23.05.19/07:08

İnsan Daima (Sağ)ı Tutmalı Neden

Başlatan I_M_A_N, 25.11.04/22:45

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz

çakıl dalga mı geçiyorsun :)

sol ne peki ölüler mi :P

Çakýl Taþý

Alıntısol ne peki ölüler mi?

47- Ve derlerdi ki: "Biz öldüğümüz, toprak ve kemik olduğumuzda mı, gerçekten biz mi diriltilecekmişiz?"

48- "Önceden gelip-geçmiş atalarımız da mı?"

(Vakıa Suresi)

overdose

ben solcuyum ölüyüm ben solcuyum şeytanım mezarımda rakı için benim ben solcuyum tanrı benle görüşmeyecek ben solcuyum melkler yüzüme bakmayacak benim ben solcuyum cüzzamlılar gibi öleceğim...!!!

Çakýl Taþý

Ne sen kendine solcuyum demekle onun huzurunda solcu,
Ne ben kendime sağcı demekle onun huzurunda sağcı, olabilirim...

Sağcıyım da desen solcuyumda desen önemli olan onun gözünde icraatların...

24- Yaptıklarına bir karşılık olmak üzere. (Vakıa Suresi)

....

overdose

ben tanrının gözünde bir yerlere gelme cabasında değilim bu cabayı güdenlerde riyakarlık sezerim hem tanrının gözünd ebiryerlere gelme cabası manen ama maddende insanları sömürme cabası icraatlarmış nasıl icraatlar sağcılar bu icraatları çok güzel yaptılar turgut özalın kalkıp icraatın içinde proğramında çıklaıdğı icraatlarımı ülkeyi amerikan emperyalizmine peşkeş çekmesi bir takım örgütlerin bunlara kayıtsız kalmayışı ve bir çok insnaın ölümü bunları yapan sağcı zihniyet emperyalizme karşı mücadele edenlerde cehenneme gidecek tanrı bunumu istiyor saçmalamamak lazım...

ÜSTAT SENNA

İnsan daima sağı tutmalı çünkü;

PARA orada  

Çakýl Taþý

Soğuk bir ortamda sıcak isteyeni,
Sıcak yakıcıdır, yakar kavurur.

Sıcak bir ortamda da soğuk isteyeni,
Soğuk dondurucudur, yakar kavurur,

diyerek,

O insanı safi sıcak yada safi soğuğa mecbur bırakıyorlar...

Halbuki insanın istediği ve de istemesi gereken yani doğal olan kendisini rahatsız etmeyecek bir ortamda yaşamaktır.

Fakat mecbur bırakanlar,
sıcakta insanın soğuğunu çalmak,
soğukta da insanın sıcağını çalmak için çaba harcayanlara sıcakta soğuğunu, soğukta da sıcağını vermemeli.

Onlar mı?

bırak onları da ne halleri varsa görsünler...

overdose

sevgili çakıl taşı kardeşim ben bu son yazdıklarından şunu çıkardım yanlışda çıkartmış olabilirim belirtmek gerek kişiler düşüncelerini oluşturdukları zaman solcu yada sağcılığı secebiliyor ama mecburiyet bunun neresinde ki kişi secme hakkına sahiptir ki buna müdahale olmaz bırakın ne halleri varsa görsün bu tanrıya göre mi tanrı solcular için bırkaın ne halleri varsa görsünmü demiş eğer böyle birşeyse ben tanrı hakkındaki düşüncelerimde yenileğe giderim abicim  

Çakýl Taþý

Alıntı...

Benim sağcıyla solcuyla işim yok,
Ben olgularınıza bakarım demiş...

overdose

yahu bunu hangi ayette demiş ki benim sağcıyla solcuyla işim yok diye yoksa sana vahiymi geldi tanrı sana şunumu bildirdi benim sağcıyla solcuyla işim olmaz olursa takvayla işim olur mu diye valla bence sen iyice saçmalamaya başladın