20.07.19/11:24

Kur'an da dinozor varmı?

Başlatan akrepv, 09.08.07/22:04

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Amelie

"Biz kuran'ı eksiksiz bıraktık"'tan ne anlıyorsunuz?
Yanlız bir biyoloji kitabı bilmem kaç sayfayken Kuranı kerim tüm evreni anlatmaya kalksa?
Kuran insanlara geldiğine göre yapılıp-yapılmaması gerekenler yazılıdır.
Ama az çok da hayvanlardan,bitkilerden sözeder.
Biz inananlar bu hayata sınav diyoruz.Eğer kuranı kerim evreni tamamiyle anlatsaydı
sizce insanlar şüphesiz inanmazlar mıydı? ve bu hayat sınavlıktan çıkmazmıydı?

humanist_

PEKİ  İSLAM DİNİ GELMEDİ VEYA KİMİNE GORE İNSANLAR TARAFINDAN OLUSTURULMADI(!) HZ MUHAMMED OLMADI FARABİ İBN SİNA OLMADI KUDUS MUSLUMANLARCA ALINMADI HACLI SEFERLERİ OLMADI AVRUPA BARUT PUSULA VS BİZDEN ALMADI ROLESANS SANAYİ DEVRİMİ OLMADI GERİSİNİ SİZ DUSUNUN  NOLURDU SİMDİKİ DUNYA   PEKİ BOYLE BİR DİNİ NİE BİLİM DISIYMIS GİBİ GOSTERİYORSUNUZ SİMDİKİ BİLİMDEKİ YUKSEK SEVİYEYE İSLAMA BORCLUYUZ AMA SİZ ONU KOTULUYORSUNUZ   LUTFEN YAPMAYIN  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

akrepv

Alıntı yapılan: humanist_ - 14.08.07/14:07
PEKİ  İSLAM DİNİ GELMEDİ VEYA KİMİNE GORE İNSANLAR TARAFINDAN OLUSTURULMADI(!) HZ MUHAMMED OLMADI FARABİ İBN SİNA OLMADI KUDUS MUSLUMANLARCA ALINMADI HACLI SEFERLERİ OLMADI AVRUPA BARUT PUSULA VS BİZDEN ALMADI ROLESANS SANAYİ DEVRİMİ OLMADI GERİSİNİ SİZ DUSUNUN  NOLURDU SİMDİKİ DUNYA   PEKİ BOYLE BİR DİNİ NİE BİLİM DISIYMIS GİBİ GOSTERİYORSUNUZ SİMDİKİ BİLİMDEKİ YUKSEK SEVİYEYE İSLAMA BORCLUYUZ AMA SİZ ONU KOTULUYORSUNUZ   LUTFEN YAPMAYIN  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

bu yazdıklarının kuranda dinozor varmı? sorusuyla ne alakası var...
siz bana birtane dinozor adı söyleyin kuranda ondan sonra konuşalım islam şöyle güzel böyle iyi filan
ama yok veremiyorsanız demagoji yapmayın,kendi tırışkalarınızı kendinize saklayın...

þarkýsý_beyaz

kuranda dinozor var mı..diyelimki yok....ama senin bu sorun aslında kuranın ne kadar buyuk ve değerli bir kitap olduğunu da gosteriyo..çünkü uç noktalardan aslında hiçbir anlam taşımayan sorularla vurmaya çalışıyosunuz ve bu da sağlam ve daha keskin noktalarda zaaf yada eksiklik olmadığını sizin de eksiklik ve zaaf bulmak için kıvarandığınızı-kıvırdığınızı gosteriir...ki kuranın gorunenden çok daha fazla mesajı da varya ancak akıl sahipleri gorebilir...her hayvan isim  ve ozelliğine gore sınıflansaydı kitaplar yetmezdi..ve ne sen nede bi başkası da okumaya tenezzul etmezdi zaten...anlayamadığım şu:doğruluğu kanıtlanmış..hatta kanıtlanmaya da gerek olmayan binlerce aytten neden hiç mi hiç bahsetmezsiniz de..yani dinin temel felsefesinden sosyal rolunden...bunların için den birşey bulup kuçuk çok küçük bişey..onu dilinize doluyosunuz gecelerce..gunlerce. ki dedim ya bu kuranın yuceliğini kanıtlar..bi de şu var..kardeşim kuran eksik olmayan bi kitaptır ..ve dinozor olmasada bu kitap ta bu yinede eksiklik değildir...çunku kuran herşeyi anlatmaz yol gosterir
işaretler verir...sana bunu tefekkur edip düşünüp bulmak düşer...herşeyin bi kaitapta bulunması kadar saçma bişey olamaz zaten....sonuç olarak soruyu o kadar saçma ve gereksiz buldum ki.....dinozor yok kardeşim benim...seni bi dinozor inandıracaksa..senin  bulman gerekecek..oyle emeksiz beleş bilgi olmaz kuranı okuduysan tefsirlere bi bak..tavsiyem  seyyid kutup fizilalik kur'an veya mevdudi tefsirleri olabilir.....

güngöR

Alıntı"Biz kuran'ı eksiksiz bıraktık"'tan ne anlıyorsunuz?

anlayamayacağın şeyleri.
düşündüklerini yazıyor düşünemediklerine
eksik bıraktık dıyor..
sende bunu yiyorsun
sadece sen değil üzülme!
yine de iyi dayandı
kitap
yoksa körlük mü uzun sürdü?
sürmeyede devam ediyor?
edecekte!
körler memnunlar kör olmaktan.
onlar ışığı gördüklerinde kaçarlar..
hem yüksektedir onlar
kıçları daima yüksektedir..
kalabalık, dibini göremediği her şeyi derin sanır
muhammet derinmiş
en uzun dayanan
en az anlaşılan
en çok okunan kitap yaptı
vay be
nietzsche bile bu kadar okunmamıştır
neden?
çümkü inananlar akıllı
inanmayanlar salak?
değilmi?
salak?

sen hiç dinazor gördün mü?
muhammette görmedi..
ama sen dinazor nedir biliyorsun
biliyorsun mu?
bi kitap yaz
hayal gücünden bul bişeyler
yap bi tane tanrı
bu seferki daha güçlü
199 göz ohhşş
senin cehenneminin ateşi daha çok yaksın ki
hemen inansınlar..
inandırmak kolay be
bir kaval yeter..
hem sen dinazorları da eklersin
resimde ekle teknolojiyi kullan
bu zamanda modern tanrı?
he?
hehe

AlıntıBİLİMDEKİ YUKSEK SEVİYEYE İSLAMA BORCLUYUZ AMA SİZ ONU KOTULUYORSUNUZ   LUTFEN YAPMAYIN

yaz kitabı göreceksin
bilim ilerliyecek
senin sayende...

Alıntızaaf bulmak için kıvarandığınızı

hmm
demek zaaf bulmak ıcın kıvranıyorum
hmmm
körlük hoşuna gittiği için
buldukarımız
hoşuna gitmiyor değil mi?
akıl sahipleri görür demek?
aklı kim verioyor?
kitapta yazıyor mu?
ateisti kim yarattı?
ha?
kızma bana
kaderim bu
kadere inanmamak
kaderde varmış
kahpe kader..

akrepv

baroka...
sizin de eksiklik ve zaaf bulmak için kıvarandığınızı-kıvırdığınızı gosteriir...ki kuranın gorunenden çok daha fazla mesajı da varya ancak akıl sahipleri gorebilir...
___________________________________________________________________________________________
ya hadi ben kıvırıyorum diyelim,o zaman sen kıvırmada söyleyiver şu dinozorlu ayeti....yokmu?....kimmiş kıvıran gördünmü!!

neymiş efendim her hayvandan bahsetse kitaplar yetmezmiş ba ba ba....
ama işinize geldiği zaman bak şurada arı kelimesi geçmiş ba ba ba...
bak burada örümcekten bahsetmiş ba ba ba...
ahanda burda eşşekten bahsetmiş ba ba ba....

demesini biliyosunuz ama dinozora gelince tıssssssssss,mamut'a gelince fıssssssssss......eeee kim kıvırıyomuş?

pearl972

sevgili güngör sana tamamıyle katılıyorum.onlar akıl sahibiyse bırak biz aptal olalım.

RDX

vaarrrr
ben gördüm
bakara suresi birinci ateyi kerimede yazıyor akrepv

Khaos

Böyle sorular sormayın. Yoksa onun da kesin bir hikmeti vardır, ama varsa işte o Allah ın varlığına kanıttır. Böle bir garip düşüncedir bu. Daha garibi bilim bulmadan önce bişiyin kuran da olduğpğu da anlaşılmaz. Bilim bulur imam çıkıp kurandaki bir kelimeyi bilimin binlerce yıldaki uğraşının araştırısının sonucunu o kelimeye bağlar. Halbuki o öyle bir kelimedir ki her anlama gelebilir istediğine çek şiir ne de olsa :D

TuzsuzKaraBekir

Kuran'da mikrofon yoksa ben inanmam abi!