18.07.19/10:37

İnsan Daima (Sağ)ı Tutmalı Neden

Başlatan I_M_A_N, 25.11.04/22:45

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ÜSTAT SENNA

Evet çok komik oluyor ama bu komediyi özellikle son iki yıldır hep beraber güle oynaya seyrediyoruz.  

Çakýl Taþý

Son iki yıl mı?

Ben kendimi bildim bileli seyrediyorum...

neyse benden bu günlük bu kadar kalın sağlıcakla...

Hades

Siyaset Felsefesi adlı forumda açılmalıydı bu konu.

Arkadaş göz kapaklarının ardında da 'IMAN' yazıyor heralde ki gözünü her kapadığında onu görüyor,beyni hep onu algılıyor.Sonuç da böyle oluyor.

Çakýl Taþý

Alıntıben solcuyum ölüyüm ben solcuyum şeytanım mezarımda rakı için benim ben solcuyum tanrı benle görüşmeyecek ben solcuyum melkler yüzüme bakmayacak benim ben solcuyum cüzzamlılar gibi öleceğim...!!!

bana;

sağ ne diye soruldu...

ben de kelime anlamını ölü olmayan olarak verdim. (Yani sağ demek türkçe kelime anlamı ölü değil sağ anlamında)

bu kelimenin iki kullanımı var,

sağ=ölü

sağ=sol

yoksa sağcı diye sorulsa idi cevabım bu olmazdı.  

HellChild

overdose yanlış anlama ustasıdır bilmezsin

asya

Alıntı yapılan: I_M_A_N - 25.11.04/22:45

Şimdi (Sol) kendisini bu iki Kuvvetten yani gadap ve Şehvet kuvvetinden kendisini kurtaramaz ihtimali yoktur

Ama (Sağ) kendisini bu iki Kuvvetten yani gadap ve Şehvet kuvvetinden kendisini kurtarabilir çünkü (Sağ) (İmanı) kendisine nispet eder

O halde kendisindeki iki kuvvettin neticesini yani gadap ve şehvet kuvvetlerinin teklif ettiği insanlığa zararlı olan tecavüz intikam daha neler neler hislerini İmanı sayesinde durdurabilir
Ama sol durduramaz

O halde insanlığın huzur refah ve namütenahi terakkisi (Sağın) kabul ettiği En büyük Esasa (İman) esasına bağlıdır

Sol kendisini (İmana) muhtaç olduğunu kabul etmez

O halde (Sol)dan hayır beklemek abestir 
Çünkü (Sol) İnsandaki cibilli olan iki kuvvete esirdir
Gadap ve Şehvet kuvveti

(İman) muhafızı olmadan Bu iki kuvvetten kendisini koruyamaz

hulasa (Sağ) ileriyi görüş olarak (Sol)un  önündedir
(Sağ) bu görüşüyle Yol alabilir (Yapıyor yapamıyor elinden geliyor gelmiyor Başka) 
(Sağ) yol alabilir
(Sol) ise Dolap beygiri gibidir Yol alamaz
.....
Halis Türk kanı taşıyıp ta bu memlekette bunun aleyhinde bulunabilecek bir alçak tasavvur edilebilir mi?

Hulasa ben hiç değilse Günümüzde hiçbir siyasi partiye mensup olmamak ve hiçbir şekilde şiddetle tavsiye etmemekle beraber
daima sağı tutardım

Bu arkadaş reno olmalı... Nasıl da emin kendinden...
Şimdiye kadar bu gerçekleri bilemediğim için hep yanlış tarafa oy vermişim meğerse.

Neyse, zararın neresinden dönsek kar. :P

Ciddi ciddi buna inanarak oy kullananlar var bu toplumda, ne yazık!