18.07.19/06:47

yağmur yürekli

Başlatan ANKA21, 30.07.07/23:21

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lebiderya

söylesin bakalım kaza nerde, dikkatli olursun sende!

KaYýT_DýÞý

yok ıkkaetlı olmak ısteyen kım :)

son tango

len o yağmur diil,kan..kan .. meksika nın kan-kan sahili de diil tabe,bildiğimiz kan,blood falan filan..hala yağmur dip kendinizi kandırıyonuz..

lebiderya

millet kana mı susamış nedir.
sen yağdır mevlam su.
kanlar yıkansın.

Xantippi

09.07.08/00:08 #14 Son düzenlenme: 09.07.08/00:13 Xantippi
Alıntı yapılan: Xantippi - 05.06.08/00:57
Ne düslerle gitmistim cöle…Gökyüzünü seyredecektim uzun  uzun,bulutlari,yildizlari…Belki bir yildiz kayacakti o an ve ben bir dilek tutacaktim,bu hasret bitsin diye…
Uzun uzun baktim da gökyüzüne,ne gündüzleri giydigi parlak mavi elbiselerini,ne de gece kusandigi yildizlarini görebildim…Cölde niye yildiz yoktu?
Jumeirah plajinda tanidim onu,henüz bes yasindaymis,dört yasinda ayriligi tanimis ve hic sevmemis.Gözlerinde ki hüzün gözlerime tanidik geldi.

“Özlüyor musun?“dedim,“Özlüyorum!“dedi,hayal meyal hatirladigi ülkesini ve sehrini…Aksam karanligi cöktü,gökyüzünde az sayida yildiz vardi,bana Hatay,da kalan akrabalarinin adini saydi ,tek tek.Her bir akrabasinin adini andiginda, gökyüzünden bir yildiz düstü denize,aciyla,her isim de bir yildiz…Deniz kederinden tasarken,gökyüzü yildizsiz kaldi,öylesine bos,öylesine anlamsiz…
Anlamistim!Nerede yildizsiz bir gökyüzü varsa,orada o kadar cok hasret ceken yürek vardi.Bunu anlamistim…

Sonra güzel sehri Hatay,dan konustuk,buraya gelirken orda biraktigi oyuncaklarindan,Hatay,in tozlu-toprakli  yollarindan,yagmurlarindan konustuk…Neler  konusmadik ki aciyan yanlarimizin disinda,ezikligimizin disinda…

Sonra "biliyor musun burda hic yagmur yagmiyor" dedi.Bir ara onu yagmur beklerken gören annesi "bosuna bekleme hic yagmayacak" demis, ancak o buna inanmamis,yüreginde hasret,gözlerinde umut, yagmur bekler olmus,,,gökyüzüne bakan gözlerinde bir sari isik gördüm.Ne zaman yerlesmisti oraya  bilinmez ama, o gözlerinde gördügümü sandigim sari isikta, yagmur bekliyor hala,özlemle …
Umarim sari isik bir gün yesile döner kücük kiz!

Ellerini tuttum sonra,eli elime degince…elleri yagmur oldu yagdi üstüme,gözleri yagmur oldu yagdi üstüme,gökyüzü yagmur oldu yagdi üstümüze…

Dünyanin öbür ucunda karsilasmis,iki kavruk yürek,birbirine bakip agliyordu artik.Yüregimi cölde ki yagmurlarin altinda ve o kücük kizin yaninda birakip,kendi gurbetime geri döndüm…
Yüregime hala cöl yagmurlari yagiyor…

Hani hayattan bekledigin bir seyler vardir...
Hani ne oldugunu sen bile bilemezsin,belki bir düs hic bir zaman gerceklesmeyecek olan.
Yollarda yürürsün,sokaklara saparsin...
Kapilar görürsün bakmadan gecersin,sonra bir gün bir kapinin önünde durursun,
Sanki biri sana dur demistir,kapiyi aralarsin,usulca bakarsin...
Düsün karsinda durmaktadir,
Iste öyle bir sey...
Kücük kiz Hataya,a gitmis
Beni aradi, hasret bitmis :)

Xantippi