20.07.19/11:22

Duaların Çaresizliği

Başlatan Amed, 01.08.07/19:49

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Amed

01.08.07/19:49 Son düzenlenme: 30.03.08/01:06 asya
Ellerimi uzatıp ağlamaklı dua ediyorum tanrıya.Karanlık gecede hintli kızların yerde yatan kutsal bedene yakardıkları ağıtlar gibi.Tanrım beni zamanın boşluğunda doğrula ve düşüncelerimi dinle.Gözlerimi kapadıgımda ve ellerim göğe uzandıgında keman sesinin kutsal tınısıyla rüyaya daldıgımı bilmeyi diliyorum.Bütün gerçek olmayan kaderleri yaşamak için.

En bencilce dua bu.Tüm soyut anılarımı yaşayabilmem için gözyaşı melodisi.Yitik anlarla dolu resimler arkasına yazılmıs bi kaç anıya ait tebessümü anlatan kelimeler gibi hissediyorum kendimi.Anlatılası okadar şey varki kaderin şehir tiyatrosu senaryosundan bozma anlarla dolu oyununda.Sokaktan hiç tanımadıgın birini çevirip yıllar önce mucizelere inanıyodum ve şimdi omzuna yaslanıp ağlayabilcek kadar çaresiz hissediyorum düşüncelerimi.,,Aklıma kazıyabilceğim gerçek çıkış yoluna dair bi kaç cümlene tabi olabilmeyi diliyorum..!

Benim için biraz yalan uydurun.

Şehri sis kapladıgında içine büründüğü yalancı mutluluk gibi.Fahişe düşüncelerden yorulmus bitkin haline dair olmayan evsiz çocuklarına ağlamayan sarı sokak lambalarıyla donanmış aydınlık bi cennete benzemesi gibi.Aşıkların ilk buluşmasına yagmur yagmıyacagına dair bi yemin gibi.

Bana beni avutcak bi yalan bul..!

Asırlar sonra aynı rüyada ( görülemiyen ) sana bu şehri gezdireceğime dair verdiğim söz gibi.Tanrıdan bu gece seni diliyorum, yıllar önce uyanmaktan kortugumda sensizliği dilediğim gibi..Ve dua ediyorum tanrıya...! Yarım bıraktıgın hüzünbaz hayatı , cennette beklediğini benimseyerek beni gerçeğin en güsel mısrasına yazması için.Hangi sözle anlatılabilir ki bu his.Sanırım susmalıyım..!
Böle anlarda tarafine uygun bi mısra dolduramas asla gecenin yanlızlık çeken karanlıgını.
Ve susuyorum
Şimdi tanrıdan seni diliyorum..!
Yaradılışıma ihanet bu düşünceye kavusmak için.

Yitik cennette görüşmek üsere.
Duaların çaresizliğe ağlayan mısralarını
En kutsal dokunusla silmelisin (tanrım)
Dokunmalısın artık bedenime...

(hep beraber yazıldı..)

Amed

Kendini Bu acını parçası Hisseden Herkes Shugunpeh...
Yani ben oldum 'herkes' bir gece vakti..
Yatağımdan Kendimi Bir den fazla hissettim..
Sol yanımın Çürüyen Kokusuyla,
Çok büyük Acılar hissettim..Ve bir den Herkes olmaya karar verdim...

Amed

İlkez birinin beni Anlaması Garip geldi...Çok sağol shugunpeh...

güneþinkýzý

Amed belki de anlaşılıyoruz fakat anlaşıldığımızı anlayamıyoruz, ne dersin guzum?

Amed

Belki Bütün acılar aynı rengi veriyordur gözümüzde
Belki Türkülerimizin yarım kalması bundandır..
Belki ulaşama tedariğin de olan çığlığımız
Sağır kulaklara değiyordur..
Belki Bizi biz yapan herşeyin yalnışlığında savruluyoruz..
Belki Herkes olan dan bir farkımız yok..Belki Anlaşılmaz olanbizleriz..
Herkesin bi suçu yok...
Peki shugunpeh yüzümüzdeki Anarşist gülümsemenin manası nedir..
Peki kendi içimizde büyyüttüğümüz Eşkiya Amed in manası nedir..
Peki neden 'neden' leri olan soruların cevabını arıyoruzçç
Madem ki herkesiz...Amed nerde?

Amed

Güzel olan bakışlarının Açısıdır güzel dostum..
Çirkinliklerin bakışlarına değmemesi umuduyla...Tşk ederim güzel yorum için...

güneþinkýzý