16.07.19/10:13

Ota Boka Faşist Demek

Başlatan TuzsuzKaraBekir, 06.08.07/11:14

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TuzsuzKaraBekir

Daha anlamını bilmediği bir kelimeyi kullanmayı aydınlık, ilericilik olan gören ve kendisinden farklı düşünen herkesi dandik, şerefsiz, gerici, zararlı gören ve bu şekilde görmeyi becerdiği herkese gizli kelime "faşist" yakıştırmasını yapan insanların dünyaya gelme amaçlarını anlamış değilim..

kendisinden farklı düşünen herkesi faşist gibi görmek faşistliğin kendisi iken bunu göremeyen bireylerin, düşünmeden körü körüne izmlere saplanmaları çok acı bir olay. bir izm'i kusursuz mükemmel görmek hele hele bilmeden, öğrenmeden araştırmadan, bilmeden etrafına tükürükler saçıp bağırmak ne aydınlık ne ilericiliktir, düpedüz saçmalıktır.

insanların oluşturduğu bir izm'in kesin kurtuluş olması mümkün olmadığı gibi, kusursuz olması mümkün değildir çünkü hiç bir insan kusursuz ve hatasız değildir.

Ota boka faşist demek, farklı olmak amacıyla kendini bir takım taraflara çekmiş olan yaşça veya zekaca genç insanların sık yaptığı bir şeydir. Bununla beraber anlayamadığına, kavrayamadığına faşistte denebilir.

* aha oglm bak herifin arabasında türk bayrağı var, kesin faşo bu.
* muğakoyim ya kahrolsun emperyalizm!

veya

* aha türkçe metal şarkısı yapmışlar bunlar kesin faşo.
* ibneler, sgeyim milletinizi!

veya

* herife bak bak, çanakkale savaşı belgeseli almış, faşo lan bu.
* nassına soktumun.. osmanlı gelsin de sgsin sizi eşşolular!

birilerine hic cekinmeden fasist denebilecegini anlamak icin su tanim nefis bir indikatordur: "baskalarinin vatan sevgisini sorgulayan herkes fasisttir"

kural cok basit: baskalarini vatanlarini sizden daha az sevmekle itham ediyorsaniz, vatan icin her seyin en iyisini sizden baska bilen yoksa ve baska cozum/fikir onerenler sizce vatan haini ise siz de bir fasistsiniz.

Tigris

Yazdıklarınıza katılıyorum.

SivanA_SimyacI

Evet eğerki faşizmi böyle algılayanlar varsa dedikleriniz doğrudur,ancak faşizmi ve faşiştliği bilipde konuşanlara siteminiz haksızdır.

ekin

evet evet böyle düşünenler var..
kendi yakın çevrimdeki hendek atlayamayan deve solcu arkadaşlarımdan biliyorum..
ve de aklı bir karış havada olan dış-güdümlü sağcı arkadaşlardan..

ve bu tavrı sosyal bir virüs olarak görüyorum. :aglayan:

prensesistar

06.08.07/12:01 #4 Son düzenlenme: 11.04.08/03:41 asya
valla bu konu tam haftasında yayınlanıyor
benım gıbı her mılleette her ırktan esı dostu olan bır ınsana
bıle fasıst denıldı sıfırdada bu sosyal vıruslerden var
hatta kavram sorunu yasayan mını mını cocuklar dolu
bu yuzden be arkadaslara ılım ırfan ogretelım dıyorum ve
bu tarz konuları susleyelım dıyorumm
bende dıyorumm ıste
benım gıbı ne oldugu bellı olmayan bır adama bıle
fasıst dedıler alkısssss :ph34r:

son tango

harika bi başlık ya..teşekkürler tuzsuz..tam bende,ata ya faşist diyenlere bişi yazmıştım..denk gelmiş ..hehe

TuzsuzKaraBekir

ata faşisttir o ayrı

son tango

hahaha ..buda güzel..kendi doğruların için bu başlık ha..toz ol..

TuzsuzKaraBekir

Alıntı yapılan: TuzsuzKaraBekir - 06.08.07/11:14
Daha anlamını bilmediği bir kelimeyi kullanmayı aydınlık, ilericilik olan gören ve kendisinden farklı düşünen herkesi dandik, şerefsiz, gerici, zararlı gören ve bu şekilde görmeyi becerdiği herkese gizli kelime "faşist" yakıştırmasını yapan insanların dünyaya gelme amaçlarını anlamış değilim..

senin doğruların yok diye neden bu agresyon?

ekin

tuzsuz kara bekir, yakıştırdığın sıfatın sebebini açsana biraz?
faşistliğin de tanımını yaparak..