16.07.19/22:23

Kur'an da dinozor varmı?

Başlatan akrepv, 09.08.07/22:04

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

...σzαη...

sen benim teorimi cürütmeye bak,cünkü o senin dedigin tarafimca cürütüldü ....

ezginin hastasýyým

genelde 1 den fazla kadinla evlenmis olmasi dolayısıyla sapik,azgin gibi igrenc yorumlara muhattap olmuş.ama bilmezler ki o kadinlarin hepsini baskalarinin elinde heba olmaktan kurtarmis,himayesine almistir.zaten akil var mantik var allahla icice olan manevi tatmini,sevgiyi tatmis bir insanin dunyevi zevklerle ne isi olabilirki ? demi :)

akrepv

Alıntı yapılan: Ziyaretci - 10.08.07/16:00
Alıntı yapılan: akrepv - 10.08.07/01:46

3)biz esir düşmek mesele değil,mesele teslim olmamakta diyoruz,siz kayıtsız şartsız teslimiyet(yani dini sorğulama)
bu düşünen insan için mümkünmü?
4)tabiki sonsuzluğa inanıyorum ateist olmamın sebeplerinden biride bu

Kuran'da Allah inançsız ölenlerin vereceği acı bedelden bahseder. Yani ortalama bayağı bir düşünme hakkın ve içten tövbeyle tertemiz insan olma şansın var (17-18 yaşında ateist olup 85 yaşında dine dönenler var).

Metaryalistler pek sonsuzluktan bahsetmezlerdi. Hemde bu yüzden ateist oldum diyenine hiç rastlamadım. Biraz açıklar mısın?

merak etme ben şu andada kendi değerlerimle senin anlayamayacagın kadar temiz bir insanım,ama iyi niyetle söylediğini düşünerek yinede teşekkür ediyorum ...
gelelim sonsuzluk fikrinin ateist olmamdaki rolüne;adı üstünde ''sonsuzluk'' başlanğıcı ve sonu olmayan demektir,böyle birşeyide kimse yada hiçbir güç (kanaatimce tabiki)yaratamayacağına göre düşüncelerimdeki etkenlerden birinin bu olması doğaldır,umarım bu kadar savunma yeterli olur...

Ziyaretci

İyiki yanlış anlamammışsın akrep kardeşim, sen kötü birşey söylemedikçe bende söylemem. Benim üslubum biraz kırıcı oluyor, şimdiden özür dilerim, başıma çok iş açtı bu dilim mi parmaklarım mı diyim artık.. :)
Arada çok ince bir çizgi kalmış, ben birşey demeyim düşünmeni dileyim o kadar. Ama tartışmaktanda vazgeçme. Ate olabilirsin ama ateist olmamaya dikkat etki objektif olasın...

entropii

madde ve zamanın sonsuzlugu temeline oturan materyalizm in her iki ayagını inceleyecek olursak
maddenin sonsuz olmadıgını big bang la gormek mümkün.sıfır hacim ve sıfır kutledeki patlama..
zamanla ilgili de genel görelilik teorisi kabul gördüğüne göre zaman ve madde genel göreliliğe girer ki buda zaman ve madenin ezeli olusunun önündeki en büyük çıkmazdır.

...σzαη...

bravo ziyaretci son cümlen cok vurucuydu ...

Ziyaretci

Eyvallah. Okunuyor demekki yazdıklarım.  :uglystupid2:

denzci

akrepv..
kaçak güreşiyorsun..
eger gerçekten dinazorları merak ediyorsan,çok fazla aramana luzum yok etrafına bıraz baksan :)

nisan

Alıntı yapılan: akrepv - 10.08.07/02:23
Alıntı yapılan: sina - 10.08.07/02:19
akrep paylasırsan sevınırız ama sende kalması gerektıgıne ınanıyorsan eyvallah...

sina paylaşacak bişey yok ya kuşların atası dinozorlarmıdır diye tartışırken konu buralara yani kuran da dinozor varmı ya geldi

Kuranda yok ama onceki kitaplarda dinazor tasvirine benzeyen kuslar var anlatiliyor. :P Hani tartistigin konuya yardimi olur babindan soyluyorum. Ac Incil'i, arastir bulacaksin.

akrepv

Ziyaretci
Ate olabilirsin ama ateist olmamaya dikkat etki objektif olasın...
şu cümleden bişey anlayan varsa banada açıklayabilirmi,ben anlamadımda? ne yani insan sadece dindar oluncamı objektif oluyor...bunumu demek istiyor..... doğru anlamışsak eğer o zaman n'etsek,n'eylesek zait....
__________________________________________________________________________________________
nisan
Kuranda yok ama onceki kitaplarda dinazor tasvirine benzeyen kuslar var anlatiliyor. Tongue Hani tartistigin konuya yardimi olur babindan soyluyorum. Ac Incil'i, arastir bulacaksin.
_________________________________________________________________________________________
yardımın için sağol,incile baktım ama göremedim(koca kitap,herhangi açık bi fihristide yok)eğer sen biliyorsan ltfn söylermisin neresinde yazdığını... teşekkürler....