bana göre sorun yok, ama islamın kitabında kafirlere karşı cihat yapmak yazarken, böyle davranmak oynaklığın ve siyasetin bir gereğidir...

nisan

21.08.08/06:49 #35 Son düzenlenme: 21.08.08/06:55 nisan

Din, her zaman siyasi platformda insanlar tarafindan kullanilmis bir aractir. Oy potansiyellerinin cikis noktasina bakilirsa, siyasi liderlerin, dini liderlerle cekilmis fotograflari sayi bakimindan irdelenirse din'in cok kolay kulvar degistiren siyasi bir arac oldugu gorulecektir.

Kaldi ki politikanin ve politikacilarin sapasaglam oldugunu ve oynak olmadigini kimse soylemez.

feleðin çemberi

eğer bir şey doğduysa, yaşar ve ölür. yaşayan her şey değişkendir. bu ister, düşünce olsun, ister canlı, isterse din.

oynaklık, değişebilen anlamındadır. bunu bile anlamaktan yoksunsun. sen savunduğun dinin bile hangi, aşamasını savunduğunu bilmiyorsun. kuru bir din savunuculuğu.

feleðin çemberi

profine şöyle bir göz attım, öncüllerinin olduğunu farkettim.

anladım ki dogmatiksin. seninle vakit geçiremem. çünkü sana ciltler dolusu açıklama yapsam son sözün yine aynı şey olacak.

iyi tanırım bu tarzı; tecrübeyle sabittir...

eğer gerçekten anlamak istiyorsan, açıklamalarda değil, hayatın içinde ara nedenleri...

feleðin çemberi

sizin her mesajınızda bir "karar" var. bunun için eski üye olmaya da fazla araştırma yapmaya da gerek yok.

şeklim çok açık değil mi sizce?

kiya

islam "aşk dini"yse, aşk yapalım efendiler, niye vakit kaybediyoruz ki...