21.07.19/17:17

İnsan Daima (Sağ)ı Tutmalı Neden

Başlatan I_M_A_N, 25.11.04/22:45

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çakýl Taþý

İllaki bir dağ'a sığınacağım diyorsan sığın,
bakalım o dağ seni kurtarabilecek mi...

overdose

nasıl bir alakadır burda bir sığınmacılıkmı söz konusu çakıl taşı tanrıyı mülteci bir şekilde mi anlamak  gerekiyor  sığınmacılık yapayım  

Çakýl Taþý

Dediğimi anlamadın...

Dağa sığınman ile; dogmalarına sığınmanı kastettim,
Onları terketmeden görmek istesen bile göremeyeceğini.

Çok olmak...

Dağ gibi yığmak...

Çok olana itibar etmek...

...

ÜSTAT SENNA

Türkiye'nin sorunu da bu zaten sağ dogmaları yıkmaktan bahsedebiliyor, solu suçluyor dogmalarından dolayı . Eee bir ülkede işçiler sağcı patronlar "solcu" olmuşsa sonunda bu olur. Demokratik İslam , Muhafazakar Sol :)

overdose

ahahahahaha bu hoşuma gitti işte  

Çakýl Taþý

Şimdi bir güç insanlara farkettirmeden gelse ve sağcıları alsa solcuların yerine, solcuları da alsa sağcıların yerine koysa, ama farkettirmeden... İnanın bu yeni konumlarını sanki kendilerini bildiklerinden beri savundukları fikirleri sanarak değişimin hiç farkında olmayacaklardır. İsimlerindeki bir harf değişikliğinden başka icraatlarında hiç bir fark olmadığını göreceksiniz.

ÜSTAT SENNA

O güç bunu yaptı zaten 12 Eylül 1980 de TÜRKİYE de

overdose

AlıntıO güç bunu yaptı zaten 12 Eylül 1980 de TÜRKİYE de

bunu yaparak hem ülke ekonomisini 50 yıl geriye atı ve solu bölüp kücük lokmalara dönüştürdü ne diyim ki  

Çakýl Taþý

ondan öncede çok farklı değildi bence...

benim burada söylemek istediğim kimsenin gerçekçi olmadığı, herkesin ya kandığı ya kandırdığı, özde bir farklarının olmadığı sadece simalar farklı olaylar ise aynı...

Sodhym

islamcılar soldan chpyi eceviti baykalı, sağcıdan ve muhafazakardan da dini bütün geleneklerine saygılı vatanına milletine saygılı yurtsever insan anlıyor.

türkiyede solun büyük bir kısmının inandığı değerleri sorgulamaya girişmediğine, kendini yenileme çabasının olmadığına ve pek çok konuya dogmatik yaklaştığına katılabilirim, fakat bir islamcı bana dogmalardan bahsetmesin, komik oluyor..

not: islamcı kelimesini siyaseti islam ve kuran temelinde düşünenleri kastetmek için kullanıyorum, genel olarak kuran merkezli düşünen herkesi(bütün müslümanların yapması gereken şey) kastettiğimide algılayabilirsiniz zira esasında bir müslüman her konuda kuran merkezli düşünmesi gerektiğinden siyasette de böyle olmalıdır.