17.07.19/06:35

evimi seviyorum

Başlatan deniz, 02.09.07/10:43

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

entropii

son 2 aydır evde tek basıma kalıyorum ev savas alanı gibi gidince ısıkları bile acmıyorum bide fareler dolasmaya baslamıs evde gecen gün bi fare kanguru taklidi yapıyordu

þarkýsý_beyaz

ev bakıyorum arkadaşlar...bi evim olsun artık benimde...bana ait olmasada olur.. aranızda emlakçı varmı yada tanıdığı...
  2 oda 1 salon deniz kokusu alan,80 metrekare civarı,doğalgaz veya kombili, eşyasız,2.,3.,4. katlardan birinde olan,400-650 ytl arası anadolu yakası...
bu özelliklerde ev arıyorum...o zaman bende evimi severim belki...
sadce evi değil,
bulanı da.... :)

þarkýsý_beyaz

ben her gece misafirin(dim)im...banklar dolu sosyalbela bilirsin artık orda da yer bulmak kolay olmuyor...hem senin misafirler sürekli artıyo maalesef  :(   ben tutim şu evi...sen gel misafirim ol..hatta gel ev sahibi ol....

ANKA21

dünyayı keşfetmeye çıkmış
meraklı çocuklardık,
ama unuttuk bir sokağın ucundaki
soluk perdeli evlerimizi
unuttukbahçemizi,güllerimizi
gülüşlerimizi,
derken kurtaramadıkta kendimizi
şimdi sevmediklerimizi sevmeyi deniyoruz...
yaşadıklarımızı değil artık
yaşayamadıklarımızı özlüyoruz...
(bunu diğer tarafada yazdım aslında..buraya gider diye düşündüm :D )

nisan

Insani yansitan en iyi mekan oldugu icin onemli, evimi severim.

data_grrr

Ben bir konteynerde yaşıyorum: bilgisayar kasası gibi dikdörtgen bir şey. İki fanı var böyle.
Seviyorum çünkü kalabalıktan uzak, istanbul sınırları içinde. Dışarıya çıkmak en fazla 4-5 sn alıyor bu da bi artı. İstenilen kılıkta çıkabilmek gibi bir avantajım var. İnsan olmadığından etrafta müziklendi filan rahatsız edebileceğim biri de yok. Çevre desen internetle, pc ile çok zaman harcayan biri için ideal bir kontrast sunuyor: akla gelebilecek her türlü ağaç, çiçek-böcek, kedi, köpek, inek vs. Sonra mobil. Yerini değiştirebilirim biraz uğraşarak. Ya da her türlü saçma şeyi deneyebilirim. Deprem olduğunda panik yapmama gerek yok. İşime de sadece bi kaç dakka uzaklıkta. Yani istanbuldaki adam köprüde saçını yolarken, ya da otobüstekinin kolu kopmuşken ben evin gölgeliği olan söğütün altında çayımı içiyorum. Daha ne istiyim. Seviyorum :)

data_grrr

kasayı bulması kolay da konduracak yeri bulması biraz zor iş... :)
tamamen tesadüf eseri buradayım zaten
ama şöyle bi kaç yüz metrekare belki daha az ya da fazla zevkine ve parana kalmış- bi yer kapatabilirsen buna benzer bişi dizayn edebilin yani
o kadar da zor değil aslında.. mühim olan yalnızlıktan hoşlanabilmek esasında..

Sino AtriaL

bende sürekli evimi özlüyorum nereye gitsem.. özellikle canımın istediği yerde yatmak fikri mm.. süper geliyor kulağıma.. akşamları filmde izliyorum kitapta okuyorum .. herşeye vakit buluyorum,odamın birisinin duvarını tual yaptım hergün bişiyler çiziyorum,duvarlarımda sevdiğim şairlerden şiirler asılı arada kendimde çiziktiriyorum,istediğim gibi hazırlanabiliyorum oyunlara istediğim gibi bağıra çağıra gitar çalıp şarkı söyleyebiliyorum.. ben mutluyum arada kendimi yalnız hissetsemde mutluyum..

ekin S.

bende evcimen biriyim..oyunlarımı sokakta değil evde oynadım küçükken ..dolayısıyla ev kuşuyumdur eskden beri..ne olursa lsun ama önce eve gideyim derim:D

eczacý

uzun zamandır sabah erken çıkıp akşam 9-10 gibi giriyorum eve. şimdi yazıları okuyunca evimi ve evimde kendime ayırdığım vakti ihmal ettiğimi düşündüm. halbuki dışarda-özellikle kapalı havalarda- sürekli içimden evde yatağımda, üzerimde battaniye ile,elimde kitap ve kahveyle vakit geçirdiğimi hayal ediyorum. evet sanırım daha çok evde olmalı ve tadını çıkarmalıyım. ne kadar sıcak bir söz 'evimi seviyorum'