18.07.19/06:48

fasulyelik

Başlatan fasulye, 05.08.07/20:01

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fasulye

Yorgun bakışların bedeni dimdik ayakta tutan o en tepede…başardım işte, başardım! Bana tanıdığınız süreyi hakkıyla kullandım ve başardım. Şimdi burada, zirvede nefesim çıktığı kadar bağırsam, geride kalan anlamsız bir mücadeleyi tüm dünyaya ilan etsem…mecalim kalmadı, bilemedim o en tepede bana kalan şey soylu bir tırmanışın yorgunluğu ve kafamda zonklayıp duran bir lanetin, pişmanlığın, kaçabildiysem…sıyrılabildiysem kendime dair göğsümü delen dağ başlarında ölümcül bir fırtınadan, soğuktan ve yalnızlıktan başka birşeyin…hadi gelin.

Öyle bir an yakaladım ki bir park köşesinde yeri eşeleyen küçük bir kız çocuğuna baktığınızda, bir yol kenarında kar yağarken gece vakti mekanik bir canavarın ayaklarını paramparça ettiği bir köpek yavrusunu farkettiğinizde, bir ilk olarak hep bağrınızda bir taş gibi taşıdığınız o en zor vakitleri, hissettiğinizde gözyaşınızı, savrulurken şarapnel parçaları bir resim gibi gözlerinizde kamaşırken ölmeden önce o en son titreyiş, en son ve en soylu nefes alışı görürken, apansız uyanırken bir gece vakti, ikindide bir okul çıkışında, bir sonraki güne feda edilen o ikircikli saatlerin can sıkıcı geçişleri daha başlamadan, birden çözülen ayakbağlarına dokunan ellerin hemen yanıbaşında Allahım! Toprağa ne kadar da yakınım bu taş bu börtü böcek nasıl da ayaklarımın altında! Öyle bir an yakaladım ki ben daha gelmeden dünyaya, o hep yanıbaşımdaydı.

…işte tam o vakit; o kız çocuğu o köpek yavrusu o kaygısız gülüşleriniz o en zor anlarınız şarapnel parçaları o ikindi vakti hissettiğiniz kalp atışları…öyle bir an yakaladım ki tutsam elimden kayacak gibi.. korktum ve titredim.

Öyle bir an yakaladım ki sanki bir hece dökülse dudaklarımdan, gözümü kırpsam, nefes alsam bir adım ötesi beni yutacak gibi. Hiçbirşey yapmadan öylece dursam anlamsız olup yiteceğim, fırtınayı dillendirip, çözüp tüm bağlarımı.

asya

Fasulye, kendimi karamsar ve yaşamdan usanmış biri olarak görürdüm ama, yazdıkların yaşamla bağlarımın oldukça güçlü olduğunu düşündürdü bana.

deliçocuk

Devlet hayata sağlam bir iple tutunmamı sağlamak adına bütün imkanlarını seferber ettiği halde ben umarsız bir şekilde bar köşelerinde vakit öldüren basit bir beyinsiz olabilirim...(fasülye)

ilginç hangi ülke burası...yada hangi devlet...

Elimi sıkacak kadar bana yakın olmayan arkadaşların dünyasında nasıl yer ediniyorum merak ediyorum doğrusu(fasülye)

ölüm kadar uzaklığı bile ayrılık saymayıp gidenleri yüreğindeki sıcaklıkla  taşımayanların elini sıksan neye yarar.(nofros buzdolapları)

CEMREM

hem karamsar hem duygusal hem içinden çıkılmaz birikilmiş duygular ilginç valla :)

deniz

sen çok ismet özel okur musun ?