20.07.19/00:48

Kur'an da dinozor varmı?

Başlatan akrepv, 09.08.07/22:04

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akrepv

bakara suresi birinci ayet...

elif lam mim...

hemen paleontoloğ imamlara haber verile!!!     :2funny:

RDX

khaos o değilde ben şuna yanıyorum biliyormusun
biz cehennemde yanarken sen cennette olacan da ona
  :D  :D
gerçekten takdir edilir bir bilgi birikimin var
bunları bir bütün olarak birleştirecek bir zekanda
ama inançta her şeyde olduğu gibi bizim elimizde değil ya
allah sana beni gör dediğinde
bizden daha iyi görüp anlayacaksın unu
buda benim teorim
çürütülene kadar vardır
anasını satayım

evet akrepv
elif
lam
mim

göremiyon mu
ben valla görüyom

TuzsuzKaraBekir

O ne lan öle? Sen tanrı adına nasıl konuşursun? Allah "koydu mu kafayı" yamulur gidersin... yok "gör" dicekmiş de bilmem ne... Yok ona kızacak sizle rakı sofrası mı açacak sanıyorsunuz.. allah varsa cennette cehennemde birdir... hepiniz kölesiniz...

RDX

22.08.07/20:32 #53 Son düzenlenme: 22.08.07/20:38 ahmed
hem karasın hem de tuzsuz belli
ben nediyom buraya geldiğimden beri
ne diyorum
hepiniz kölesiniz

bu cümleyi birdaha kullanmada
benim en sevdiğim cümle
benim işte
  :knuppel2:

güngöR

yamulup gitmemek için inanıyorsun değilmilmi
korkuyorsun değilmi?
ve açıkça görülüyor
korkutarak inandırmak
tehtid
sizin yönteminiz bu!

RDX

yok güngör korktuğum için değil
allah hadsiz hesapsız bağışlayan hoş görendir
beni korkutacak kadar aciz ilkel tanrıya şükredecek göz var mı bende
ayıp ediyon

mali

esüpanallah(doğrumu yazdım acaba) Çölde dinazor yoktu zürafa penguen yada ayı balıgıda yok o yüzden yazamadık ...hurma verelim deve verelim zeytin ağaçları verelim...((( hoşgörünüze sığınarak))))

...σzαη...

bonkör gördüm sizi sayin mali .... :)

bittersalt

Dünyanın yaratılmasının ardından ilk insanların yer yüzünde yaşamaya başlaması arasında belli bir süre geçmiştir. Bu süre içerisinde bu varlıklar dünya üzerinde yaratılmıştır. Bunun hikmetine gelince ise bugun yeryüzünde insanlığın kullandığı enerji kaynaklarının çoğu dinazor gibi büyük mahlukların fosillerinin ürünüdür. Cenab-ı Allah yeryüzünün asıl sahipleri gelmeden önce onlar için yeryüzünde hertürlü ihtiyacı görecek ortamı hazırlamıştır.

Dinazorların ölmesine gelince ise, bu mahlukların yaşamasına Cenab-ı Allah izin verseydi, bu devasa mahluklar insanlık için büyük bir tehlike arzederdi. Bu nedenle vazifeni yapan bu yaratıklar, Allah'ın hikmetinin neticesi olarak vazifeden terhis edilerek bâki ruh konumuna geçmişlerdir. islam alimlerine göre bu böyledir.
Ayrıca arkadaşım kuranda pek çok bilimsel gerçeğin oldugunu arkadaşın dediği imamlar cumle uyduruyorlar tarzında olmadan da bulundugunu bılmenı ısterım .Mesela sadece demir le alakalı bir ayet var demirin bu dunyada yaratılmadıgını onun nasıl işleneceğini sınırlı bır kaynak oldugunu atom agırlıgını vs.vs... gıbı anlatan .Ben bilimle ugraşan bir kişiyim.
Eğer sende bilimsel araştırmalara girersen bu günkü bilim literatüründe Darwinin evrim teorisinin çöktüğü kabul edilmektedir. nedeni ise son zamanlar da keşfedilen bazı fosiller.
Fosiller bildiğin gibi çeşitli katmanlarda bulunur bu katmanlar ise jeolojik dönemleri ifade eder. ancak bazı katmanlarda yeni fosillerin ortaya çıktıgı gorunmuş.Yani birden bire ortaya çıkmış yeni türler var ve bugunki teknolojiyle bunların hiçbir şekilde genetik benzerlik olmadan ortaya çıktıgı keşfedildi. bunun ışında Ancak bugun ki teknoloji sayesinde çok daha detayla incelenen türlerin çoğunun hiçbir evrim geçirmeden bugunki türleriyle aynı olduguda yeni keşifler arasında .Ve bunu gib pek çok yeni bulgu sayesinde evrim teorisi de çökmüş bulunmaktadır.Eğer zaten %100 geçerliliği kanıtlansaydı adı teori değil yasa olurdu.(mendelson kanunu gibi)...Ve bilim adamları daima her teoriyi yasalaştırmaya yada yok etmeye çalışırlar.

1986 yılında ilim dünyasına açıklanan Protoavis adlı 225 milyon yıllık bir kuş fosili tarafından bir anda yıkılıverdi. Anlaşıldı ki, dinozorlar ilk tarih sahnesinde görüldüğü sıralarda, kuşlar gökyüzünde serbestçe kanat çırpıyorlardı.Aynı zamanda ichthyosaur ve pleisiosaur gibi çok sayıda yüzebilen sürüngen de vardı.

Tabikide pozitif ilimle kuranın örtüştüğünü pek çok ateist kabull etmemekte.bende buna saygı duyan bir muslumanım ancak genede ben pek çok bilim camiasında Ateist hristyan bazı bilim adamlarının tuhaf çalışmalrınıda gördüm.Kuranı ezberlemeleri incelemeleri laboratuarlarında bulundurmaları gibi.
İstediğin kadar bilimsel açıklama bulabilirsin kuranda .Çölde olmayan o ilkimde yetişmeyen o zamanki şartlar da asla görülmeyen pekçok meyveden sebzeden de bahsedildiğini görebilirsin.Eminim o zamanki insanlar ne demek dahi oldugunu bilmedikleri bu yiyeceklerin adını duyunca şaşırmışlardır.

rapsodi

26.07.08/23:12 #59 Son düzenlenme: 30.07.08/01:24 SIFIR
Kanadalı paleontologlar British Columbia bölgesinde 75 milyon yıllık olduğu tahmin edilen dinozor kemikleri buldu.

Rich McRea ve Lisa Buckley adlı paleontologlar, Tumbler Ridge bölgesi yakınlarında bulunan kemiklerin Upper Cretaceous döneminden ördek gagalı büyük yırtıcılar Hadrosaur ve Tyrannasaur dinozorlarına ait olduğunu söyledi.
McCrea ve Buckley, bu hafta 90 kilogram ağırlığındaki bir kemiği Tumbler Ridge'de eğimli bir yüzeyde ortaya çıkardıklarını, Tyrannasaur'a ait kırılmış ya da dağılmış bir diş ile Hadrosaur'a ait omurga kemiğini de bulduklarını ifade etti.

75 milyon yıl önceki bir yaşam ve bu yaşamların kutsal kitaplarda ifade edilmeyişi çok ilginç bi durum olarak geliyor bana.Bir yerlerde çok büyük bir tutarsızlık var.