23.05.19/07:10

Demokrasi var mi?

Başlatan foturo, 22.11.04/13:46

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

foturo

Sizce demokarisi var mi?

oxmemo

kısa bi cevapla;
vardı..
çöktü..

overdose

benc ehiç olmadi  

marcos

Halkin kendi kendini yönetmesi diye uydurma bir rejim olamaz.

overdose

neden olamaz merak ettim şimdi  

marcos

Milyonlarca insan bir araya gelip kendini dogrudan dogruya nasil yönetebilir?
Bu sadece BUYUK BIR YALAN...Sadece özgurlugun suslenip insanlara sunulmus hali.

HellChild

şişirilmiş bir balon
içi boşş

foturo

Isvicrede yeni bir kanun cikmadan önce halk tarafindan oylaniyormus. Her yerde böyle mi olsun?

Demokrasi var veya yok diye bir sey yok bence. Cok veya az demokrasi var.

marcos

Demokrasi Kurumsallastigi ve sureklilestigi bicimde halka karsi olur..

DEMOKRASİ BÜYÜK BİR YALANDIR. BU YALAN EGEMENLERİN, BURJUVALARIN KENDİ ARAZİSİNDE CİRİT ATMALARINI KOLAYLASTIRIR. KAPİTALİST SÖmuru VE ZULMuN PEMBE RENKTEKİ KILIFIDIR.

Demokrasi Batinin dogu halkalrini bogunduruk altina almak amaciyla misyonerler araciligiyla dagittigi kutsal kitaplari incile benzer.

Gemiste demokrasi saviunuculugunun devrimci bir niteligi vardi.ancak bugun demokrasi batinin emperyalist oyunudur sadece...

dandoo

demokrasi varsa kişi ve ya kurumlar yoktur insan vardır bugün herkes senin gibi demokrasinin koca bir yalan olduğuna inandığı için ülkemiz bu halde.
eğer herkes demokrasiyi kendince yozlaştırırsa o zaman senin dediğin doğru olur ama bu düşünceyi yani bencilliği kafamızdan silip demokrasiyi desteklemeliyiz ve hepimiz demokrasinin savunucusu olmalıyız
geleceğimiz için bunu yapmalıyız.

[S]aKiN

dando... haKlı zaten bende şu anky.. 3. dünya devleti pozisyanunda olmamazı buna bağlıyorum demokrasi ve insan haklarına saygısızlık tabi buda özgür birey bilincinin köküne balta sallaıyor

gerilla

sakin sen bi sıyrıl hep senin gibiler yüzünden bu hale geliyoruz :gun2:  

antiFA

29.07.07/00:03 #12 Son düzenlenme: 27.04.08/13:39 asya
hemen hemen bütün ülkeler demokrasi temellerine dayandırılarak yönetiliyor. hatta çoğu kuruluş bile demoktarik bir şekilde yönetildiklerini idda ediyorlar. peki demokrasi gerçekten var ve eşitlik ve insandan yana ise neden hala savaşlar devam ediyor ve tüm ülkelerin demokrasi temellerine dayandırıldığı halde. sağcısıda solcusuda demokraik olduklarını söylüyorlar bir tek ülkemizde değil heryerde bu böyle. ya demokrasi diye birşey yok yada yanlış şeyin peşinden koşuyoruz.

nisan

Yok oyle birsey hepsi yalan...

AKILLIKARGA

hani derler ya kredi kartı mağduru.bilmeyende zanneder kredi kartı alışveriş merkezine tek başına gitti alışveriş yaptı.ben savaş çıkaran demokrasi duymadım savaş çıkaran insanlar duydum.iyi de olan kötü de olan insandır sadece amaçlarına ulaşmak için kimi demokrasiyi kimi dini kimi ideolojisini kullanır.

güneþinkýzý

Gerçek anlamda yaşatılabilseydi
Dillerde bu denli kuyruklanmazdı
Tozunu yutturup
Kimseyi uyutmazdı

akrepv

hayır inanmıyorum çünki insan ben merkezli bir varlıktır,çogunlukla kendini düşünür. e sizde taktir edersinizki egoizm in oldugu yerdede demokrasi olmaz........

KARGA

Demokrasi, çoğunluğun diktatörlüğünden başka birşey değildir ve ancak bir iktidar aygıtıyla kaimdir.

cene

09.08.07/23:16 #18 Son düzenlenme: 27.04.08/13:39 asya
demokrasi kavramına inanıyorum ama ne ülkemde ne dünyada göremiyorum...

ekip6

Alıntı yapılan: asya - 14.12.07/18:37

Siyaset Bilimci Chantal Mouffe'nin bu konuda söylediği bir sözü çok doğru buluyorum.

Mouffe der ki; "Demokrasi diye bir şey yoktur, demokrasi uğruna çaba vermek vardır. Çünkü demokrasi hergün yeniden inşa edilir, yapılandırılır."

Oysa çoğumuzun kafasında kalıplaşmış ve yüzyıllar öncesinden anahatları belirlenmiş bir demokrasi kavramı var. Bunun ötesine gitmiyor, duvara bir tuğla daha eklemiyoruz.

Gerçi günümüzde demokrasiyi geliştirmek bir yana, sınırları belirlenmiş olanını bile göremiyor, yaşayamıyoruz.
Alıntı yapılan: güneşinkızı - 15.12.07/02:55

Çıkarlarını beslediği sürece, demokrasinin varlığından ve işlerliğinden söz eden her zihniyet; bu görüş takla attıpta boynun üstüne düştüğünde, kendi görüşünü inkar edecektir!

Var mı?!
Alıntı yapılan: kırdımlebbes - 15.12.07/08:41

Önce bizi kör edip sadece kendi renklerini gösteriyorlar, belki bi kaç renk daha

Hiç gökkuşağı gören olmuşmudur şu koca dünyada!
Alıntı yapılan: tanya - 15.12.07/12:40

insan yaşamına saygıyla başlar demokrasi....nerde o saygı.
Alıntı yapılan: shitty - 15.12.07/13:24

ve
insan yaşamına saygı gösterdiğini söyleyen bir sözde demokrasi söylemindeki ülke yönetimi de ne kadar aptalca.

BİR ÖNCEKİ MESAJA İLAVETEN ;)

zifir

demokrasi varmıdır bilmiyorum çünkü yaşamıyorum ama bence varsada en kısa ve anlamlı ifadesiyle bir ahlaktır yaşam ahlakıdır yaşam kültürüdür ve sürekli yaşayan canlı bir varlıktır bir devlet sistemine hapsedilemez ki bu demokrasinin sonu demektir çünkü iktidarın merkeziyetçiliğin olduğu terde demokrasinin yaşama şansı yoktur bence....

DarthVader

oldumiki var olsun